Kā iztīrīt veļas mašīnas filtru
Veļa, kuru mazgājam veļas mašīnā, nereti mēdz būt ar netīrumiem, ar dzīvnieku spalvām, ar matiem utt., tādēļ galvenais noteikums, lai to varētu pēc iespējas ilgāk lietot, ir savlaicīgi veikt nepieciešamos uzkopšanas darbus.
Viena no darbībām, kā paildzināt kalpošanas laiku un līdz ar to pasargāt savu veļas mašīnu, ir tās filtra tīrīšana, tostarp arī pašattīrošo filtru tīrīšana. Lielākai efektivitātei vēlams filtru tīrīt 4–5 reizes gadā.
Labākai izpratnei, kā to paveikt droši
1. Izslēgt un atvienot no elektrības veļas mašīnu
Paša drošības dēļ pavisam noteikti ir jāizslēdz un jāatvieno veļas mašīna no strāvas padeves, pēc tam pārliecinoties, ka kontaktdakša ir novietota drošā vietā, lai nebūtu saskares ar ūdeni. Kā arī jāsaprot, ka no vietas, kur atrodas filtrs, var noplūst neliels daudzums ūdens, tieši tādēļ vēlams novietot dvieļus zem vietas, kur atrodas filtrs, lai tie absorbētu iespējamo noplūdi.
2. Atrast filtra atrašanās vietu
Visvienkāršākais veids, kā noskaidrot filtra atrašanās vietu, ir atvērt lietošanas rokasgrāmatu, bet, laikam ejot, mēdz būt, ka rokasgrāmata vairs nav atrodama vai pieejama. Standartā vecākām un arī jaunākām veļas mašīnām filtrs atrodas priekšpusē apakšējā daļā, parasti apslēpts aiz tāda kā apļveida, četrstūra vai taisnstūra vāka.
3. Filtra vāka noņemšana un tā izņemšana
Parasti veļas mašīnām filtra vāku noņemt ir pavisam viegli, atliek to aizķert un atvērt, grūtāk ir, ja ir "bērnu drošība", tad vajadzēs palīginstrumentu, lai to atvērtu. Kad tas ir izdarīts, nepeciešams izņemt filtru, pagriežot to uz vienu vai otru pusi. Grūtības var rasties, ja tas ir pielipis no izmantotajiem mazgāšanas līdzekļiem, šādā gadījumā ir ieteicams to kustināt uz vienu un otru pusi, līdz būs viegli izņemams.
4. Filtra apkope
Uz filtra būs atlikumi no izmantotajiem veļas mazgāšanas līdzekļiem, tos var viegli notīrīt, izmantojot karsta ūdens peldi – ievietot filtru uz pāris minūtēm traukā, kur iepildīts tīrs, karsts ūdens, tas palīdzēs izšķīdināt pielipušās vielas. Kad tas ir izdarīts, nākamais solis ir notīrīt to ar papīra dvieli. Kā rezerves variants, ja nav piemērotu trauku, kur to ievietot, ir turēt filtru zem tekoša karsta ūdens.
Pārbaudiet arī iekšpusi, kur veļas mašīnā bija ievietots filtrs, iespējams, arī tur būs atrodami netīrumi un atliekas no izmantotajiem līdzekļiem – nepieciešams iztīrīt ar tīru, mitru sūkli vai lupatiņu.
5. Filtra ievietošana un vāka uzlikšana
Kad viss ir iztīrīts, nepieciešams ievietot atpakaļ filtru, ievirzot to vietā, kur tas paredzēts, un pagriežot to uz pretējo pusi, ne kā pagriezāt, ņemot to ārā. Nākamais solis ir pielikt vāku, maigi iespiežot to vietā.
6. Filtra pārbaude
Nepareizi ievietots filtrs turpmāk var radīt ūdens noplūdi. Lai to novērstu, ieslēdziet tukšgaitā veļas mašīnu, ja ir noplūde, nepieciešams ievietot filtru pareizi, līdz noplūdes vairs nav.
Pirmās pazīmes, ka filtrs ir aizsērējis, ir spēcīga veļas mašīnas vibrācija vai ūdens noplūde, vai pārāk mitras drēbes pēc centrifūgas izmantošanas, šo pēdējo pazīmi sasaistīt tieši ar apkopes nepieciešamību var būt sarežģītāk, jo iemesls tam mēdz būt arī pārpildīta veļas mašīna.
Regulāra veļas mašīnas apkope nozīmē ilgāku kalpošanas laiku. Nav nepieciešams gaidīt, līdz radīsies kādas tehniskas problēmas vai tā pārstās darboties pavisam. Ja nav iespējas to apkopt pietiekami bieži, tad vismaz reizi 4 mēnešos būtu nepieciešams to izdarīt.