building.lv skaitļos

Lietotāji online23
Aktīvie uzņēmumi19829
Nozares ziņas33032
MK akceptēti divi jauni būvnormatīvi: Būvakustika un Būvju ugunsdrošība : building.lv - par būvniecību Latvijā

MK akceptēti divi jauni būvnormatīvi: Būvakustika un Būvju ugunsdrošība

MK akceptēti divi jauni būvnormatīvi: Būvakustika un Būvju ugunsdrošība
Foto: MK akceptēti divi jauni būvnormatīvi: Būvakustika un Būvju ugunsdrošība

Šā gada 28.jūnijā Ministru kabineta sēdē tika apstiprināti divi jauni būvnormatīvi – trokšņu aizsardzības un akustiskās prasības būvēm un ugunsdrošības prasības būvēm.


Jaunā Latvijas būvnormatīva LBN 016-11 "Būvakustika" būtiskākā izmaiņa attiecībā pret esošo ir noteiktās konkrētas trokšņu aizsardzības un akustiskās prasības būvēm, kas nodrošinās iespēju projektēt būves, kurās iedzīvotāji varēs izvēlēties sev tīkamo akustisko komforta līmeni.

Jaunais būvnormatīvs, atkarībā no akustiskā komforta viedokļa, nosaka būvju telpu iedalījumu četrās klasēs – A, B, C un D klasēs. D klases prasības  tiek attiecinātas uz šobrīd esošo ēku telpām, C klases prasības telpām ir minimālās prasības, kuras tiek noteiktas kā obligāti piemērojamas jaunu ēku projektēšanai un nodrošina telpās esošajiem cilvēkiem trokšņa ierobežošanu līdz līmenim, kas neapdraud viņu veselību un ļauj komfortabli uzturēties šajās telpās. Savukārt, projektējot būves telpas atbilstoši A un B klases prasībām, tiks nodrošināts īpaši augsts akustiskā komforta līmenis, ko panāks maksimāli ierobežojot traucējošā trokšņa rašanos un izplatīšanos.

Tāpat, būvnormatīvā ir noteiktas skaņas izolācijas prasības ēku iekšējām norobežojošām konstrukcijām, atkarībā no telpas iedalījuma klasēs, kā arī noteikta vides trokšņa avotu tuvumā esošo ēku ārējo norobežojošo konstrukciju nepieciešamā skaņas izolācija.

Latvijas būvnormatīvs LBN 016-11 "Būvakustika" stāsies spēkā 2011.gada 1.septembrī un aizstās šobrīd spēkā esošo Latvijas būvnormatīvu LBN 016-03 "Būvakustika". Detalizētāka informācija par jauno būvakustikas būvnormatīvu pieejama Ministru kabineta interneta mājaslapā: http://mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40204424&mode=mk&date=2011-06-28.

Latvijas būvnormatīvs LBN 201-10 "Būvju ugunsdrošība" izvirza minimālās ugunsdrošības prasības būvēm -  jaunbūvēm, renovējamām un  rekonstruējamām. Būvnormatīva teksts strukturēts būvprojektēšanas tehnoloģiskā secībā tā, lai lietotājam (projektētājam) būtu ērti to lietot. Ugunsdrošības funkcionālās prasības izvirzītas, balstoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta tehnisko nodrošinājumu, kas tiek piemērots, veicot glābšanas darbus, nosakot par kritēriju būves augstākā stāva grīdas līmeni metros.

Būvnormatīvs noteiks būtiskās ugunsdrošības prasības, kas izriet no būvju plānojuma, prasības būvkonstrukciju un pielietojamo būvizstrādājumu reakcijai uz ugunsiedarbību, prasības būvkonstrukciju nestspējas nodrošināšanai ugunsgrēka un sprādziena gadījumos atkarībā no būves izmantošanas veida un iespējamās ugunsslodzes, prasības evakuācijas ceļiem un to apzīmēšanai, kā arī minimālās prasības ugunsgrēka signalizācijas un ugunsaizsardzības sistēmu ierīkošanai.

Latvijas būvnormatīvs LBN 201-10 "Būvju ugunsdrošība" stāsies spēkā 2012.gada 1.janvārī un aizstās pašreiz spēkā esošo būvnormatīvu LBN 201-07 "Būvju ugunsdrošība". Detalizētāka informācija par jauno būvju ugunsdrošības būvnormatīvu pieejama Ministru kabineta interneta mājaslapā: http://mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40174045&mode=mk&date=2011-06-28.


Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.