Mājokļa remonts energoefektivitātes uzlabošanai

Mājokļa remonts energoefektivitātes uzlabošanai

Katru gadu aizvien vairāk tiek runāts par dažādu dzīvojamo māju renovācijas darbu nepieciešamību, tādējādi uzlabojot ne tikai ēkas vizuālo izskatu, bet vienlaikus padarot to par energoefektīvu. Tas ļauj ietaupīt, jo samazinās mājas uzturēšanas izmaksas, kā arī palielinās nekustamā īpašuma vērtība. 

Ja līdz šim šāda renovācija un mājas atjaunošana galvenokārt tika attiecināta uz daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašniekiem, tad šobrīd arī privātmājas renovācija kļūst pieprasītāka. Tā vietā, lai iegādātos vai izvēlētos būvēt māju, daudzi izvēlas renovēt kādu salīdzinoši vecāku īpašumu, kas var kļūt par pamata dzīves vietu vai kā otru mājokli, piemēram, brīvdienu mājas pie jūras, kur atpūsties ārpus pilsētas burzmas.

Mājas renovācija pēc būtības ir kā remonta darbi, kuru rezultātā ēka iegūst otro dzīvi. Tiek pilnībā atjaunotas vai mainītas bojātās virsmas, ēkas pamatelementi, tostarp arī tādas funkcionālās sistēmas kā, piemēram, atsevišķi inženiertīkli. Tieši inženiertīklu atjaunošana vai to izbūve ir tie darbi, kuri tiešā veidā paaugstina ēkas energoefektivitāti:

  • apkures sistēmas uzstādīšana (gāzes katli, granulu katli),
  • gaisa ventilācija un rekuperācijas sistēmas ierīkošana,
  • elektroapgāde (saules paneļi un mini vēja ģeneratori),
  • dažādi siltumsūkņi un to uzstādīšana.

Ēkas energoefektivitātes uzlabošana nozīmē to, ka tiek veikts vairāku darbu kopums, kur svarīga ir arī mājas siltināšana no ārpuses, kas ļauj ievērojami samazināt elektroenerģijas un siltuma patēriņu nekustamajā īpašumā:

  • jumta siltināšana,
  • logu nomaiņa / izbūve,
  • ārsienu siltināšana,
  • mājas pamatu siltināšana un siltās grīdas ieklāšana u.c.

Šādi remonta darbi, nenoliedzami, prasa investīcijas un gana lielu finansiālu ieguldījumu, tādēļ, uzzinot, cik maksā mājas renovācija, daudzi mēdz atlikt šos darbus. Tomēr, kā norāda speciālisti, nekustamais īpašums ir ilgtermiņa ieguldījums un ar rezultātā iegūto ilgtermiņa ietaupījumu atmaksājas pat hipotekārais kredīts mājokļa remontam, kas izmantojams mājas renovācijai. Ne mazāk svarīgi zināt, ka šāds remonta kredīts, kurš tiek nodrošināts ar hipotēku un ir saistīts ar nekustamo īpašumu, var tikt izlietots arī mājas iegādei, kurā jau ir nodrošināta augsta energoefektivitāte, kā arī tās būvniecībai.

Noslēgumā, vēlamies norādīt, ka visi energoefektivitātes uzlabošanas darbi var tikt veikti arī atsevišķi neatkarīgi viens no otra, piemēram, ja plānota tikai jumta maiņa un siltināšana vai saules paneļu uzstādīšana. Tomēr, lai būtu iespējams noteikt, kādi darbi nepieciešami energoefektivitātes uzlabošanai, ieteicams vērsties pie speciālistiem, kuru pārziņā būs energoaudits un ēkas tehniskā stāvokļa novērtēšana.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.