building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi1676
Nozares raksti32872
Jāstrādā racionāli un pārdomāti : building.lv - par būvniecību Latvijā

Jāstrādā racionāli un pārdomāti

Jāstrādā racionāli un pārdomāti

Celtniecības nozarē ir daudz kompāniju, ko tēlaini dēvēt par "čakliem darbarūķiem" – kompānijas, kas vienkārši dara savu darbu un nemēdz "zīmēties" publiskajā telpā ar saviem sasniegumiem un paveikto. Šogad desmit gadu darbības jubileju atzīmēja celtniecības un montāžas darbu uzņēmums SAB un KO. Desmit gadi ir pietiekams iemesls, lai tomēr atskatītos uz paveikto un izvērtētu pašreizējās iespējas, par to Building.lv saruna ar SAB un KO direktoru Sergeju Borodenoku.

autors: Jāstrādā racionāli un pārdomāti
Foto: Jāstrādā racionāli un pārdomāti; autors: Jāstrādā racionāli un pārdomāti
Celtniecības nozarē ir daudz kompāniju, ko tēlaini dēvēt par "čakliem darbarūķiem" – kompānijas, kas vienkārši dara savu darbu un nemēdz "zīmēties" publiskajā telpā ar saviem sasniegumiem un paveikto. Šogad desmit gadu darbības jubileju atzīmēja celtniecības un montāžas darbu uzņēmums SAB un KO. Desmit gadi ir pietiekams iemesls, lai tomēr atskatītos uz paveikto un izvērtētu pašreizējās iespējas, par to Building.lv saruna ar SAB un KO direktoru Sergeju Borodenoku.

Īsi iepazīstiniet ar savu uzņēmumu – kādā celtniecības nišā strādā SAB un KO?

Uzņēmums dibināts 2002. gada oktobrī. Mūsu pamatdarbība saistīta ar dažādas sarežģītības pakāpes celtniecības un montāžas darbu veikšanu. Pats firmas darbības sākums bija ļoti grūts, lai pieteiktu sevi būvniecības pakalpojumu tirgū, nācās smagi strādāt un pierādīt, ka esam līdzvērtīgi tirgus dalībnieki. Pats sāku kā vienkāršs strādnieks un tikai sūrā darbā esmu kļuvis par nelielas kompānijas vadītāju.

Šobrīd lielākoties strādājam pie dažādiem montāžas un metināšanas darbiem, mums ir licences ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu būvdarbu veikšanai, vadīšanai un būvuzraudzībai. Veicam dažādu iekārtu montāžu un apkalpošanu pārtikas ražošanas uzņēmumiem. Patlaban uzņēmumā strādā 24 darbinieki, tostarp augsti kvalificēti inženiertehniskie speciālisti.

Runājot par metināšanu – Jūsu uzņēmuma rīcībā ir kāda unikāla iekārta.

Jā, pirms vairākiem gadiem mums izveidojās sadarbība ar Dānijas kompāniju Per AArsleff, kā rezultātā mēs iegādājāmies augstas tehnoloģijas orbitālās metināšanas iekārtu. Esam pirmie Baltijā, kam pieder šāda iekārta, jo mums ir absolūti visa nepieciešamā komplektācija, nevis tikai atsevišķas iekārtas. Ar orbitālās metināšanas iekārtas palīdzību varam nodrošināt augstu metināšanas darbu precizitāti, kvalitāti un metinājuma šuvju izturību. Lai spētu kvalitatīvi strādāt, mūsu darbinieki ir izgājuši specializētu apmācību kursu Losandželosā. Pateicoties šai iekārtai, ko iegādājam 2007. gadā, varējām veiksmīgi pārdzīvot ekonomisko krīzi, kas daudziem būvniekiem radīja milzu zaudējumus.

Kas ir SAB un KO lielākie klienti?

Ņemot vērā, ka strādājam visā Latvijā izpildīti gan lielāki, gan mazāki pasūtījumi dažādos Latvijas reģionos. Daudz darba paveikts Latgalē un Ziemeļvidzemē, kur esam strādājuši pie ūdens attīrīšanas staciju izveidošanas. Runājot par konkrētiem klientiem, gribētos atzīmēt SIA Tukuma Piens, AS Gutta, AS Latvijas Balzams, AS Rīgas Piena kombināts, izklaides centrs GO Planet un citi. Kā apakšuzņēmējs SIA ALSTOM Latvija, veicām montāžas un metināšanas darbus Rīgas TEC-1 un TEC-2 rekonstrukcijas projektos.

Pie kādiem nozīmīgiem projektiem darbs noris patlaban?

Nesen strādājām pie Valmieras ūdens attīrīšanas iekārtu izbūves. Patlaban tiek realizēts ūdensapgādes projekts Piņķos, kur noris darbs pie ūdenstorņa un sūkņu stacijas būvniecības. Galvenais iekārtu piegādātājs ir kāda inženiertehnoloģiskā kompānija un viens no mūsu uzdevumiem ir šo iekārtu montāža un uzstādīšana. Piedalāmies arī AS Rīgas Siltums projektā par koģenerācijas stacijas būvniecību Zasulaukā, ir projekts alus darītavai Brūveri. Darbu netrūkst.

Jūsuprāt, kas ir uzņēmuma veiksmes pamatā?

Labi padarīts darbs. Daudzi uzņēmumi paši sev rada grūtības un sarežģī ikdienas darbu. Mēs katru projektu vērtējam racionāli, liekot lietā savas zināšanas un pieredzi. Lai galarezultāts būtu teicams, pirms darbu sākšanas jāveic rūpīga sagatavošanās. Ir jātiekas ar pasūtītāju, citiem projektā iesaistītajiem uzņēmējiem, projektētājiem, ir jāizpēta objekts un uzreiz jārisina neskaidrie jautājumi, nevar tos atstāt uz vēlāku laiku. Mūsu pieredze liecina, ka kompromisu var atrast jebkurā situācijā.

Vēl viens svarīgs aspekts – uzņēmumā nopelnīto investēt tā attīstībā. Esmu redzējis, kā būvnieki, tiekot pie peļņas, to ātri iztērē, iegādājot skaistas un smalkas lietas savam komfortam. Mēs tā nekad neesam rīkojušies – vienmēr vispirms esam domājuši par to, ko un kā iegādāt, ko uzlabot, pilnveidot, lai varētu sniegt vēl kvalitatīvāku un tehnoloģiski labāku pakalpojumu, ieguldām savos darbiniekos, viņu zināšanās.

Ar kādām domām gaidāt nākamo gadu?

Viss atkarīgs no tā, kāda būs valsts kopējā ekonomiskā situācija. Šobrīd zinu, ka darbi būs, vairāki līgumi jau ir noslēgti. Līdztekus gribētos raudzīties tālāk par Latvijas robežām. Mūs interesē tirgus paplašināšanās un tāpēc darām visu, lai būtu konkurētspējīgi un interesanti ārvalstu pasūtītājiem. Tas ir loģisks solis uzņēmuma tālākās attīstības plānošanā.

Paldies par sarunu!


Kontakti:
SIA SAB un KO
Nautrēnu 12, Rīga, LV-1079
Tālr./Fakss-+371 6 7533321

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.