Liepāja. Uzlabojo kanalizācijas sistēmu
Visu vasaru dažādās Liepājas ielās notiek jaunu kanalizācijas tīklu izbūve vai pārbūve, daļa plānoto būvdarbu, jau ir pabeigti, atlicis vien atjaunot ielu segumus būvdarbu vietās un nodot objektus ekspluatācijā. Jauni kanalizācijas kolektori ir izbūvēti Krūmu, Jāņa Asara, Kviešu ielās, Saldus, Nidas, Gaujas prospektā, Rojas, Vaiņodes, Dorupes, Caunu, Egļu un Dzērves ielas posmos. Tāpat Sabiles, Abavas, Rendas ielās izbūvēti kanalizācijas tīkli, bet Brīvības ielas posmā – kanalizācijas spiedvads.
Visi centralizētās kanalizācijas sistēmas ielu kolektori ir izbūvēti kopā ar kanalizācijas pievadiem gan katram dzīvojamam namam, gan uzņēmumiem atsevišķi. Tādējādi viesiem iedzīvotājiem un citiem patērētājiem ir nodrošinātas iespējas saņemt centralizētos kanalizācijas pakalpojumus.
Ielās un ielu posmos, kur līdz šim nav bijuši centralizētie kanalizācijas tīkli un līguma darbu apjomā tie tiks izbūvēti, nepieciešamas ir arī jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas, lai savāktos notekūdeņus varētu pārsūknēt un tālāk novadīt uz Liepājas pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām. Šajā līgumā tādas ir paredzēts uzbūvēt 7. Visas pārsūknēšanas stacijas būs iegremdējamas, bez virsbūves, virszemē varēs redzēt tikai kanalizācijas akas vāku. Tādējādi iedzīvotājiem netraucēs iespējamās notekūdeņu radītās smakas un vide būs vizuāli pievilcīga.
Šobrīd sūkņu stacijas tiek būvētas Brīvības un Sabiles ielās, nodrošinot, ka visi savāktie notekūdeņi no Jaunās pasaules tiks pārsūknēti uz attīrīšanas iekārtām.
Šomēnes ir arī uzsākti kanalizācijas kolektoru būvdarbi attiecīgajos Namdaru un Skuju ielas posmos. Visi darbi, kas plānoti minētajā līgumā, notiek saskaņā ar iepriekš izstrādāto laika grafiku, par ko esam ļoti gandarīti. Tāpat gribas uzslavēt būvniekus par profesionālu darbu veikšanu, kas notiek cieši sadarbojoties ar SIA "Liepājas ūdens" speciālistiem.
SIA ‘’Liepājas ūdens’’ uzsākusi Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta ‘’Ūdenssaimniecības attīstība Liepājā, 6. kārta’’, Nr.5.3.1.0./16/I/010 realizāciju. Projekta kopējās izmaksas bez PVN ir 2 325 400,0 EUR, no kurām Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums (72,72%) ir 1 691 100,00 EUR un Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums (27,28%) ir 634 300,00 EUR apmērā.
liepaja.lv