building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19711
Nozares ziņas33019
Kā salabot vannas virsmas defektus? : building.lv - par būvniecību Latvijā

Kā salabot vannas virsmas defektus?

Kā salabot vannas virsmas defektus?
Foto: Mahatab Alam/flickr.com

Bojātas vannas virsmas – tā ir raupja, nodilusi, plankumaina vai ar švīkājumiem – defektu labošana var šķist pārāk laikietilpīga un dārga, tomēr ir vienkārši veidi, kā atjaunot vannu tā, lai tā izskatītos kā jauna. Iespējams, lielākais ieguvums finansiālajā ziņā, atjaunojot vannu, ir tas, ka viss paliek savā vietā. Kā tad salabot vannas virsmas defektus?

Vannas virsma ir saskrāpēta, uzmetušies burbuļi vai lobās

Šāda veida problēmas ir izplatītas vannām, kas nav pareizi nokrāsotas un apstrādātas vai kuras laika gaitā ļoti nolietojušās. Tomēr burbuļu mešanos var izraisīt arī mitru dvieļu atstāšana vannā uz ilgu laiku. Varētu šķist, ka atliek vien noslīpēt bojāto krāsu un uzklāt to no jauna, tomēr šis darbs var būt saistīts ar zināmiem riskiem. Atkārtota krāsas izsmidzināšana, krāsošana vai emaljēšana ietver ķimikāliju izmantošanu, kas var vēl vairāk sabojāt santehniku un neuzmanīgas rīcības gadījumā pat radīt ūdens piesārņojumu.

Jaunas virsmas ieklāšana (vanna vannā) ir drošākais un ātrākais veids, kā salabot saskrāpētu vai citādi bojātu vannas virsmu. Tas nozīmē jaunas akrila pamatnes nostiprināšanu virs esošās. Procesā netiek izmantotas kaitīgas ķimikālijas, un nav nepieciešams veikt santehnikas darbus. Vanna turklāt būs gatava lietošanai jau nākamajā dienā. Nebūs jāgaida piecas vai vairāk dienas, līdz krāsa vai ķīmiskās vielas nožūst, kā tas bieži notiek ar atkārtotu krāsošanu vai emaljēšanu.

Nelielu skrāpējumu novēršana

Lai atbrīvotos no viegliem skrāpējumiem, var būt līdzēts ar cepamo sodu. Ieber vannā sodu un pulē skrāpējumus ar mitru sūkli apmēram trīs minūtes, pēc tam noskalo. To, iespējams, būs jāatkārto vēl pāris reižu.

Ja skrāpējumi emaljā ir nedaudz dziļāki, tos var pārklāt ar maisījumu no supercementa līmes, kam pievieno balto pigmentu. Modernāka izvēle ir īpašs emaljas atjaunotājs, kas ir veidoti tā, lai tie atbilstu vannas virsmas krāsai. Veco vannu var arī atjaunot, pārklājot visu tās iekšpusi ar īpašu vannas emaljas atjaunotāju, kura sastāvā ir uz ūdens bāzes veidota epoksīdu krāsa. 

Nopietni vannas bojājumi

Foto: Joy/flickr.com

Ja vannas emalja ir nopietni bojāta vai defekti atrodas plašā virsmas zonā, vislabākais risinājums var būt vannas virsmas pilnīga atjaunošana. Lai gan šī metode ir ievērojami lētāka nekā jaunas vannas iegāde, jāņem vērā, ka tā prasa pienācīgu virsmas sagatavošanu, kā arī specializētas prasmes un pieredzi.

Efektīvs risinājums ir šķidrā ielejamā akrila metode, ar kuras palīdzību var restaurēt visu veidu vannas – čuguna, metāla, akmens un akrila –, arī nestandarta, piemēram, sēdvannas, un citas. Ekoloģiskais akrila šķidrums cieši pieguļ virsmai, neatstājot brīvu vietu starp jauno un veco virsmu. Vannas tilpums nemainīsies, kā gadījumā, ja tajā tiktu ievietots jau gatavs akrila ieliktnis.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.