Kvalitatīvs darba apģērbs – neatsverams palīgs gan profesionāļiem, gan amatieriem

Kvalitatīvs darba apģērbs – neatsverams palīgs gan profesionāļiem, gan amatieriem

2021. gads ir zīmīgs ne tikai ar digitāliem dziesmu svētkiem un ilgi gaidīto atļauju ceļot uz tuvām un tālām valstīm, bet arī ar lielu dārza, remonta un meža darbu popularitāti. Šajos darbos iesaistās ne tikai profesionāļi, bet arī daudzi citi, kuri mēģina aizbēgt no ikdienas četrās sienās un zoom sapulcēs. Papildus labiem instrumentiem, teorētiskām zināšanām un kaut nelielai pieredzei šādās reizēs būtu nepieciešams arī labs darba apģērbs. Ja kādreiz par darba apģērbu tika uzskatīts jebkurš vecs apģērbs, kuru nav žēl sasmērēt vai izmest, tad 21. gadsimts šo jomu ir būtiski mainījis. Arī darba apģērbs ir kļuvis "gudrs".

Būtiskākās darba apģērba priekšrocības
Darba apģērbi palīdz ne tikai funkcionāli, bet arī pasargā darba veicēju no traumām un citiem veselību ietekmējošiem faktoriem. Darba apģērbu izstrādē izmantoti šim mērķim īpaši piemēroti materiāli un šķiedras ar augstu nodilumizturību. Tiek domāts arī par ūdens necaurlaidību, vienlaikus rūpējoties par gaisa cirkulāciju un termoregulāciju. Tieši tāpēc kārtīgs darba apģērbs ieteicams ne tikai mežstrādniekiem un celtniekiem, bet jebkuram, kas kaut vai hobija līmenī nodarbojas ar galdniecību, dārzniecību vai kosmētiskā remonta veikšanu.

Darba apģērbs būtiski uzlabo apstākļus, kurā strādā tā valkātājs un ir vairākas jomas, kurās tas ir neaizstājams. Pats svarīgākais kritērijs, kura dēļ darba apģērbu ieteicams izvēlēties vienmēr, veicot fizisku darbu, ir drošība. Husqvarna darba apģērbos ir padomāts par katru sīkāko detaļu, kas var būt noderīga vai var pasargāt tā valkātāju. Apģērbi, apavi, ķiveres, palīgrierīces  tas viss tiek veidots un analizēts atsevišķi, katrā gadījumā uzsvaru liekot uz citiem riskiem.

Ērti un izturīgi apavi darbam
Mūsdienās ražotiem darba apaviem ir vairāki svarīgi uzdevumi  tiem ir jāpasargā kājas no triecieniem un mitruma. Labiem darba apaviem jābūt salīdzinoši viegliem un jābūt tik ērtiem, lai kāja nenogurtu ilgāku laiku. Meklējot darba apavus, noteikti jāpievērš uzmanība tam, no kāda materiāla tie ražoti un vai tie atbilst konkrētajai vajadzībai. Atkarībā no situācijas varbūt nozīmīgāks ir vieglums, mitruma necaurlaidība vai, piemēram, īpaša pretslīdes zole. 


Darba apģērbs
Izvēloties apģērbu, būtiskākais ir saprast tā lietojumu. Mūsdienu darba krekls ar termoregulācijas palīdzību mazina svīšanu un saaukstēšanās risku vai, piemēram, īpašs audums veicina mitruma novadīšanu no ķermeņa un ātru žūšanu. Ja nepieciešama jaka vai veste, īpaša uzmanība jāpievērš tās spējai pasargāt no lietus un vēja, vienlaicīgi saglabājot gaisa caurlaidību un siltumu.

Aizsargājošas un funkcionālas ķiveres
Mūsdienās par labām tiek uzskatītas tādas ķiveres, kas ne tikai pasargā no triecieniem, bet arī aprīkotas ar dzirdes sargiem un vizieriem, kas neierobežo skatiena leņķi. Visi šie parametri ir būtiski veicot gandrīz jebkuru fizisku darbu, tāpēc ķiveres ieteicamas ne tikai celtniekiem un mežstrādniekiem, kam sevi jāpasargā katru dienu, bet arī amatniekiem, dārzniekiem, mājsaimniecēm un mājsaimniekiem, kas nolēmuši ķerties pie trimmeriem, zāģiem, āmuriem vai citiem saimniecībā noderīgiem, bet bīstamiem priekšmetiem. Protams, kvalitatīva ķivere vienmēr būs pielāgojama tieši nēsātāja galvai.


Cimdi roku aizsardzībai
Kvalitatīvi darba cimdi ne tikai pasargās rokas no trieciena, aukstuma un  mitruma. Gadījumos, kad paredzēts darboties ar asiem un bīstamiem darba rīkiem, vēlams izmantot cimdus ar pretiezāģēšanas aizsardzību. 


Darba apģērbu funkcionalitāte un ilgmūžība
Vēl viens nozīmīgs kritērijs, ar ko izceļas profesionāls darba apģērbs, ir funkcionalitāte. Nevienu nepārsteigs tas, ka darba apģērbam ir daudz kabatu, kur izvietot visus nepieciešamos instrumentus un telefonu. Arī instrumentu fiksēšana pie jostas ir svarīgs, bet pašsaprotams faktors darba apģērbos. Mūsdienās šī funkcionalitāte labos darba apģērbos ir pārdomāta līdz pat mazākajai vīlītei  apgērbu piegrieztnes tiek veidotas ievērojot cilvēka dabisko roku un kāju stāvokli, lai radītu pēc iespējas mazāku pretestību un, attiecīgi, ērtāku valkāšanas pieredzi.

Labos darba cimdos papildus izturīgam ādas klājumam būs iestrādāts arī mīksts audums, kas paredzēts  sejas vai deguna noslaucīšanai. Daudziem tomēr būs pārsteigums, ka mūsdienās, piemēram, darba ķivere var būt aprīkota ar FM radio klausīšanās iespēju vai bluetooth, kas nodrošina iespēju saņemt vai veikt zvanus. Tā nav tikai patīkama ekstra, jo, veicot skaļus darbus, ķivere pasargā ausis no trokšņa, bet darba veicējs tomēr ir sasniedzams zvanītājiem un arī pats var veikt zvanus, ja tas nepieciešams. 

Kvalitatīvi darba apģērbi, cimdi un ķiveres prasa ieguldījumu, taču tie ir piemēroti lielai slodzei, nesaudzīgiem apstākļiem, biežai mazgāšanai. To kvalitāte nodrošina, ka tie jāiegādājas, iespējams, tikai vienu reizi mūžā, bet sniegtā drošība atmaksājas jau no pašas pirmās lietošanas reizes.

Kur iegādāties kvalitatīvu darba apģērbu?
Darba apģērba izvēlē ieteicams paļauties uz zināmiem un pārbaudītiem zīmoliem, kas ir kā kvalitātes zīme lietotājam. Husqvarna ir pieejams un apskatāms gan instrumentu, gan darba apģērbu un palīgierīču klāsts, kā arī detalizēts produktu apraksts. Ienāc Husqvarna.com/lv un atrodi sev tuvāko izplatītāju, lai uzzinātu vairāk par darba apģērbu iegādi!

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri