building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi20063
Nozares ziņas33046
Kā siltināt cauruļvadus? : building.lv - par būvniecību Latvijā

Kā siltināt cauruļvadus?

Kā siltināt cauruļvadus?
Autors: Epic Fireworks/flickr.com

Kad ūdens sasalst caurules iekšpusē, ledus izplešas un var izraisīt caurules pārsprāgšanu. Pārplīsusi caurule var novest pie mājokļa applūšanas, ūdens un siltuma zuduma, kā arī citām likstām, tāpēc cauruļu siltināšana ir obligāta. Siltumizolācijas materiāli pasargās gan ūdens, gan apkures, gan kanalizācijas caurules no aizsalšanas, kondensāta veidošanās, arī no nelabvēlīgiem laikapstākļiem un mehāniskiem bojājumiem (ja tās atrodas ārpus ēkas), kā arī sniegs citas priekšrocības.

Kāpēc veikt izolāciju?

Ir ieteicams uzstādīt siltumizolācijas materiālu gan aukstā, gan karstā ūdens cauruļvadiem. Tas nepieciešams, lai aukstajā gada laikā aukstā ūdens caurules neaizsaltu, savukārt vasarā neveidotos ūdens kondensāts. Jāņem vērā, ka siltināšana nepieciešama arī vasarā, proti, karstā laikā caurulēs esošais aukstais ūdens mēdz uzsilt, un mazas plūsmas gadījumā tas var būt priekšnosacījums, lai veidotos baktērijas.

Nenosiltinātas caurules var radīt ne tikai ūdens zudumu vien: daudzdzīvokļu mājās apkures un karstā ūdens caurules, ja tās nav pienācīgi nosiltinātas, rada būtiskus siltuma zudumus, tādējādi palielinot arī apkures rēķinus.

Cauruļvadu siltināšana, ja tie ierakti

Ūdensvada cauruļvadiem, ja tie ir no plastmasas, jābūt iegremdētiem nepilnu divu metru dziļumā, tomēr vairumā gadījumu to dziļums ir vien 70 centimetru – spēcīga un ilgstoša kailsala gadījumā tā var izvērsties par nepatīkamu problēmu. Cauruļvadi, jo īpaši no plastmasas, ir jāierok pietiekami dziļi vai arī jāsiltina. Ja caurules iebūvētas sekli, no sala tās var pasargāt, apmetot augsni virs tām ar dabisko siltumizolāciju – sniegu.

Kādus materiālus izmantot?

Foto: Seeweb/flickr.com

Cauruļu siltināšanai mūsdienās pieejami dažādi efektīvi materiāli. Var izmantot gan siltumizolāciju ruļļos (piemēram, minerālvates paklāju ar alumīnija foliju), gan akmens vates cauruļvadu čaulas (cauruļu izolācijai, cauruļu līkumiem), arī putu polietilēna izolācijas čaulas, kaučuka cauruļu izolāciju, un citus materiālus.

Izvēloties materiālu cauruļu siltināšanai, jāņem vērā vairāki būtiski faktori: tā siltumvadītspēja (jo tā ir mazāka materiāla, jo plānāka izolācijas kārta nepieciešama), cik tā ir mitrumizturīga, kā arī noturīga pret mehānisku ietekmi (temperatūras svārstību ietekmē).

Kuras caurules nepieciešams siltināt?

Nav pareizs uzskats, ka nepieciešama tikai ārējā ūdensvada cauruļu izolācija. Jebkura caurule mājoklī, kas ir atklāta vai slikti izolēta, piemēram, neapsildāmās telpās (arī ārējās sienās, garāžā, bēniņos, pagrabā un grīdas dobumos virs neapsildāmām telpām) arī gūs labumu no izolācijas.

Putu polietilēna čaulas

Viena no vienkāršākajām izolācijas metodēm ir putu polietilēna cauruļu čaulu izmantošana, kas ieteicama tieši garākām, taisnām caurulēm. Šis materiāls ir samērā lēts, turklāt ļoti viegls, elastīgs un mehāniski izturīgs, neuzsūc mitrumu, tajā ir daudz sīku poru, kas nodrošina zemu siltumvadāmību. Atliek vien izvēlēties čaulas sieniņas biezumu un caurules apkārtmēram atbilstošo.

Arī uzstādīšana ir gana vienkārša. Novieto čaulu gar cauruli un nogriež vajadzīgo garumu, tad ar nazi veic iegriezumu materiālā visā tā garumā. Čaulu papleš un pamazām liek virsū caurulei. Iegriezumu aizdara ar mitrumizturīgu līmlenti.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.