building.lv skaitļos

Lietotāji online77
Aktīvie uzņēmumi20242
Nozares ziņas33058
Inčukalnā visa sērskābā gudrona sanācijai nepieciešami papildu līdzekļi : building.lv - par būvniecību Latvijā

Inčukalnā visa sērskābā gudrona sanācijai nepieciešami papildu līdzekļi

Inčukalnā visa sērskābā gudrona sanācijai nepieciešami papildu līdzekļi
Foto: Inčukalnā visa sērskābā gudrona sanācijai nepieciešami papildu līdzekļi

Papildu līdzekļi 11 milj. eiro apmērā ir nepieciešami tāpēc, lai šogad pilnībā pabeigtu projekta īstenošanu, nevis kā papildu izmaksas par esošā darba apjoma veikšanu. Jau šī gada februārī SIA "Skonto Būve" informēja Valsts vides dienestu (VVD) par to, ka objekta dienvidu dīķī ir par aptuveni 45% vairāk gudrona nekā pasūtītājs iepriekš paredzējis.

Turklāt "Skonto Būve" kā ģenerāluzņēmējs publisko iepirkumu regulējuma dēļ vairs nedrīkst apgūt papildu finansējumu. Lai projekts tiktu pabeigts šogad, uzņēmums kopā ar esošajiem vācu partneriem "MUEG GmbH" ir gatavs strādāt arī kā apakšuzņēmējs. Projektam jābūt pabeigtam līdz gada beigām, un, lai to varētu paspēt izdarīt, lēmums ir jāpieņem steidzami.

Projekta īstenošanas laikā aprēķināts, ka kļūda VVD izsludinātajā iepirkuma konkursā, uz kura pamata tika iesniegts pieteikums un parakstīts līgums par darbu veikšanu, ir aptuveni 45% apmērā - dienvidu dīķī atrodas aptuveni 44’200 tonnas gudrona, nevis 30’200, kā norādīts VVD veiktajā priekšizpētē.

Tātad ar uzņēmumu "Skonto Būve" ir noslēgts līgums par darbu veikšanu apmērā, kas patiesībā ir gandrīz uz pusi lielāks. Līdz ar to 11 milj. eiro ir nepieciešami tam, lai būtu iespējams veikt visa gudrona sanāciju, ne tikai par apjomu, kas norādīts līgumā ar uzņēmēju.

Jau līdz maija beigām "Skonto Būve" kopīgi ar vācu partneriem būs izsmēlusi un pārstrādājusi visu līgumā noteikto gudrona apjomu - 30’200 tonnas. Par to, kas notiks pēc maija un ar atlikušajām 14’000 tonnām materiāla, šobrīd VVD nekādu lēmumu nav pieņēmis.

Turklāt maija beigās beidzas līgums arī ar vācu partneri - "MUEG" GmbH, kas veic materiāla piegādi un pārstrādi Vācijā. Vācu partneru pieredze ar līdzīgiem projektiem Vācijā un citviet Eiropā rāda, ka pasūtītājs līgumu vienmēr noslēdz ar vienošanos par apmaksu "post factum" – pēc faktiskā apjoma, kurā ir norādīti plānotie, nevis faktiskie apjomi. Kā zināms, tā tas nav noticis Latvijas gadījumā.
11 milj. eiro

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.