building.lv skaitļos

Lietotāji online41
Aktīvie uzņēmumi21289
Nozares ziņas33114
EM saņēmusi 142 pieteikumus konkursam par tiesībām pārdot obligātā iepirkuma ietvaros zaļo enerģiju : building.lv - par būvniecību Latvijā

EM saņēmusi 142 pieteikumus konkursam par tiesībām pārdot obligātā iepirkuma ietvaros zaļo enerģiju

EM saņēmusi 142 pieteikumus konkursam par tiesībām pārdot obligātā iepirkuma ietvaros zaļo enerģiju
Foto: EM saņēmusi 142 pieteikumus konkursam par tiesībām pārdot obligātā iepirkuma ietvaros zaļo enerģiju

Ekonomikas ministrija informē, ka š.g. 31.oktobrī noslēdzās pieteikumu iesniegšana konkursam par tiesībām pārdot vēja, biomasas un biogāzes elektrostacijās saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros. 3.novembrī notika pirmā pieteikumu vērtēšanas komisijas sēde, kurā tika atvērti konkursa pieteikumi.

Kopumā konkursam par tiesībām pārdot vēja, biomasas un biogāzes elektrostacijās saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros Ekonomikas ministrija saņēmusi 142 pieteikumus, t.sk:

* 22 iesniegumus konkursam par tiesībām pārdot obligātā iepirkuma ietvaros vēja elektrostacijās ar jaudu, kas nepārsniedz 0,25 MW saražotu elektroenerģiju, par kopējo jaudu 4,92 MW un kopējo apjomu 10148 MWh;
* 39 iesniegumus konkursam par tiesībām pārdot obligātā iepirkuma ietvaros vēja elektrostacijās ar jaudu virs 0,25 MW saražotu elektroenerģiju par kopējo jaudu 529,88 MW un kopējo apjomu 854836,741 MWh;
* 23 iesniegumus konkursam par tiesībām pārdot obligātā iepirkuma ietvaros biomasas elektrostacijās saražotu elektroenerģiju ar kopējo jaudu 32,239 MW un kopējo apjomu 245515 MWh;
* 58 iesniegumus konkursam par tiesībām pārdot obligātā iepirkuma ietvaros biogāzes elektrostacijās saražotu elektroenerģiju ar kopējo jaudu 57,161 MW un kopējo apjomu 451826 MWh.

Nākamo vērtēšanas komisijas sēžu ietvaros pieteikumi tiks vērtēti pēc administratīvajiem vērtēšanas kritērijiem, t.i. vai iesniegti visi nepieciešamie dokumenti, vai iesniegums noformēts atbilstoši normatīvo aktu prasībām, utt. Pēc tam pieteikumi, kuri būs atzīti par atbilstošiem administratīvajiem vērtēšanas kritērijiem, tiks vērtēti atbilstoši kvalitātes vērtēšanas kritērijiem, par katru atbilstību piešķirot noteiktu punktu skaitu.

 


Konkursa pieteikumu vērtēšana un lēmuma pieņemšana par tiesību piešķiršanu pārdot no AER saražotu elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros tiks pabeigta līdz š.g. 30.novembrim.


Kā iepriekš informējām, konkurss par tiesībām pārdot obligātā iepirkuma ietvaros no AER saražotu elektroenerģiju tika izsludināts par šādiem iepērkamās elektroenerģijas apjomiem:

* vēja elektrostacijās ar uzstādīto jaudu, kas nepārsniedz 0,25 MW saražotās elektroenerģijas iepirkuma apjoms obligātā iepirkuma ietvaros 2010.gadā ir 3811,396 MWh;
* vēja elektrostacijās ar uzstādīto jaudu virs 0,25 MW saražotās elektroenerģijas iepirkuma apjoms obligātā iepirkuma ietvaros 2010.gadā ir 63665,241 MWh;
* biomasas elektrostacijās saražotās elektroenerģijas iepirkuma apjoms obligātā iepirkuma ietvaros 2010.gadā ir 98007,882 MWh;
* biogāzes elektrostacijās saražotās elektroenerģijas iepirkuma apjoms obligātā iepirkuma ietvaros 2010.gadā ir 134308,488 MWh.

Vienlaikus atgādinām, ka detalizēta kārtība, kādā tiek piešķirtas tiesības pārdot obligātā iepirkuma ietvaros no AER saražotu elektroenerģiju, noteikta 16.03.2010 MK noteikumos Nr.262 "Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību".
Ekonomikas ministrija uzskata, ka šī gada sākumā izstrādātā iesniegumu vērtēšanas kārtība sniedz iespēju kvalitatīvāk izvērtēt iesniegumus, ņemot vērā gan uzstādāmās elektroenerģijas ražošanas jaudas, elektrostacijas darba režīmus, elektrostacijā saražotās siltumenerģijas izmantošanas iespējas, kā arī izejvielu pieejamību energoresursu ieguvei. Līdz ar šādas iesniegumu vērtēšanas kārtības ieviešanu padarītas caurspīdīgākas administratīvās procedūras, kā arī noteikta komersantiem pārredzama lēmumu pieņemšanas procedūra.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
T.: 67013193

Dalies ar šo rakstu