building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi86
Nozares raksti32454
Nojauks graustu Miera ielā 6 : building.lv - par būvniecību Latvijā

Nojauks graustu Miera ielā 6

Nojauks graustu Miera ielā 6
Foto: Nojauks graustu Miera ielā 6

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē pirmdien, 5.decembrī, deputāti apstiprināja lēmumu par nekustamā īpašuma Miera ielā 6 nojaukšanu.

Izvērtējot  tehnisko un vizuālo stāvokli, Rīgas dome konstatēja, ka nekustamais īpašums sastāv no zemes gabala 436 kvadrātmetru platībā, uz kura atrodas būve. Nekustamais īpašums sadalīts dzīvokļa īpašumos. Ēkas īpašniece ir kompānija "Unir".

Būvei ir bojāta lietusūdens novadīšanas sistēma, kā rezultātā nokrišņi netiek novadīti no pamatu konstrukcijas. Pamatu konstrukcija tiek pakļauta atmosfēras nokrišņu nelabvēlīgai iedarbībai, mitrumam nonākot  mūrējumā, sasalšanas – atkušanas ciklos tiek sagrauta tā struktūra.

Nesošu ārsienu konstrukciju veido ķieģeļu mūris. Ārsienu apdare veidota no cementa – kaļķa apmetuma. Bojātas jumta konstrukcijas un lietus ūdens novadīšanas sistēmas ietekmē uz ārsienām nonāk lietus ūdens no jumta plaknēm, kā rezultātā apmetums ir bojāts, tas atdalās no mūrējuma, šuves erodējušas. Miera ielas pusē ēkas fasādei ir uzlikts aizsargtīkls un gājēju tunelis. Būvei ir izveidota koka jumta konstrukcija ar skārda segumu. Segums ilglaicīgas ekspluatācijas rezultātā ir bojāts, izzudis aizsargpārklājums, sākās korodēšanas process.

Pēc sākotnējās apskates Rīgas domes Īpašuma departaments klasificējis būvi kā vidi degradējošu būvi, piešķirot paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3% apmērā.

Banner 280x280

Tomēr arī apskatot būvi atkārtoti, konstatēts, ka nav novērstas ārējā izskata pazīmes, kas bija atzītas par faktiskiem apstākļiem departamenta lēmuma izdošanai. Tādējādi būves klasificēšana kā vidi degradējoša būve nav motivējusi īpašnieci veikt nepieciešamās darbības būves sakārtošanai.

Departaments atkārtoti lūdza informēt par plānotajām turpmākajām darbībām ar būvi, lai tās tehniskais un vizuālais stāvoklis atbilstu normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, vienlaikus norādot konkrētus darbu veidus, tos dokumentāli pamatojot, un iesniedzot darbu izpildes kalendāro grafiku, norādot saprātīgus un pamatotus darbu izpildes termiņus.

Īpašniece pēc tam informēja, ka izskata un apspriež jautājumu par projekta finansiālo pusi. Kā arī informēja, ka līdz brīdim, kad tiks sākti nojaukšanas darbi, ēkai ir uzlikts koka apšuvums, lai nodrošinātu garāmejošo cilvēku drošību. Tostarp šā gada oktobrī īpašniece norādīja, ka 2017. gada pirmajos mēnešos ir plānots panākt gala vienošanos ar būvkomersantu par būves nojaukšanu un piesaistīt investīcijas, bet no 2017.gada marta ir plānots sākt realizēt ēku nojaukšanas projektu un teritorijas sakārtošanu, tajā skaitā būvgružu izvešanu.

Tomēr atkārtoti apsekojot būvi tika konstatēts, ka uzturēšanas trūkumi nav novērsti un kopumā būve atrodas avārijas tehniskajā stāvoklī.

Īpašniecei uzdots trīs mēnešu laikā no šā lēmuma spēkā stāšanās dienas izstrādāt nepieciešamo dokumentāciju būves nojaukšanai. Tostarp noteikts, ka nojaukšanas darbi pabeidzami ne vēlāk kā piecu mēnešu laikā no šā lēmuma spēkā stāšanās dienas. Ja noteiktie termiņi netiks ievēroti, Rīgas domes Īpašuma departamentam, ņemot vērā lietderības apsvērumus, jānodrošina šā lēmuma piespiedu izpildi, uzliekot piespiedu naudu vai veicot nojaukšanas darbus tādā apmērā, lai novērstu bīstamību un apdraudējumu cilvēku drošībai.

Lēmums par grausta sakārtošanu stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas domes sēdē.

riga.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.