Mūsdienīgi jumta konstrukcijas veidi un to atšķirības

Mūsdienīgi jumta konstrukcijas veidi un to atšķirības

Būvējot vai remontējot māju, uzmanība noteikti jāpievērš jumtam. Ja tas savu laiku nokalpojis vai tiek veidots pirmo reizi, noteikti nāksies izlemt par piemērotākās jumta konstrukcijas izvēli, uz kuras tiks klāts vēlamais segums. Mūsdienās pazīstami un iecienīti jumta konstrukcijas veidi industriāliem objektiem ir koka kopnes un metāla kopnes, savukārt privātajiem objektiem – spāres un koka kopnes, un par tām vairāk lasiet turpinājumā. 

Metāla kopnes
Mūsdienās piemērotākās jumta konstrukcijas veida izvēli ietekmē dažādi faktori, tajā skaitā atbilstība būvei un tās specifikai, montāžas sarežģītības pakāpe un, protams, arī jumta konstrukcijas cenas. Metāla kopnes joprojām ir visai izplatītas, un tām pieejami vairāki veidi, tostarp paralēlie un divslīpju jumti, kas šobrīd tirgū ir populārākie.

Metāla kopnes biežāk tiek izvēlētas apjomīgu projektu īstenošanā, piemēram, būvējot tirdzniecības centru vai ēku ar vairākiem stāviem. Salīdzinot ar citiem risinājumiem, metāla jumta konstrukcijas cenas ir augstākas, kā arī montāžu nāksies uzticēt profesionāļiem.

Koka kopnes
Koka kopnes mūsdienās ražo ar iespaidīgu precizitāti, jo īpaši šim uzdevumam paredzētā tehnoloģija palīdz tās izveidot tieši nepieciešamajā izmērā un dizainā. Uz būvlaukumu tiek piegādātas jau gatavas koka kopnes. 

Izvēloties Freimans Timber Constructions koka kopnes, kas ražotas pēc šādas metodes, kopņu montāžu varēsiet veikt pašu spēkiem, jo tai nav nepieciešamas īpašas prasmes vai zināšanas. Šādas jumta konstrukcijas būs lieliski piemērotas  ne tikai privātmājām, bet arī lielākām konstrukcijām, piemēram, arēnām vai noliktavām. Salīdzinot ar metāla izstrādājumiem, koka jumta konstrukcijas cenas būvniecības procesā ļauj ietaupīt līdz pat 15%.

Jumta spāres
Šādu risinājumu biežāk izvēlas gadījumos, kad plānots celt nelielu objektu, piemēram, ēkas piebūvi vai garāžu. Atšķirībā no koka kopnēm, spāres savieno un montē laukumā uz vietas, patērējot vairāk laika un materiālu. Tāpat jārēķinās ar to, ka spāru montāžu vajadzētu uzticēt profesionāļiem.

Veicot jumta konstrukcijas izvēli, nereti vērā tiek ņemts tas, cik liels ir ēkas pirmais stāvs un kāda ir tā forma, pēcāk attiecīgi pielāgojot mājokļa plānojumam arī tā jumta konstrukciju. Ja vēlaties uzzināt vairāk par jumta konstrukcijām un to, kuru veidu izvēlēties savam projektam, ielūkojieties Freimans.com un sazinieties ar uzņēmuma zinošo komandu!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri