building.lv skaitļos

Lietotāji online12
Aktīvie uzņēmumi19585
Nozares ziņas33011
Nodod ekspluatācijā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centru Torņkalnā : building.lv - par būvniecību Latvijā

Nodod ekspluatācijā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centru Torņkalnā

Nodod ekspluatācijā  Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centru Torņkalnā
Foto: Nodod ekspluatācijā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centru Torņkalnā

Centrs pirmos studentus uzņems jau šā gada 7. septembrī un būs Baltijā modernākā augstākās izglītības un zinātnes būve.

Banner 280x280


LU Dabaszinātņu centra pirmās kārtas tehniskā projekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību veica pilnsabiedrībai "LNK Industries Group". Līguma summa - 21,18 milj. eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Ēkas celtniecību Rīgā, Jelgavas ielā 1,  uzsāka 2014. gada martā, savukārt 2014. gada maija beigās jau tika svinīgi ielikts pamatakmens. Jaunajai ēkai ir septiņi stāvi, kuros izvietotas auditorijas, laboratorijas, darba un semināru telpas un bibliotēka. Ēkas pēdējā stāvā atrodas pētniecības laboratorija un semināru telpa ar skatu uz Vecrīgu un jaunuzcelto Latvijas Nacionālo bibliotēku. Uz ēkas jumta ir izvietoti vēja ģeneratori, dodot iespēju iegūt alternatīvo enerģiju, un ēkā strādā "gudrās mājas" apkalpojošā tehnika.
 
Šī ir pirmā ēka no topošās LU studentu pilsētiņas Torņkalnā. Jaunajam Dabaszinātņu centram ir neparasta, arhitektoniski atšķirīga fasāde, kādas otras Rīgā nav. Šeit ir daudz domāts arī par studentu labsajūtu, sākot no dizaina, beidzot ar individuāli izgatavotām ergonomiskām mēbelēm.

Projekts tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) apakšaktivitātes "Augstākās izglītības iestāžu telpu un iekārtu modernizēšana studiju programmu kvalitātes uzlabošanai, tajā skaitā, nodrošinot izglītības programmu apgūšanas iespējas arī personām ar funkcionāliem traucējumiem" projekta "Latvijas Universitātes infrastruktūras modernizācija prioritāro virzienu studiju programmu attīstībai" Nr.2010/0114/3DP/3.1.2.1.1./09/IPIA/VIAA/029 un ERAF apakšaktivitātes "Zinātnes infrastruktūras attīstība" projektu ietvaros.

Dabaszinātņu centrā atrodas Bioloģijas, Ķīmijas, Medicīnas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, kā arī Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa. Ēkā ir izvietots arī Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūts un Ķīmiskās fizikas institūts. Tāpat šeit ir iekārtotas sešu valsts nozīmes pētniecības centru laboratorijas: Enerģijas un vides resursu ieguves un ilgtspējīgas izmantošanas tehnoloģiju Valsts nozīmes pētniecības centrs, Farmācijas un biomedicīnas Valsts nozīmes pētniecības centrs, Lauksaimniecības resursu izmantošanas un pārtikas Valsts nozīmes pētniecības centrs, Meža un ūdens resursu Valsts nozīmes pētniecības centrs, Nanostrukturēto un daudzfunkcionālo materiālu, konstrukciju un tehnoloģiju Valsts nozīmes pētniecības centrs, kā arī Sabiedrības veselības un klīniskās medicīnas Valsts nozīmes pētniecības centrs.


Par Latvijas Universitāti
Latvijas Universitāte dibināta 1919. gadā un ir lielākā un tradīcijām bagātākā augstākās izglītības iestāde Latvijā. Visas 134 LU īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs un 21 institūtā strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.


Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.