Kā izveidot iebūvējamo skapi?
Ja tu dzīvo nelielā mājā vai mazā dzīvoklī, galvenajai prioritātei vajadzētu būt katras pieejamās platības un telpas izmantošanai un ekonomijai. Iebūvējamie skapji šajā ziņā ir ļoti praktiski, ērti un neaizņem daudz liekas vietas mājoklī, it sevišķi, ja dzīvojamā platība nav liela. Turklāt, iebūvējamie skapji, ja tie ir pareizi konstruēti, spēj viegli izturēt samērā lielu svaru. Kā tad izveidot šādu skapi?
Organizēts skapis
Lielākoties cilvēka ikdienas rutīna sākas un beidzas ar drēbju skapi, tāpēc tam vajadzētu būt labi organizētai, viegli pieejamai, praktiskai un, jā, – arī glīti iekārtotai vietai. Labs risinājums iebūvējamā skapja ierīkošanai mūsdienās ir ērtās, pielāgojamās plauktu sistēmas; tās sniedz daudzas priekšrocības, kas krietni atvieglos ikdienu – ir iespēja izvēlēties pakaramos stieņus, plauktus, iebūvētas atvilktnes un nodalījumus, kā arī koriģēt to izmērus, lai pielāgotu skapī glabājamo mantu saturam.
Liels šo sistēmu pluss ir tas, ka iebūvējamā skapja iekšieni jebkurā mirklī būs iespējams transformēt un mainīt, pievienot uzglabāšanas kastes un citas lietas, kas padarīs skapja izmantošanu vēl ērtāku. Viena no būtiskākajām šāda skapja priekšrocībām vietas ekonomija, jo tiek izmantotas bīdāmās durvis, kuru atvēršanai nav nepieciešams ieplānot papildu vietu skapja sānos.
Skapja izmēri
Galvenokārt iebūvējamos skapjus iespējams iebūvēt nišās, ailēs, istabas stūros un istabas galā visā tās platumā; to uzstādīšanai izmanto gan telpas sienas, gan griestus un grīdu. Kad izvēlēta iebūvējamā skapja atrašanās vieta, nākamais solis ir tā izmēru noteikšana. Skapja lielums ir atkarīgs no tam atvēlētās platības, turklāt, lai to būtu ērti izmantot, jāņem vērā īpašnieka auguma garums, lai skapja plaukti būtu ērti aizsniedzami. Vislabāk, ja ir iespējams aizsniegt skapja augstākos plauktus, neizmantojot palīglīdzekļus.
Iebūvētā skapja ailes dziļumam jābūt vismaz 40 līdz 65 centimetriem, savukārt sliedes platumam, pa kuru bīdās durvis, vismaz septiņiem centimetriem. Lietas, kas tiek izmantotas visbiežāk, vēlams novietot ķermeņa vidus augstumā, lai nebūtu vajadzības liekties vai stiepties.
Skapja durvis
Autors: Pacific Shoji Works/flickr.com
Iebūvējamās plauktu sistēmas uzstādīšana ir relatīvi vienkāršs process, kam nepieciešams veikt visus mērījumus (platums, augstums, dziļums), lai pielāgotu izmēriem detaļas. Lai skapī lieki neuzkrātos putekļi un nerēgotos tajā noglabātās lietas, skapi vēlams aprīkot arī ar durvīm – iebūvējamā skapja gadījumā vislabākais risinājums ir bīdāmās durvis, kas var būt visdažādākā veida: koka, stikla, metāla, pat auduma.
Tāpat papildus būs nepieciešama sliede, pa kuru slīd skapja durvis, kā arī ritentiņi vai rullīši, kas nodrošina durvju slīdēšanu. Jāpievērš uzmanība, vai durvju sliedes atrodas apakšā vai augšā; sliedes, kas atrodas apakšā, būs stabilākas, taču tās biežāk būs jātīra, lai putekļi netraucētu durvju kustībai.