building.lv skaitļos

Lietotāji online20
Aktīvie uzņēmumi168
Nozares raksti32304
Kritēriji, kas jāņem vērā, izvēloties riepas : building.lv - par būvniecību Latvijā

Kritēriji, kas jāņem vērā, izvēloties riepas

Kritēriji, kas jāņem vērā, izvēloties riepas

Kad ir pienācis laiks aprīkot savu auto ar jaunām riepām, aktuāls kļūst jautājums - kādas riepas izvēlēties? Te der paturēt prātā, ka labākās riepas nav tās, kas atbilst noteiktiem parametriem, bet gan tās, kas der tieši Jūsu automašīnai un vajadzībām.

Kādi ir galvenie kritēriji, kam pievērst uzmanību, izvēloties riepas? Par to vairāk turpinājumā. 

Riepu izmērs 
Ir svarīgi izvēlēties pareizu riepu izmēru. Informāciju par to var uzzināt automašīnas īpašnieka rokasgrāmatā vai apskatot uzlīmi durvju iekšpusē autovadītāja pusē. 

Cenas un kvalitātes attiecība 
Nākamais svarīgais aspekts ir cenas un kvalitātes attiecība. Kopumā riepas var iedalīt vairākās klasēs – Premium, biznesa klase, vidējā un budžeta klase. Tā, piemēram, Premium klases riepas nodrošina vislabāko veiktspēju (https://mmkserviss.lv/riepu-abc/vasaras-riepas/), bet attiecīgi ir arī dārgākās. Laba alternatīva ir arī biznesa klases riepas, kas veiktspējas ziņā daudz neatpaliek no Premium klases riepām, taču cenas ziņā ir pieejamākas. 

Vidējās klases riepas var uzskatīt par standarta izvēli, ja ir svarīgi uzstādīt labas un drošas riepas bez pārlieku lieliem finansiāliem ieguldījumiem. Savukārt budžeta klases riepas vairāk paredzētas gadījumiem, ja ar auto tiek braukts samērā reti, tā kā to veiktspēja ir krietni zemāka nekā citu grupu riepām. 

Protektora raksts 
Ir trīs veidu protektori – simetrisks, asimetrisks un virziena. 

  • Simetrisks protektora raksts samazina rites pretestību un degvielas patēriņu. Turklāt šādas riepas var savstarpēji mainīt vietām, lai sekmētu vienmērīgu visu riepu nodilumu.
  • Protektors ar norādītu virzienu ir drošs variants arī nelabvēlīgos laikapstākļos, bet, ņemot vērā, ka šādas riepas nav iespējams mainīt vietām, tās arī nodils ātrāk.
  • Asimetrisks protektors nodrošina vienmērīgu un stabilu veiktspēju gan uz sausa, gan uz mitra ceļa seguma.

Izvērtējot savus braukšanas paradumus un dažādu riepu specifiku, iespējams izvēlēties sev piemērotāko risinājumu. 

MMK Riepu serviss – kvalitatīvas riepas visām prasībām 
Laiks iegādāties vasaras riepas? Ieskatieties "MMK Riepu Serviss" piedāvājumā, kur atradīsiet kvalitatīvas riepas vasarai, kā arī vissezonas riepas un riepu diskus. Riepu serviss nodrošina arī tādus pakalpojumus kā riepu montāža, riepu un disku remonts un riepu uzglabāšana. 

Dalies ar šo rakstu