building.lv skaitļos

Lietotāji online74
Aktīvie uzņēmumi21268
Nozares ziņas33112
Lemj par Hanzas šķērsojuma trasi : building.lv - par būvniecību Latvijā

Lemj par Hanzas šķērsojuma trasi

Lemj par Hanzas šķērsojuma trasi
Foto: Lemj par Hanzas šķērsojuma trasi

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja 15.jūnijā izskatīja jautājumu par Hanzas šķērsojuma plānotās būvniecības variantiem un iespējamo trasi.


Pašlaik Hanzas šķērsojuma plānotajai būvniecībai rezervēta un ar ielu sarkanajām līnijām apgrūtināta būtiski lielāka teritorija, nekā tā būs reāli nepieciešama šķērsojuma izbūvei. Akceptējot konkrētu trases variantu, var precīzi definēt teritorijas izmantošanu  plānotā Hanzas šķērsojuma un tam pieguļošajā teritorijā.

No piedāvātajiem variantiem tika akceptēts īsā iegremdētā tuneļa variants (kombinācijā ar tiltu pāri Zundas kanālam), kas vismazāk ietekmē pilsētvidi un būtiski nemaina Rīgas vēsturiskā centra ielu struktūru. Jāpiebilst, ka īsajam iegremdētajam tunelim noteiktā trase ļauj realizēt arī zemā tilta variantu, tādējādi nākotnē iespējams atkārtoti izvērtēt šo variantu priekšrocības un trūkumus.

Hanzas šķērsojuma izbūve plānota pēc Ziemeļu transporta koridora šķērsojuma izbūves.

- Kaut arī šodien izskatījām tālākā nākotnē īstenojamu projektu, tas ir savlaicīgs lēmums, jo atbrīvo zemes un ēku īpašniekus no nevajadzīgiem apgrūtinājumiem un veicina uzņēmējdarbību šajā pilsētas centram tuvējā rajonā, - norāda Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Sergejs Zaļetajevs.

Galīgais lēmums par Hanzas šķērsojuma plānotās būvniecības variantu tiks pieņemts Rīgas domes sēdē.

Dalies ar šo rakstu