Kādi grīdas segumi virtuvei ir piemērotākie?

Kādi grīdas segumi virtuvei ir piemērotākie?

Virtuve ir vieta, kur ikdienā pavadām diezgan daudz laika, gatavojot un baudot maltītes, mazgājot traukus un veicot dažādas citas aktivitātes. Šajā telpā grīda ir pakļauta ne vien intensīvai lietošanai, bet arī mitruma un citu apstākļu ietekmei – gadās ko izliet, nomest, saplēst, tāpat tiek bīdīti krēsli. Skaidrs ir viens – virtuves grīdai ir jābūt izturīgai pret ārējiem apstākļiem un nodilumu. 

Šajā rakstā tuvāk apskatīsim to, kādi grīdas segumi virtuvei varētu būt piemērotākie.

Lamināts
Lai arī pastāv stereotips, ka koka grīdas segumi virtuvē nav labākā ideja, atbilstošas klases lamināts virtuvei noteikti var būt piemērots un lieliski papildinās telpas dizainu.

Mūsdienās lamināts pieejams dažādos toņos un dizainos, lai katrs pircējs varētu piemeklēt sev nepieciešamo. Skaists lamināts plašā izvēlē pieejams arī interneta veikalā Gridasstils.lv.

Virtuvei vislabāk derēs 33. vai 34. klases lamināts, kas būs pietiekami izturīgs pret nodilšanu un mitrumu. Taču nedrīkst aizmirst, ka šis materiāls ir jāsaudzē un jāsargā no ilgstošas mitruma iedarbības.

Vinila grīdas
PVC jeb vinila grīdas līdzinās linolejam, taču ir ar krietni augstāku izturību pret nodilšanu, mitrumu un citiem ārējās vides apstākļiem. Arī dizaina iespējas ir ļoti plašas, atliek tikai izvēlēties vēlamo modeli, ko varat aplūkot Gridassstils.lv.

Flīzes
No kopšanas perspektīvas flīzes ir ļoti pateicīgs grīdas segums, ko ir viegli tīrīt, turklāt no tā var vienkārši noņemt dažādus traipus. Tāpat, ja izvēlētas spīdīgās flīzes, tās, izmantojot atbilstošus līdzekļus, var no jauna ieeļļot. Flīzes ir diezgan izturīgas pret nodilumu, triecieniem, kā arī higiēniskas.

Tajā pašā laikā ir jārēķinās ar to, ka flīzes ir auksts grīdas segums, tādēļ jāpiedomā par silto grīdu ierīkošanu.

Linolejs
Linolejs jau izsenis ir bijis iecienīts grīdas segumu veids, ko izmanto dažādās telpās, tostarp virtuvē. Tas izceļas ar augstu nodilumizturību, mīkstu un klusu pārvietošanos, siltu sajūtu, kā arī salīdzinoši vieglu tīrīšanu. Turklāt linolejam pieejami dažādi dizaini, kas līdzinās koka un citu materiālu grīdu segumiem.

Pie trūkumiem jāpiemin tas, ka linolejs nav izturīgs pret karstumu, tāpat arī ilgstoša pakļaušana mitrumam to var deformēt. Arī pārāk agresīva un bieža tīrīšana var mainīt linoleja krāsu. Un, ja grīdas segums nav apstrādāts ar antistatisku pārklājumu, tas piesaistīs putekļus un matus.

Jauna grīda Jūsu mājoklim no Gridasstils.lv!
Interneta veikalā Gridasstils.lv pieejams ne tikai lamināta, vinila, bet arī parketa grīdas plašā piedāvājumā. Īpaši iecienīts ir trīsslāņu parkets, kas izceļas ar dabiskumu, eleganci, stabilitāti un izturību pret ārējās vides ietekmi. Ienāciet Gridasstils.lv un aplūkojiet grīdas segumus tuvāk jau tagad!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri