Kā izvēlēties ārdurvis, kas kalpos gadu desmitiem?

Kā izvēlēties ārdurvis, kas kalpos gadu desmitiem?

Jaunas durvis pērk reti, taču tas ir viens no svarīgākajiem pirkumiem mājoklim – ārdurvis ne tikai pasargā no nelabvēļiem, bet arī nodrošina siltuma un skaņas izolāciju, tāpēc tās jāizvēlas uzmanīgi. Iepazīsties ar ārdurvju iegādes pamatnoteikumiem un uzzini, kā atlasīt durvis pēc tev aktuālajiem parametriem!

1. Materiāls – koks vai tērauds?
Vēl salīdzinoši nesen metāla un koka durvis atšķīrās kā debesis un zeme, taču mūsdienās daudzām koka durvīm ir paaugstināta drošības pakāpe, bet metāla durvis bieži ražo ar īsta koka tekstūru vai vismaz tās imitāciju. Pēc daudzu pircēju domām, koka durvis vienmēr izskatās cēli, savukārt pat elegantākās metāla durvis tomēr saglabā industriālā stila piesitienu. Vai tas nozīmē, ka koka ārdurvis ir labākas? Īstenībā durvju vērtnes materiāls pats par sevi nevar būt noteicošais faktors, jo daudz svarīgāks ir modeļa kopējais raksturojums:
slēdzenes tips;
pildījums;
cena.
 
Metāla durvju klāstā ir atrodamas arī samērā lētas durvis, taču tām parasti ir zemas drošības pakāpes slēdzenes un slikta izolācija. Tā kā no ārdurvju kvalitātes ir atkarīga mājokļa drošība, labāk izvēlēties dārgākus un kvalitatīvākus modeļus. Ietaupīt var uz durvju dizaina, taču ne uz slēdzenes un pildījuma.

2. Vērtnes pildījums – siltuma un klusuma garantija
Kvalitatīvas ārdurvis aizsargā mājokli ne tikai no zagļiem, bet arī no aukstuma, caurvēja, skaņām, nepatīkamām smakām un putekļiem no kāpņu telpas. Siltuma un skaņas izolācija ir īpaši aktuāla dzīvokļiem:
zemākos stāvos;
ar trokšņainiem kaimiņiem;
ar suņiem vai maziem bērniem kaimiņdzīvokļos;
ar kaimiņiem-smēķētājiem.
 
Izolācijas līmenis ir atkarīgs no trīs kritērijiem:
durvju vērtnes biezums;
montāžas kvalitāte;
vērtnes pildījums.
 
Vērtnes pildījums ir materiāls vai materiāli, kas atrodas durvju vērtnes un kārbas iekšā. Nozīme ir ne tik daudz pildījuma līmeņu skaitam, cik veidam – viskvalitatīvākie modernie pildījumi ir poliuretāna putas, minerālu vate, izolons, korķis un šo materiālu kombinācijas.

3. Vizuālais izskats – ne tikai gaumes jautājums
Ārdurvis iedalās divās lielās grupās – ar gludu virsmu un tā saucamās profilētas durvis jeb durvis ar reljefa ornamentu. Jāņem vērā, ka greznākie profilējumi lielākoties ir iekšdurvju rotājums, bet ārdurvis tiek ražotas vai nu pilnībā gludas, vai ar neuzkrītošu profilējumu. Jebkurā gadījumā durvju virsmas un krāsas izvēli nosaka ne tikai pircēja gaume, bet arī durvju funkcionālie aspekti:
durvis neitrālās krāsās, bez acīs krītošiem dizaina elementiem labāk iederēsies daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā. Šādas durvis ir arī labāka izvēle drošības ziņā, jo nepievērš pārlieku uzmanību;
mazā kāpņu telpā, kur kaimiņu durvis ik pa laikam nejauši aizķer ar bērnu ratiņiem un divriteņiem, vērts izvēlēties nevis skaistākās, bet izturīgākās durvis;
privātmāju īpašnieki var visbrīvāk izpausties ārdurvju izvēlē, taču arī te vērts izvēlēties durvis, kas nekalpos par acu magnētu cilvēkiem ar ļauniem nodomiem.

Bruņojoties ar šo pamatinformāciju, jau vari doties jaunu durvju meklējumos. Izvēlēties ārdurvis un durvis iekštelpām tagad iespējams arī internetā – nezaudē ne minūti sava laika un apskati 1a.lv interneta veikala piedāvājumu!

Koka, lamināta un tērauda durvis katrai mājai
1a.lv piedāvājumā ietilpst ārdurvis un iekšdurvis no pieprasītākajiem materiāliem, turklāt preču klāstā iespējams izvēlēties ne tikai durvju komplektus, bet arī atsevišķi nopērkamas vērtnes – parocīgi, ja nevēlies mainīt visu durvju kārbu. Bet, ja gribi uzstādīt pilnībā jaunas durvis, turpat vari pasūtīt rokturus, slēdzenes un citu durvju furnitūru.
 
Pasūtītās durvis var izņemt bez maksas 1a.lv klientu apkalpošanas centrā vai arī saņemt ar piegādi uz adresi pircējam ērtā laikā. Ieskaties 1a.lv mājaslapā un izvēlies jaunas drošas durvis savam mājoklim!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri