building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi199
Nozares raksti32455
"Kopā ar tevi ceļā uz atjaunotām mājām" - atklāta vienas pieturas aģentūra ēku atjaunošanai Latvijā : building.lv - par būvniecību Latvijā

"Kopā ar tevi ceļā uz atjaunotām mājām" - atklāta vienas pieturas aģentūra ēku atjaunošanai Latvijā

"Kopā ar tevi ceļā uz atjaunotām mājām" - atklāta vienas pieturas aģentūra ēku atjaunošanai Latvijā

28. oktobrī, biedrības “Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs” (turpmāk tekstā “Ēku birojs”) komanda ar lepnumu atklāja savu vienas pieturas aģentūru ēku atjaunošanai Latvijā. “Pateicoties mūsu vienas pieturas aģentūrai,” stāsta vienas pieturas aģentūras rīkotājdirektors Marts Zeltiņš“mēs palīdzēsim nodrošināt Latvijas iedzīvotāju labklājību ilgtspējīgākās mājās, kur ir drošāk, veselīgāk un siltāk.”

“Ēku birojs” ir bezpeļņas organizācija. Sociālā projekta ietvaros tiek pārveidota pilsētu koncepcija un notiek mērķtiecīga sadarbība ar iedzīvotājiem un iestādēm, lai atdzīvinātu pilsētas infrastruktūru un sabiedrības struktūru. "Eķu biroja" darbības un ieteikumu pamatā ir zinātniski dati. Tas veic daudzdisciplīnu pētījumus, aizstāv stratēģiju, kuras pamatā ir pierādījumi, un sadarbojas ar kopienām, lai izstrādātu un īstenotu tādus projektus, kuros cilvēki varētu kopīgi sadarboties un kas atbalstītu mazos uzņēmumus.

“Ēku biroja” pamatdarbības vieta ir Rīgā, Latvijā, un tas darbojas visā valstī un arī Eiropas līmenī. Tas uzvarējis vairākos Eiropas projektu konkursos. Īpaši atzīmējama “Ēku biroja” dalība EUROPA projektā (projekta nr. 956649) H2020, kura mērķis ir izveidot 5 dažādas vienas pieturas aģentūras visā Eiropā, lai paātrinātu un paplašinātu ēku atjaunošanu, izmantojot “Energoefektivitātes abonementu” (angļu valodā – Energy Efficiency Subscription), kurā ietverts šajā jomā strādājošajiem pakalpojumu sniedzējiem domāts vadlīniju un detalizētu aprakstu kopums.

Gadu pēc projekta EUROPA uzsākšanas “Ēku birojs” atklāj savu virtuālo vienas pieturas aģentūru, lai Latvijas iedzīvotāju ēku atjaunošanas process būtu vienkāršāks, vieglāks un pārskatāmāks. Vienas pieturas aģentūra sniedz atbalstu un koordinē daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanas procesu Latvijā. Ar īpaši atjaunošanas atbalstam izstrādāta digitāla projektu vadības rīka – platformas SUNhINE – starpniecību mājokļu īpašnieki un pakalpojumu sniedzēji organizē, pārvalda, seko un izvērtē atjaunošanas projektus.

Pēc atjaunošanas darbiem iedzīvotāji ne tikai ietaupīs naudu par enerģiju, bet iegūs arī komfortu, pastiprinātu drošību, bet svarīgākais – veselībai labvēlīgākus apstākļus. Vienas pieturas aģentūras speciālisti sniegs iedzīvotājiem pierādījumus par ēku atjaunošanas ieguvumiem no veselības, komforta un drošības viedokļa. Viņi iepazīstinās ar visu atjaunošanas procesu, ieklausīsies iedzīvotāju bažās, vajadzībās un sagaidītajā, salāgos iedzīvotāju vajadzības ar sertificētiem, uzticamiem un pirmšķirīgiem pakalpojumu sniedzējiem. Kopā ar iedzīvotājiem viņi izvēlēsies vislabāko finansējuma plānu, lai ēkas atjaunošana būtu finansiāli pieejama un ilgtspējīga.

"Ēku birojs": "Sazinieties, lai sarunātu bezmaksas konsultāciju ar kādu no mūsu vienas pieturas aģentūras ekspertiem un uzsāktu ceļu uz savas ēkas atjaunošanu. Mēs labi zinām, ka šis process ir ilgs un grūts."

Dalies ar šo rakstu