building.lv skaitļos

Lietotāji online20
Aktīvie uzņēmumi86
Nozares raksti32465
Kā sagatavot āra terasi rudenim un ziemai? : building.lv - par būvniecību Latvijā

Kā sagatavot āra terasi rudenim un ziemai?

Kā sagatavot āra terasi rudenim un ziemai?
Autors: I love Kitsch/flickr.com

Ir klāt rudens, kas nozīmē, ka tuvojas vēsāks laiks un līdz ar to arī ziema; tas, savukārt, nozīmē, ka āra terase ir pienācīgi jāsagatavo abām šīm sezonām. Tas, pirmkārt, nepieciešams, lai šī āra teritorija būtu sakopta un izskatītos labi kā rudenī, tā arī ziemā, un otrkārt – tai jau laikus jābūt gatavai brīdim, kad atkal pienāks pavasaris.

Terases tīrīšana un uzturēšana

Rudens ir laiks, kad nepieciešams veikt terases tīrīšanas un uzkopšanas darbus. Lai atbrīvotos no vasaras gaitā uzkrātajiem netīrumiem un plankumiem uz grīdas seguma, noderēs silts ūdens un ziepes vai mazgāšanas līdzeklis.

Ja netīrumi un putekļi netiek notīrīti laikus, proti, tagad, – aukstāka laika ietekmē tie var terasei nodarīt kaitējumu, atkarībā no segumam izmantotajiem materiāliem, tāpēc tā ir patiešām būtiska nianse. Noteikti pievērs uzmanību kā plakanām virsmām, tā arī spraugām (piemēram, terases dēļu malām vai flīžu šuvēm). Ja ir pienācis laiks atkārtoti apstrādāt terases seguma materiālu, to droši var veikt arī pirms aukstuma iestāšanās.

Terases aksesuāru tīrīšana un uzglabāšana

Autors: Marja van Bochove/flickr.com
Autors: Marja van Bochove/flickr.com

Uz terases noteikti ir izvietotas ērtas dārza mēbeles un citi aksesuāri, lai atpūta ārpus telpām būtu vēl patīkamāka un komfortablāka. Mēbeles, kas izgatavotas no tādiem materiāliem kā tērauds ar pulvera pārklājumu vai polirezīns, ir paredzētas kalpošanai daudzas sezonas. Arī mēbeles, kas tiek austas no plastmasas sloksnēm, nebaidīsies ne no lietus, ne sniega. Drošības pēc mēbeles lietus vai sniega laikā jāapsedz, kā arī jānoņem spilveni un mīkstās atzveltnes.

Ja mēbeles ir pītas, ir no metāla vai auduma, ieteicams tās uzglabāt garāžā, noliktavā vai kādā citā telpā, tai skaitā arī mīkstos polsterējumus un spilvenus. Koka mēbeles, piemēram, ēdamgalds, var palikt ārā visos laika apstākļos, ja vien tas ir pareizi apstrādāts. Ja mēbelēm ir stikla virsmas, tās nepieciešams rūpīgi notīrīt. Stikls, ja aukstā laikā uz tā sasalst netīrumi vai traipi, var sākt plaisāt. Tāpat nedrīkst piemirst notīrīt arī terases durvju stiklus.

Jaunu augu stādīšana

Autors: Sara Lechner/flickr.com
Autors: Sara Lechner/flickr.com
Banner 280x280

Uz terases bieži vien atrodas vieta ne tikai mēbelēm, bet to rotā arī dažāda veida augi, no kuriem ļoti daudzi aug vairākas sezonas, tāpēc rudenī jāsāk gatavoties to pārziemošanai. Tomēr der atcerēties, ka rudens ir arī laiks, kad vērts padomāt arī par jaunu košumaugu stādīšanu.

Tieši rudenī krūmiem un kokiem aug jaunas saknes, jo augsne vēl ir pietiekami silta, ārā nav pārmēru karsts, kā arī ir pietiekami daudz mitruma. Tas dod tiem papildu laiku augšanai pirms vasaras, proti, tiem būs vieglāk pielāgoties karstumam vai sausumam, jo zemāka gaisa temperatūra rudenī kombinācijā ar lietus nokrišņiem ļauj kokiem dzīt saknes.

Apgaismes ķermeņu uzstādīšana

Arī rudenī – un jo sevišķi ziemā – mākslīgais apgaismojums kļūst par ļoti būtisku aspektu, kas garantē mūsu labsajūtu. Maiga gaisma rada mājīgu atmosfēru, tāpēc ir vērts padomāt par veidu, kā izrotāt terasi ar gaismas virtenēm vai laternām, vai citiem apgaismes ķermeņiem. Tie ne tikai padarīs terasi drošāku, bet radīs jauku noskaņu nakts laikā, neatkarīgi no gadalaika.

Dalies ar šo rakstu