building.lv skaitļos

Lietotāji online48
Aktīvie uzņēmumi86
Nozares raksti32454
Kā salabot lamināta grīdu un novērst skrāpējumus? : building.lv - par būvniecību Latvijā

Kā salabot lamināta grīdu un novērst skrāpējumus?

Kā salabot lamināta grīdu un novērst skrāpējumus?
Autors: steeleman204/flickr.com

Kā grīdas segums kvalitatīvs lamināts var kalpot gadu desmitiem, tas ir estētiski pievilcīgs un neprasa pārmērīgu apkopi. Lai gan lamināts ir izturīgs grīdas segums un ir lieliski piemērots zonām, kur notiek intensīva pārvietošanās, tajā tik un tā var rasties iespiedumi, skrāpējumi un bojājumi. Labā ziņa ir tā, ka lamināta grīdu ir iespējams salabot, kā arī nomaskēt defektus tajā.

Ko ņemt vērā?

Viens no ieteikumiem, ko ņemt vērā, izvēloties jaunu lamināta grīdu, ir iegādāties papildu paku, ja daži dēlīši tiek bojāti grīdas seguma ekspluatācijas laikā. Lai arī lamināts ir izturīgs, arī uz tā diemžēl var veidoties skrāpējumi un citi nevēlami defekti. Lamināta ne tik labā īpašība ir tā, ka to nevar apstrādāt vai noslīpēt, tāpēc tas ir jānomaina, ja parādījušies nopietni bojājumi.

Speciāli marķieri un zīmuļi

Šis ir viens no vienkāršākajiem un pieejamākajiem veidiem, kā rūpēties par nelieliem, virspusējām skrāpējumiem uz lamināta grīdām. Viss, kas nepieciešams, ir marķieris vai zīmulis, kas atbilst lamināta krāsai, un kas īpaši paredzēts mēbelēm, koka grīdām un laminātam.

Šo marķieru un zīmuļu izmantošanas process ir salīdzinoši vienkāršs. Pēc rūpīgas grīdas tīrīšanas un mazgāšanas jāpārliecinās, ka tā ir pilnībā sausa. Aizkrāso skrāpējumu no viena gala līdz otram ar vieglu punktēšanu. Jo vairāk kārtas tiks uzklātas, jo tumšāka būs krāsa. Pēc krāsošanas ar sausu drānu nopulē skrāpējuma vietu, lai jaunā krāsa labāk saplūstu ar sākotnējo lamināta krāsu.

Vaska krītiņi koka grīdām

Autors: faza_elh/flickr.com
Autors: faza_elh/flickr.com

Ja skrāpējums ir dziļāks un ar marķieri nebūs gana, var izmēģināt vaska krītiņus koka grīdām. Komplektā parasti ir iekļauti vairāki vienas krāsas toņi, kā arī aplikators. Lai aizpildītu grīdas seguma skrāpējumus, vasks ir jāuzsilda, lai tas sāktu kust, un pēc tam, izmantojot aplikatoru, uzklāj to skrāpējumam. Izmanto špakteļlāpstiņu, lai noņemtu lieko vasku un izveidotu līdzenu virsmu. Kad darbs pabeigts, notīra virsmu ar mitru drānu.

Cietā vaska nūjiņas

Banner 280x280

Cietā vaska nūjiņas izmanto, lai labotu dziļus bojājumus, piemēram, skrāpējumus vai iespiedumus koka mēbelēs/grīdās. Vispirms lamināta defektīvā vieta ir kārtīgi jāattīra. 

Arī vaska nūjiņas ir pieejamas dažādās krāsās; tās ir nepieciešams uzsildīt ar elektrisko karsto nazi, un pēc tam uzklāt uz skrāpējuma vai bojātās vietas kā pildvielu. Aizpildot skrāpējumu, noņem lieko pildvielu un pagaida, līdz materiāls izžūst.

Jāņem vērā, ka naža asmens nedrīkst būt pārāk karsts, tomēr pietiekami karsts, lai vaska nūjiņa pārvērstos krēmam līdzīgā substancē. Cietā vaska nūjiņas, lai gan nav tik vienkārši lietojamas, daudz veiksmīgi salabos defektus laminātā, un tie nebūs manāmi.

Mastika

Nelielu bojājumu novēršanai var līdzēt arī mastika – speciāla uz vaska bāzes veidota smēre/špaktele, kas nopērkama būvmateriālu veikalos un ir pieejama dažādos toņos. Taču šajā gadījumā jārēķinās ar to, ka mastika ik pēc laika būs jāatjauno, jo virsmas mazgāšanas rezultātā tā izdils un defekts kļūs redzams.

Dēlīša nomaiņa

Pirms iegādāties lamināta remonta komplektu, rūpīgi jānovērtē bojātā vieta, lai pārliecinātos, ka remonts ir iespējams; pretējā gadījumā jāapsver iespēja bojāto dēli aizstāt ar jaunu. Ja ir ieklāti nevis līmētie lamināta dēļi, bet gan "klik" sistēmas dēlīši, tad pastāv iespēja grīdas segumu izjaukt un bojāto aizstāt ar jaunu.

Šajā gadījumā jāskatās, vai, veidojot segumu, bija ievēroti visi ieklāšanas noteikumi. Iespējams, ka, izjaukto segumu nebūs iespējams salikt atpakaļ bojāto savienojuma vietu dēļ. Pēc grīdas seguma izjaukšanas jāizņem bojātais lamināta dēlis un jānomaina ar citu tāda paša toņa un sistēmas dēli. Rezultātā tiek iegūta grīda bez defekta.

Dalies ar šo rakstu