building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19830
Nozares ziņas33032
Mīts nr.1 un nr.2 : building.lv - par būvniecību Latvijā

Mīts nr.1 un nr.2

Mīts nr.1 un nr.2

No patērētāja viedokļa tas ir viens no populārākiem mītiem, par kura ticamību ir pārliecināta liela daļa esošo un potenciālo PVC logu lietotāju.

Mīts nr.1 un nr.2No patērētāja viedokļa tas ir viens no populārākiem mītiem, par kura ticamību ir pārliecināta liela daļa esošo un potenciālo PVC logu lietotāju. Esam ievērojuši to, ka netiek ņemts vērā kāds būtisks faktors - vairumā gadījumu plastikāta logus pagaidām vēl izmanto renovācijas procesā, tas nozīmē, ka vecos koka logus nomaina ar jauniem, plastikāta logiem.

Visās pagājušā gadsimta būvētās ēkās bija paredzēta klasiskā ventilācijas sistēma – svaiga gaisa pieplūde notika caur šķirbām logos un durvīs, bet izmantotais gaiss tika aizvadīts caur ventilācijas lūku virtuvē, vai sanitārajā mezglā. 90% ēkās darbojās tā saucamā pašventilācija jeb dabiskā gaisa cirkulācija.

Kas notiek, ja dabisko gaisa pieplūdes ceļu aiztaisa ar hermētiskiem plastmasas logiem?
Kad tiek ievietoti plastikāta logi, nākas bieži saskarties ar problēmu - logu stiklu svīšanu. Tas ir kondensāts. Cilvēki ir aizmirsuši galvenos fizikas likumus, kuri stāsta par kondensāta izveidi, kas, pirmkārt, ir saistīta, ar ventilāciju, pareizāk sakot, trūkumiem ventilācijas sistēmā, un gaisa temperatūras atšķirībām iekštelpās un ārā. Tikko šī starpība ir lielāka par 10ºC, tā parādās kondensāts gan uz plastikāta slogiem, gan uz metāla durvīm. Kondensāts izkrīt uz visaukstākās virsmas.

Eiropā jau daudzus gadus tiek montēti plastikāta logi un tur ir saskārušies ar visām iepriekšminētām problēmām. Ir atrasti un ieviesti vairāki problēmu risinājumi, piemēram, ziemas ventilācijas sistēmas ierīkošana loga rāmja profilā.

Galvenajiem PVC pakešu logu patērētājiem, kuri dzīvo bloka mājās, ir jābūt gataviem dzīvot mitrumā, vai arī nopietnāk jāķeras pie ventilācijas problēmu risinājuma dzīvoklī. Izvēloties PVC logus, vēlams tomēr priekšroku dot loga rāmjiem ar ziemas vēdināšanas režīma funkciju, ar ko pilnīgi pietiktu, lai gaisa cirkulāciju nodrošinātu vakara pusē, kad cilvēki ir mājās. No rīta, dodoties uz darbu, logu aizver, jo tad dzīvoklī nav galvenā mitruma radītāja – cilvēka.

Mīts nr.1 un nr.2Mīts nr.2. – plastikāta logu jaunās paaudzes profili nodrošinās siltumizolāciju dzīvoklī.

Šo mītu ir izdomājuši plastikāta pakešu logu pārdevēji.

Pircējs tiek informēts aptuveni tā – jums būs brīnišķīgs 4 vai 5 kameru profils logiem, kuriem ir lieliski siltumizolācijas rādītāji un tie jūsu dzīvokli padarīs siltāku.

Taču tiek noklusēts, ka profils no kopējā loga apjoma aizņem tikai 15 - 30 %. Galvenie siltuma apmaiņas procesi tik un tā notiek caur loga stiklu.

Tāpēc izvēloties logu vispirms ir jādomā par stikla veidu, nevis profilu. Profilam primārā tomēr ir konstruktīvā funkcija. Siltuma saglabāšana telpā ir atkarīga arī no stikla veida un pakešu loga kameru skaita.

Par maldīgiem stereotipiem, kuri ir attiecināmi uz PVC logiem, stāsta uzņēmuma Elaks vice prezidents Jurijs Klass.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.