building.lv skaitļos

Lietotāji online19
Aktīvie uzņēmumi19906
Nozares ziņas33033
Ko ņemt vērā, piesakot apdrošināšanas atlīdzību par vētras nodarītajiem postījumiem īpašumam? : building.lv - par būvniecību Latvijā

Ko ņemt vērā, piesakot apdrošināšanas atlīdzību par vētras nodarītajiem postījumiem īpašumam?

Ko ņemt vērā, piesakot apdrošināšanas atlīdzību par vētras nodarītajiem postījumiem īpašumam?

Šā gada 7. augustā Latviju pāršalca vētra, kas iedzīvotājus pārsteidza ar savu vērienīgumu un apjomu, atstājot aiz sevis virkni postījumu. Kopš pirmdienas Latviju plosošās vētras, lietusgāzes un pērkona negaiss nesuši simtiem tūkstošu eiro lielus zaudējumus valsts iedzīvotājiem – lielākie postījumi nodarīti dzīvojamajām mājām, transportlīdzekļiem, saimniecības ēkām un zem klajas debess glabātajam cilvēku īpašumam. Apdrošināšanas kompānija “Gjensidige” šobrīd rezervējusi vairāk nekā 475 tūkstošus eiro Latvijā un vairāk nekā vienu miljonu eiro Baltijā, lai kompensētu dabas stihijas radītos zaudējumus.

“Esam reģistrējuši 108 ziņojumus par zaudējumiem cilvēku un uzņēmumu īpašumiem un automašīnām. Ir būtiski zināt, ka mūsu klienti bojājumus var reģistrēt ne tikai zvanot, bet arī tiešsaistē. Ne visi vētras skartie iedzīvotāji jau ir sazinājušies ar apdrošinātāju par atlīdzības pieteikumu, tādēļ prognozējam, ka atlīdzībās izmaksājamā summa potenciāli varētu vēl palielināties. Visvairāk atlīdzības pieteikumus šobrīd saņemam no vietām, kur vētras spēks bijis vislielākais. Aicinu ikvienu mūsu klientu izmantot arī digitālos rīkus un ziņot par negadījumiem tiešsaistē, kas ir lieliska alternatīva laikā, kad speciālisti, lielā pieteikumu pieprasījuma dēļ, telefoniski ir grūtāk sasniedzami,” stāsta Sanita Glovecka, "Gjensidige Latvija" vadītāja.

Vētra īpaši nežēlīga un nesaudzīga bijusi tieši pret automašīnām. Lielie krusas graudi un lūstoši koki nodarījuši postījumus ne tikai automašīnu stikliem un lukturiem, bet arī apskādējusi spēkratu virsbūvi. Būtiski atcerēties, ka vētras nodarītos bojājumus automobilim segs KASKO polise, kur tas ir iekļauts standarta segumā, pretēji OCTA polisei, kas autovadītāju nepasargā no dabas stihiju radītiem bojājumiem spēkratam. Lai ātrāk izvērtētu situācijas nopietnību un izmaksātu nepieciešamo atlīdzību, klientiem pie pieteikuma ir jāpievieno foto no negadījuma vietas, kas apliecinās vētras postījumu faktu un ļaus operatīvi apzināt bojājumu apmērus. 

Vietās, kur krusas graudi bijuši vislielākie, bojājumi nodarīti ne tikai automašīnām, bet arī mājokļiem. Apdrošinātājam pieejamie dati liecina, ka vētra mājokļiem ir nodarījusi postījumu jumtiem, ārējai apdarei, logiem un arī saules paneļiem.

Ja tavs īpašums ir cietis no dabas stihijas, pārliecinies, ka zaudējumu apmērs netiek palielināts. Novieto bojātās lietas drošā vietā un izžāvē tās. Īpaši svarīgi ir pārsegt un nostiprināt bojātās vietas, tas pasargās tās no vēl lielākiem zaudējumiem. Savukārt, ja vētra nodarījusi postījumus īpašumam un apdrošinātajā ēkā ir atveres, pa kurām īpašumā var iekļūt nokrišņi, tās ir nekavējoties jāaizver. Ja to nav iespējams izdarīt pašu spēkiem, tad izmanto apdrošinātāja piedāvāto diennakts palīdzības dienestu. Apdrošinātājs atgādina, ka saviem klientiem tiks nodrošināta, organizēta un atlīdzināta palīdzība un izdevumi gadījumā, ja uz ēkas ir uzkritis koks, vētra bojājusi ēkas konstrukcijas vai nepieciešams atlīdzināt notikuma vietas sakopšanas izdevumus un citas vētras radītās postažas.

”Ceturtajā dienā pēc dabas stihijas esam izmaksājuši jau teju 10% no pieteiktajām atlīdzībām īpašumā. Apskatot atlīdzības pieteikumu tendences, novērojam, ka teju pusē no īpašumu atlīdzību pieteikumiem vētras nodarītie zaudējumi ir 20-30 tūkstošu eiro apmērā, kas liecina par lieliem postījumiem. Tomēr esam saņēmuši arī īpašuma atlīdzību pieteikumus, kur zaudējumi būs krietni lielāki. KASKO šobrīd vidēji vienas atlīdzības apmērs sasniedz gandrīz 4000 eiro gadījumam un šobrīd jau 30% no klientu esam veikuši zaudējumu atlīdzību,” stāsta S. Glovecka.

Svarīgi padomi atlīdzību pieteicējiem

1. Ūdens radītie bojājumi tiek novērtēti tikai pēc tam, kad notikuma vieta ir izžuvusi. Apdrošinātājs iesaka uzņemt fotogrāfijas ar applūdušo telpu un veikt drošības pasākumus, lai samazinātu ūdens daudzumu un izžāvētu telpu.

2. Apsekošana ne vienmēr ir nepieciešama un nav jāveic visos gadījumos - bieži vien pietiek ar kvalitatīvām fotogrāfijām un klienta iesniegtu dokumentāciju, piemēram, būvspeciālista aprēķinu.

3. Ziņo par negadījumu tiešsaistē apdrošinātāja vietnē vai pašapkalpošanās portālā, pievienojot bojātā īpašuma fotogrāfijas. Tā ir lieliska alternatīva laikā, kad var būt grūtāk sazināties ar speciālistiem, jo zvanu skaits ir palielinājies. Šādā veidā atlīdzību darbinieks var vismaz provizoriski sākt darbu pie bojājuma novērtēšanas un informēt klientu par trūkstošo informāciju vai dalīties ieteikumos.

4.  Ja nepieciešams, sāc atjaunošanas un glābšanas darbus. Ja nevari nekavējoties ziņot par negadījumu apdrošināšanas sabiedrībai, neuztraucies. Nofotografē bojājumus. Uzsāc atjaunošanas un glābšanas darbus un sazinies ar apdrošināju, kad tas ir iespējams. Saglabā kvītis un rēķinus par visiem iegādātajiem materiāliem vai saņemtajiem pakalpojumiem.

5. Ja esi pieteicis cita rakstura bojājumus (izņemot dabas stihijas radītos zaudējumus), apdrošinātājs aicina būt pacietīgam un saprotošam. Ņemot vērā vētras bojājumu apjomu, apdrošinātājs prioritāti piešķir steidzamiem gadījumiem. Ierasti 40% no īpašuma apdrošināšanas lietām tiek izskatītas piecu dienu laikā, tomēr šobrīd tas var aizņemt pat desmit līdz 14 dienas.   

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.