Laicīgi un rūpīgi atbrīvo piemājas celiņus un kāpnes no sniega, lai radītu drošu vidi sev un apkārtējiem!
Privātmāju īpašniekiem laikus jāsāk domāt par sniega tīrīšanai piemērotāko aprīkojumu. Jāatceras, ka notīrīta ietve, pakāpieni un mājas piebraucamie celiņi nodrošinās ne tikai drošu vidi, bet arī sakoptu privātmājas apkārtni. Dārza kategorijas vadītājs Ingus Laumanis iesaka par sniega tīrīšanas aprīkojumu parūpēties laicīgi, jo tomēr tas ir viens no elementiem, kā sniegotajā periodā atbrīvoties no sniega un ledus kārtas, radot drošu apkārtējo vidi. Laumanis sniega tīrīšanai iesaka izmantot sniega lāpstas, kā arī ledus skrāpi un speciālu kaisāmo maisījumu. Plašākas teritorijas īpašniekiem ieteicams izmantot arī sniega pūtēju.
Sniega lāpstas
Iegādājoties sniega lāpstu, pirmais faktors, kam vajadzētu pievērst uzmanību ir materiāls.Ir viegli apjukt plašajā piedāvājumu klāstā, tomēr jāatceras, ka vislabāk izvēlēties sniega lāpstu, kas ir viegla un ar kuru būs ērti strādāt. Parasti vieglākas ir lāpstas ar alumīnija kātu, laba alternatīvā arī būs sniega lāpsta no kompozīta materiāla ar metāla malu. Ja jānotīra teritorija lielākos apmēros, tad var izmantot sniega šķūri, kas paredzēts, lai spētu ātrāk un ērtāk attīrīt vajadzīgo laukumu no sniega. Veikalos sniega tīrīšanai paredzētos darbarīkus var iegādāties dažādās cenu amplitūdās, kā arī interesējošo preci iespējams aplūkot un pasūtīt tiešsaistē.
Sniega pūtējs
Sniega pūtējus ieteicams izmantot, kad jāattīra lielāka teritorija no sniega, piemēram, piebraucamais ceļš vai celiņi un taciņas pie mājas. Sniega pūtēja izmantošanas princips ir līdzīgs kā izmantojot sniega tīrīšanas lāpstas vai liekšķeres. Šīs ierīces pluss - ar tīrīšanas darbiem var nodarboties arī tumšajā laikā, jo sniega pūtēji ir aprīkoti ar LED gaismiņām, kas nodrošinās labu redzamību.
Ledus skrāpis
Sniegam uzsniegot un gaisa temperatūrai pazeminoties, ietves un ceļus pārklāj ledus kārtiņa, šajā gadījumā, izmantojot sniega lāpstu vai sniega pūtēju, nevarēs kvalitatīvi notīrīt vēlamo piemājas teritoriju. Lai attīrītu celiņus no ledus kārtiņas nepieciešams izmantot ledus skrāpjus, tos ieteicams iegādāties no metāla materiāla ar koka kātu, ar tādiem darbu būs iespējams veikt vieglāk un kvalitatīvāk.
Izkaisāmais maisījums
Cīņā pret taciņu un ceļu apledošanu, iesaka izmantot speciālus sāls un smilts maisījumus. Drošības pēc ieteicams regulāri nokaisīt taciņas un piebraucamo celiņu pie mājas, lai neveidotos ledus slānis. Maisījuma kaisīšanai var izmantot darba cimdus, kā arī veikalos ir pieejamas speciālas maisījumiem un granulām paredzētas kaisīšanas ierīces.
Sagatavojies sniega šķūrēšanai
Nodarbojoties ar ziemas darbiem, svarīgi atcerēties par piemērotu apģērbu. Jāizvēlas viegls tomēr silts apģērbs, ieteicams ūdens necaurlaidīgs. Sniega šķūrēšana ir fizisks darbs, vienā piegājienā nevajadzētu attīrīt pārāk lielu laukuma teritoriju. Labākais variants ir sadalīt tīrāmo zonu mājas iemītnieku starpā, lai nākamajā dienā nebūtu jūtamas muskuļu sāpes. Ja ir iespēja, tad sniega tīrīšanas periodā ieteicams atpūsties un iemalkot siltu tēju.