building.lv skaitļos

Lietotāji online48
Aktīvie uzņēmumi1878
Nozares raksti32911
Ēku renovācijas tehnisko risinājumu izstrāde rūpnieciski izgatavotu tipveida paneļu izmantošanai : building.lv - par būvniecību Latvijā

Ēku renovācijas tehnisko risinājumu izstrāde rūpnieciski izgatavotu tipveida paneļu izmantošanai

Ēku renovācijas tehnisko risinājumu izstrāde rūpnieciski izgatavotu tipveida paneļu izmantošanai
Foto: Ēku renovācijas tehnisko risinājumu izstrāde rūpnieciski izgatavotu tipveida paneļu izmantošanai

Ēku renovācijas tehniskiem  risinājumiem ar rūpnieciski izgatavotu tipveida paneļu izmantošanu jumtu un ārsienu siltināšanai ir sagaidāms liels pieprasījums jau tuvākajā nākotnē, kad spēkā stāsies ES ēku energoefektivitātes direktīvas prasības par ēku renovāciju un būvniecību saskaņā  ar "gandrīz nulles enerģijas ēku" (nZEB) nosacījumiem, jo minētie risinājumi ir pareizais ceļš izmaksu efektīvai ļoti zema enerģijas patēriņa ēku renovācijai un būvniecībai. 

 

Starptautiskajā projektā MORE CONNECT, par kura ievada semināru jau rakstījām šī gada maijā, un kura 18 partneru vidū ir arī Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), tiks izveidotas individuāli pielāgotas ēku renovācijas koncepcijas, kas tiks izstrādātas standartizētas rūpnieciskās ražošanas un salikšanas procesā, nodrošinot piegādi klientam bez starpniekiem. Rezultātā ieguldītās investīcijas nZEB ēkas līmeņa sasniegšanai atmaksātos mazāk kā 8 gados un kopējais būvdarbu laiks būtu 8 dienas.

Koncepcija nodrošinās būtisku enerģijas patēriņa samazināšanu, vienlaicīgi garantējot iekštelpu gaisa kvalitāti un komfortu.

Projektā paredzēta ilgtspējīgu materiālu izmantošana renovācijas elementu ražošanai, un tiks izstrādāta inovatīva «Plug and play» tehnoloģija specifisku modulāro detaļu savienojumiem.

Efektīva komponenšu kombinācija un uzstādīšana nodrošinās augstu veiktspēju, tuvojoties nulles kopējās enerģijas konceptam, veselīgam iekštelpu klimatam, drošībai un vides pieejamībai. Moduļu stāvokļa diagnosticēšanas un kontroles veikšanai tiks izmantoti bezvadu sensori un kontroles mehānismi.

Renovācijas procesā plānots izmantot inovatīvus ģeomātikas risinājumus ēku pārraudzības veikšanai. Tīmeklī bāzēti rīki dos iespēju gala patērētājiem izvēlēties renovācijas risinājumu un noskaidrot tā ietekmi uz enerģijas patēriņu, kā arī iekštelpu klimatu.

Būvdarbu un ražošanas procesu vadībai tiks izmantotas BIM (būves informācijas modelēšanas) sistēmas, kas nodrošinās kvalitātes kontroli. Papildus tam projekta ietvaros tiks izstrādāti biznesa modeļi un enerģētiskie risinājumi katram ģeogrāfiskajam reģionam.

Vairāk informācijas par projektu: www.more-connect.eu . Projekta zinātniskais vadītājs Rīgas Tehniskajā universitātē: Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju institūta profesors Anatolijs Borodiņecs.

Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.