building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi85
Nozares raksti32465
Nākamnedēļ Rīgā notiks ūdensvadu hlorēšana; uzturā ieteicams lietot vārītu ūdeni : building.lv - par būvniecību Latvijā

Nākamnedēļ Rīgā notiks ūdensvadu hlorēšana; uzturā ieteicams lietot vārītu ūdeni

Nākamnedēļ Rīgā notiks ūdensvadu hlorēšana; uzturā ieteicams lietot vārītu ūdeni

No pirmdienas, 26. septembra, līdz trešdienai, 28. septembrim, visā pilsētā plānota Rīgas ūdensvada tīklu profilaktiskā dezinficēšana jeb hlorēšana. Lai gan veselībai draudus tas nerada, ūdensvadu dezinficēšanas laikā un arī 24 stundas pēc tās uzturā ieteicams lietot vārītu ūdeni. Sadzīviskos nolūkos ūdeni var droši lietot arī bez novārīšanas. Mājdzīvniekiem paredzēto ūdeni pirms došanas lietošanai ieteicams nostādināt.

Banner 280x280

Ūdensvadu dezinficēšanas laikā krāna ūdens iegūst nepatīkamu aromātu un tam var būt arī neliela hlora piegarša, taču šīs vielas koncentrācija nepārsniegs pieļaujamās normas. SIA “Rīgas ūdens” situāciju nepārtraukti monitorēs, rūpīgi sekojot hlora koncentrācijai ūdenī. 

Ūdensvada tīklu dezinficēšana profilaktiskos nolūkos ieteicama ne retāk kā reizi divos gados – arī pēc Pasaules veselības organizācijas ekspertu atzinumiem, tā ir prioritāra un nepieciešama ūdens apstrāde. Visbiežāk ūdensvada tīklu dezinfekcija tiek veikta ar hloru un tā savienojumiem. Šīs vielas dezinfekcijas nolūkos izmantojamajā koncentrācijā nav veselībai kaitīgas vai bīstamas.

Dalies ar šo rakstu