building.lv skaitļos

Lietotāji online33
Aktīvie uzņēmumi206
Nozares raksti32422
Kā izvēlēties videonovērošanas sistēmu mājokļa drošībai? : building.lv - par būvniecību Latvijā

Kā izvēlēties videonovērošanas sistēmu mājokļa drošībai?

Kā izvēlēties videonovērošanas sistēmu mājokļa drošībai?
Autors: Thomas Hawk/flickr.com

Ļoti daudzi māju īpašnieki, kā arī mājokļu īrnieki drošības kameras uzskata par ļoti vērtīgu ieguldījumu – kā nekā, tās ir ne tikai efektīvs līdzeklis noziedzības novēršanā, bet noder arī citiem mērķiem, piemēram, dažādu ārkārtas situāciju prevencijai. Kā tad izvēlēties videonovērošanas sistēmu mājokļa drošībai?

Kāpēc videonovērošanas kameras nepieciešamas?

Viens no lielākajiem mājas drošības sistēmu ieguvumiem ir tas, ka kameras rada tūlītēju vizuālu šķērsli, lai atturētu potenciālos iebrucējus no ielaušanās, īpašuma bojāšanas un citām situācijām. Un, tā kā mūsdienās videonovērošana tiek veikta, izmantojot mobilo lietotni un Wi-Fi, tā ir kļuvusi daudz ērtāka un vienkāršāka.

Mājokļa uzraudzība arī no attāluma

Kameru izvietošana mājas ārpusē un arī iekštelpās ļaus uzraudzīt īpašumu attālināti no jebkuras viedierīces vai datora jebkurā vietā. Šāda tipa novērošanas sistēma ļauj redzēt, kas atrodas pie ārdurvīm vai pagalmā, kamēr tu pats vai tavi ģimenes locekļi ir prom darīšanās. Mums visiem ir tik daudz kā, par ko uztraucamies, un mājas drošības sistēma gādās, ka tu un tava ģimene varēsiet turpināt savas ikdienas gaitas, neraizējoties par mājokļa un mantas drošību. Tomēr, skatoties uz tik daudzām izvēles iespējām, pirmajā mirklī var rasties apjukums – ko tad īsti izvēlēties? 

Kādu novērošanas kameru izvēlēties?

Autors: AdrianAAVA/flickr.com
Autors: AdrianAAVA/flickr.com

Viens no būtiskākajiem faktoriem labas videokameras izvēlē ir tas, cik ātri tā spēj darboties un fiksēt kustību, un vai tā nekavējas. Svarīgākā un noderīgākā funkcija tātad ir iebūvēts kustības sensors. Protams, ja tā ir Wi-Fi kamera, daļēji tas būs atkarīgs no interneta signāla stipruma un ātruma. Laba kamera vienmēr “pamodīsies” tajā mirklī, kad notiek kustība, lai nosūtītu brīdinājumus uz tālruni vai citu viedierīci.

IP jeb tīkla kamera izceļas ar asu un kvalitatīvu attēlu, kā arī nodrošina lietotāju ar tiešraides video straumēšanu,neatkarīgi no tā atrašanās vietas. Proti, šāda kamera nodrošinās redzamību īpašumā reāllaikā, ko pārraidīs uz datoru, planšetdatoru vai viedtālruni.

Augsta video izšķirtspēja

Sākot salīdzināt opcijas, ir redzams liels skaitu drošības kameru, kuru tehniskajos parametros norādīta 1080p video izšķirtspēja – viena no vissvarīgākajām īpašībām, ko cilvēki meklē videonovērošanas kamerā. Diemžēl bieži vien šī informācija var būt nedaudz maldinoša, jo daudzas kameras šādu izšķirtspēju spēj nodrošināt tikai ideālos apstākļos, proti, ja ir pietiekams apgaismojums, stabils interneta savienojums, kā arī citi faktori.

Nakts redzamība

Autors: readyzeal.com
Autors: readyzeal.com

Mūsdienās ir nopērkamas videokameras, kas spēj nodrošināt augstas kvalitātes nakts redzamības attēlus, un tai ir jābūt standarta funkcijai. Ja piemājas teritorijā naktīs nav mākslīgā apgaismojuma, izvēlētajai kamerai būtu jābūt iebūvētam infrasarkanajam apgaismojumam (IR); šie attēli pārsvarā būs melnbalti. Protams, var nepažēlot vairāk naudas un iegādāties arī iekārtas, kas gādā par krāsām arī nakts laikā.

Skata leņķis un fokusa attālums

Ne mazāk būtisks kritērijs kā izšķirtspēja ir skata leņķis un fokusa attālums. Skata leņķis ir cieši saistīts ar korpusa tipu. Jāņem vērā, ka, jo lielāks ir objektīva fokuss, jo mazāks ir apskates leņķis. Plašas teritorijas novērošanai labāk izvēlēties ierīci ar lielāku apskates leņķi (piemēram, 90°) vai rotējošo. Ja nepieciešams pielāgot fokusu, vislabāk noderēs kamera ar mainīgu fokusa attālumu, ko var regulēt manuāli vai motorizēti.

Dalies ar šo rakstu