building.lv skaitļos

Lietotāji online28
Aktīvie uzņēmumi199
Nozares raksti32455
Kā izvēlēties akrila vannu? : building.lv - par būvniecību Latvijā

Kā izvēlēties akrila vannu?

Kā izvēlēties akrila vannu?
Foto: Bailey Wright/flickr.com

Akrila vannu raksturo izturība, daudzpusīgums, siltuma ilgstoša saglabāšana un īpaši gluda virsma, turklāt par pieņemamu cenu. Akrils ir viens no cietākajiem plastikāta izstrādājumiem, kas turklāt ir salīdzinoši viegls; tas ir atzīts par estētisku un veselībai nekaitīgu materiālu, un tieši tālab akrila vannas ir pēdējo gadu modes tendence vannas istabās. Bet kā tad izvēlēties akrila vannu?

Kas ir akrila vanna?

Akrila vannas tiek izgatavotas no akrila loksnēm, kas bieži vien ir stiprinātas ar stiklšķiedru, lai palielinātu to izturību. Tā kā materiāls pēc savas būtības ir mīksts un elastīgs, tas ir ideāli piemērots dažādu vannu formu radīšanai dažādos izmēros. Akrils ir viegls, tāpēc krietni atvieglo vannas transportēšanu un uzstādīšanu. Šī materiāla vanna ir viegli kopjama, ir izturīga pret bojājumiem, kā arī nepieciešamības gadījumā to ir iespējams salabot.

Priekšrocības un trūkumi

Tāpat kā jebkuram materiālam, arī akrilam ir savas priekšrocības un trūkumi. Šāda veida vannu iespējams iegādāties par pieņemamu cenu, tā ir izturīga pret plaisāšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā – viegli remontējama.

Akrila vannas virsma ir gluda un bez porām, kas nozīmē, ka tā būs viegli tīrāma un kopjama. Pateicoties gludajai virsmai, pietiek tikai ar to, ka vanna tiek izskalota ar siltu ūdeni. Akrila vannas kopšanai var izmantot jebkuru mazgāšanas līdzekli, izņemot abrazīvos.

Materiāls salīdzinoši ilgi uztur siltumu, ir viegls un izturīgs (īpaši tad, ja akrils ir stiprināts ar stiklšķiedru). Tāpat šīs vannas ir pieejamas daudzās krāsās, izmēros un variācijās.

Pie trūkumiem, savukārt, jāmin tas, ka akrila vannām ir tendence ātri noskrāpēties (te gan jāmin, ka remonts ir pavisam vienkāršs un lēts), kā arī tai ir nosliece laika gaitā mainīt nokrāsu. Stipras iedarbības ķīmiskie tīrīšanas līdzekļi var būt īpaši bīstami akrila vannai un neatgriezeniski sabojāt tās virsmu dažu minūšu laikā.

Formas un izmēri

Foto: Shugarmans Bath/flickr.com

Pateicoties materiāla elastībai, akrila vannas ir pieejamas praktiski visās formās, izmēros un konfigurācijās. Akrila stūra vanna palīdzēs ietaupīt vietu mazā vannas istabā; akrila vanna  uz kājām (vai jebkura akrila brīvi stāvoša vanna) būs elegants akcents; iebūvētā vanna būs ērtāka lietošanai, it īpaši, ja tajā mazgāsies bērni vai vecāki cilvēki.

Ja tev patīk ilga, pamatīga vannošanās, pieejamas dziļas vannas, savukārt, ja vēlies džakuzi pieredzi, var izvēlēties akrila vannu ar strūklu – gaisa, ūdens vai abu kombināciju –, lai uzmundrinātu vai nomierinātu.

Izmērs

Būtisks faktors ir vannas izmērs. Ja vannas istaba ir liela un tajā ir gana daudz vietas, ieteicams uzstādīt lielāku vannu, piemēram, brīvi stāvošu vai uz kājām. Taču, ja telpa ir ierobežotāka, piemērotāka būs mazāka un seklāka vanna. Lai gan tā izskatās vizuāli pievilcīgāka, lielākai vannai būs nepieciešams arī lielāks ūdens daudzums, kas attiecīgi nozīmē arī lielāku rēķinu.

Dalies ar šo rakstu