building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi85
Nozares raksti32465
Godināti "Būvindustrijas lielā balva 2021" laureāti : building.lv - par būvniecību Latvijā

Godināti "Būvindustrijas lielā balva 2021" laureāti

Godināti "Būvindustrijas lielā balva 2021" laureāti

Ceremonijā VEF Kultūras pilī 13. oktobra vakarā 12 būvniecības nozares profesionāļi saņēma valstī augstāko nozares apbalvojumu "Būvindustrijas lielo balvu" – "Pamatakmeni" un vairāki citi tika sveikti, jo izpelnījušies 49 nozares profesionāļu atzinību.

“Cilvēki, kas nominēti apbalvojuma saņemšanai, ir pelnījuši vislielāko cieņu par to, ko ir veikuši savā darbā, un arī par to, ko vēl veiks. Svarīgi, ka tieši kolēģi viņus ir izvirzījuši, tātad atzinuši par labākajiem un zinošākajiem speciālistiem. Esmu pārliecināts, ka pandēmija beigsies un nākamgad, desmitajā reizē, mēs varēsim tikties daudz kuplākā skaitā,” saka Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Raimonds Eizenšmits.

Lai sveiktu nominētos, katru gadu uz ceremoniju ierodas Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) izpilddirektore Dana Reizniece-Ozola, kas šogad kļuvusi par "Būvindustrijas lielās balvas" patronesi. Kas kopīgs šaham ar būvniecību? Ļoti daudz kas, ne tikai loģiskā un stratēģiskā domāšana, arī nepieciešamība un prasme pārredzēt visu laukumu.

“Runājot par mūsdienu būvindustrijas nozari, bieži lieto divus jēdzienus – energoefektivitāte un gudrās būves. Energoefektivitātei ir liela nozīme, enerģija ir jātaupa. Taču būvindustrijā ir viens brīdis, kad enerģiju nedrīkst taupīt, tā ir jāiegulda – tas ir radīšanas process. Lai uzbūvētu būvi, jāiegulda milzum daudz enerģijas, darba, sviedru, mīlestības, rūpju un uztraukuma. Visi astoņi nominētie laureāti par mūža ieguldījumu būvindustrijā ir tieši tādi cilvēki, kas neko nedara energoefektīvi savā darbā, viņi ir enerģijas pilni un radījuši simtiem energopilnus objektus. Arī gudrajām būvēm vēlos pamainīt definīciju. Tās ir būves, kurās ir ielikta pieredze – vai nu tiešā veidā kādā no tiem simtiem objektu, kas ir radīti, vai ar audzēkņu palīdzību, mācot jauno paaudzi,” atzīst Dana Reizniece-Ozola.

Kategorijā "Mūža ieguldījums būvindustrijā" "Pamatakmeni", diplomu un nozīmīti saņēma būvinženieris, ilggadējs Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume, vairāku simtu tiltu projektu autors – būvinženieris Raimonds Maslovskis, AS "Ceļuprojekts" padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gulbis, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Būvkonstrukciju katedras asociētais profesors Jānis Kreilis, SIA "Glamma" tehniskais direktors Mihails GlazunovsSIA "Arhitektu birojs Vecumnieks & Bērziņi" līdzīpašnieks, arhitekts Edvīns Vecumnieks.

Banner 280x280

Kategorijā "Mūža ieguldījums būvindustrijā" atzinības rakstu par mūža ieguldījumu būvindustrijā saņēma AS "LNK Industries" būvdarbu vadītājs Aleksandrs Kvaša un SIA "Būvuzraugi LV" atbildīgais būvuzraugs Aleksandrs Frolovs.

Kategorijā "Gada inženieris un Gada arhitekts" "Pamatakmeni", diplomu un nozīmīti saņēma "Gada arhitekti" – SIA "Arhitekta J. Pogas birojs" arhitekti Astra un Juris Pogas, Gada projektu vadītājs – "Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde" projektu vadītājs Raido Blumbergs, Gada projektu vadītājs – SIA "Skonto Būve" un SIA "Skonto Construction" vecākais projektu vadītājs Jānis Kreicburgs, Gada projektu vadītājs – SIA "RERE Būve" projektu direktors Arvis Mūrnieks, Gada projektu vadītājs – SIA "Skonto Plan Ltd" projektu vadītājs Māris Sīmanis, Gada jaunais inženieris – AS "LNK Industries" būvdarbu vadītājs Matīss Pastars.

Kategorijā "Gada inženieris un Gada arhitekts" atzinības rakstus saņēma SIA "RUUME arhitekti" arhitekte Liene Adumāne-Vāvere, SIA CMB būvuzraugs Matīss Keivs, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" būvuzraudzības daļas vadītājs Arnis Minikovičs, SIA "RERE Vide" projektu vadītājs Edgars Krastiņš, SIA "Tilts" būvdarbu vadītāja Anna Mežecka, SIA "Īsliena V" būvuzraugs Armands Bankovs, SIA "Selva Būve" būvdarbu vadītājs Raivis Stalažs, SIA "Aqua-Brambis" vecākais inženieris Edgars Lankups, AS A.C.B projektu direktors Andris Miezis, AS "Ceļuprojekts" projektētājs Edgars Pauls, SIA MM61 būvuzraugs Mihails Murāns, SIA "Ceļu inženieri" būvuzraugs Rolands Šteinbergs, SIA "Skonto Plan Ltd" projektēšanas inženieris Aigars Rašmanis, SIA "Būvinženieru konstruktoru birojs" būvkonstrukciju projektētājs Didzis Žīgurs.

Apbalvojuma "Būvindustrijas lielā balva" sadarbības partneru speciālā balva no "Knauf" piešķirta Ramonai Vētraino "ThermoWhite" – Lienei Adumānei-Vāverei un Ramonai Vētraino "Sakret" – Lienei Adumānei-Vāvereino "Bauroc" – Mārtiņam StraumemLienei Adumānei-VāvereiArnim MinikovičamEdgaram KrastiņamAstrai un Jurim PogāmJānim KreicburgamArvim MūrniekamMatīsam Pastaram.

"Būvindustrijas lielās balvas" vērtētāju piešķirto titulu "Gada students" un naudas balvu no "Peri" saņēma Mareks Petrovskis, maģistrs no Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības un inženierzinātņu fakultātes, un Didzis Lipšāns, bakalaurs no Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes.

Sabiedrības balsojumā mājaslapā lielabalva.lv visvairāk balsu kategorijā "Mūža ieguldījums būvindustrijā" saņēma Jānis Kreilis, kategorijā "Gada inženieris un Gada arhitekts" – Matīss Pastars un Aigars Rašmanis, bet nominācijā "Gada students" – Ramona Vētra no Rīgas Tehniskās universitātes Neklātienes departamenta Būvražošanas institūta Būvražošanas katedras.

Apbalvošanas ceremoniju var noskatīties Latvijas Būvinženieru savienības mājaslapā.

Apbalvojuma pasniegšanu devīto gadu organizē Latvijas Būvinženieru savienība un žurnāls "Būvinženieris" sadarbībā ar būvindustrijas nevalstiskajām organizācijām un valsts institūcijām.

Apbalvojuma "Būvindustrijas lielā balva" galvenais partneris: "Knauf", sadarbības partneri: "Bauroc", "Peri", "Paroc", CMB, "Velux", "ThermoWhite", atbalstītāji: "RERE Grupa", "Sakret", "Ramirent", "Firma L4", mediju partneri: žurnāls "Būvinženieris", buvbaze.lvbuvlaukums.lvabc.lvbuilding.lv, "Laiks Mājai".

Dalies ar šo rakstu