building.lv skaitļos

Lietotāji online38
Aktīvie uzņēmumi20020
Nozares ziņas33036
Nord Stream noslēdz otrās fāzes finansējuma piesaistīšanu : building.lv - par būvniecību Latvijā

Nord Stream noslēdz otrās fāzes finansējuma piesaistīšanu

Nord Stream noslēdz otrās fāzes finansējuma piesaistīšanu
Foto: Nord Stream noslēdz otrās fāzes finansējuma piesaistīšanu

Finansējums Nord Stream projektam ir piešķirts. Šodien uzņēmuma vadība kopā ar konsorcija akcionāriem, OAO Gazprom, EON Ruhrgas AG, BASF S.E /Wintershall Holding GmbH, N.V. Nederlandse Gasunie, un GDF SUEZ S.A. paziņoja par cauruļvada projekta otrās fāzes finansējuma saņemšanu. Projekta otrās fāzes finansējuma apjoms ir 2.5 miljardi eiro.

Matias Varnings (Matthias Warnig) Nord Stream izpilddirektors informēja: "Otrās fāzes finansējuma saņemšana ir nozīmīgs notikums projekta attīstībā. Nav šaubu, ka Nord Stream pirmā cauruļvada būvniecības tuvošanās noslēgumam un otrā cauruļvada būvniecības uzsākšana maijā, aizdevējiem rada pārliecību par Nord Stream kā nopietnu projektu ar spēcīgu ekonomisku pamatojumu." Varninga kungs izteica pateicību Nord Stream akcionāriem un aizdevējiem par viņu nepārtraukto atbalstu, virzot uzņēmumu par vēl vienu soli tuvāk Eiropas enerģētikas drošībai tik ļoti nozīmīga projekta noslēgumam. "Nord Stream projekts noris saskaņā ar grafiku, lai gāzes piegādi Eiropai uzsāktu šī gada beigās", papildina Varninga kungs.

 

Finasējumu veido daļējs Nord Stream akcionāru ieguldījums, kuri kopā investē 30 procentus no projektam nepieciešamā finansējuma, katrs ieguldot proporcionāli savam akciju apjomam uzņēmumā un 70 procentus piesaistot no banku sektora. OAO Gazprom pieder 51 procents akciju, E.ON Ruhrgas AG 15.5 procenti, BASF S.E./Wintershall Holding GmbH, 15.5 procenti, N.V. Nederlandse Gasunie un GDF SUEZ S.A. katram pieder 9 procenti.

 

Darījumā, kurā piedāvātais finansētāju apjoms tika pārsniegts par 60 procentiem, piedalās 24 bankas un tā drošā un veiksmīgā struktūra ir tāda pati kā pirmās fāzes finansējuma darījumam, kas notika 2010.gada sākumā. Lielā interese par Nord Stream projekta otrās fāzes finansējumu apliecina cauruļvada projekta joprojām esošo stratēģisko nozīmi, Krievijas gāzes piegādei Eiropas tirgum, kā arī teicamo progresu cauruļvada būvniecības procesā. Pirmā cauruļvada būvniecības noslēgums ir plānots 2011.gada aprīlī, pēc tam uzsākot otrā cauruļvada ieguldīšanas procesu, kura pabeigšana savukārt ir plānota 2012.gada aprīlī

 

Eksporta kredītu aģentūras, kas veic darījuma nodrošinājumu ir Euler Hermes un SACE, kopā ar Vācijas apvienoto aizdevēju plānu UFK: apjoms, ko sedz šīs aģentūras veido 1.75 miljardu eiro.

 

Aizdevēju reakcija bija tik pozitīva, ka piedāvājums par 2.5 miljardiem eiro pārsniedza Nord Stream nepieciešamo finansējumu. Nord Stream finanšu konsultanti ir RBS, Commerzbank un Société Générale. Unicredit sniegto konsultāciju loks ir saistīts ar Vācijas valdības apvienoto aizdevēju plānu. White & Case ir Nord Stream juriskonsults, kamēr Clifford Chance pārstāv kreditoru intereses.

 

Aleksejs Millers (Alexei Miller), OAO Gazprom Vadības komitejas priekšsēdētājs teica: "Nord Stream Eiropas mērogā ir veiksmīga projekta piemērs. Vairāku gadu ilgajā plānošanas procesā projekts ir iemantojis ekoloģiski droša un pārvaldībā caurskatāma projekta reputāciju, un šobrīd tas ir modernākais gāzes transportēšanas projekts Eiropā. Šodien projekts norit saskaņā ar grafiku. Mēs esam gandarīti par šiem panākumiem un vēlamies izteikt uzslavu Nord Stream komandai par profesionālo un efektīvo darbu."

 

Klaus Šefers (Klaus Schäfer), E.ON AG valdes priekšsēdētājs, paziņoja: "Tuvākajās desmitgadēs Eiropā dabas gāze ieņems izšķirošu lomu ilgtermiņa enerģijas piegāžu attīstībā, jo dabas gāze nodrošina efektīvu balansu starp vairākiem aspektiem: ekonomikas dzīvotspēju, klimata aizsardzību un drošu piegādi. Šo pēdējo no aspektiem lielā mērā nodrošinās Nord Stream projekts, un veiksmīga projekta finansēšanas fāzes noslēgšana ir ļoti nozīmīgs projekta notikums."

 

Savukārt Dr. Rainers Zēle (Dr. Rainer Seele), Wintershall/BASF priekšsēdētājs teica: "Gāzes ieguve Eiropā nemainīgi samazinās, kas nozīmē, ka nākotnē vajadzēs palielināt gāzes importu. Nodrošināt piegādes drošību Eiropai ir izaicinājums, bet to var panākt ar tādiem projektiem kā Nord Stream Baltijas jūras cauruļvads – kas nodrošina tiešu piekļuvi pasaules lielākajām dabas gāzes krātuvēm. Šis projekts nākamos gadu desmitus piegādās Eiropai drošu un klimatam draudzīgu enerģijas resursu. Pa Nord Stream cauruļvadu uz Eiropu transportētā dabas gāze, 55 miljardus kubikmetru gadā, apjoma ziņa ir līdzvērtīga enerģijas apjomam, ko var saražot 55 ogļu stacijas vai 20 atomelektro stacijas."

 

Pauls van Gelders (Paul van Gelder), Gasunie priekšsēdētājs paziņoja: "Šī nozīmīgā finansēšanas posma noslēgums, nodrošina nozīmīgā dabas gāzes resursa pieejamību visiem patērētājiem Eiropā – izņemot mūsu nelielos Ziemeļ-Rietum Eiropas reģionus. Tas palīdzēs mums veidot ilgtspējīgu enerģijas piegādi, kas vienlaicīgi ir stabila un droša. Papildus, šī veiksmīgā finansējuma piesaiste pierāda, ka Nord Stream ir iemantojis uzticama un labi pārvaldīta projekta reputāciju."

 

Žerārds Mestralet (Gérard Mestrallet) GDF priekšsēdētājs un izpilddirektors izteicās: "Projekta otrās fāzes finansēšanas noslēgums norāda uz finanšu institūciju pārliecību par Nord Stream projekta akcionāriem un Eiropas gāzes tirgus izredzēm, kā arī par projekta nozīmīgo ieguldījumu Eiropas gāzes piegādes drošībai."

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.