building.lv skaitļos

Lietotāji online24
Aktīvie uzņēmumi206
Nozares raksti32422
Notiks Būvniecības digitalizācijas konference "BIM ceļa kartes ieviešana Latvijā" un Digitālās būvniecības izglītības diena : building.lv - par būvniecību Latvijā

Notiks Būvniecības digitalizācijas konference "BIM ceļa kartes ieviešana Latvijā" un Digitālās būvniecības izglītības diena

Notiks Būvniecības digitalizācijas konference "BIM ceļa kartes ieviešana Latvijā" un Digitālās būvniecības izglītības diena

Šā gada 23. oktobrī Rīgā notiks Būvniecības digitalizācijas konference "BIM ceļa kartes ieviešana Latvijā", savukārt 24. oktobrī Rīgas Tehniskajā universitātē notiks Digitālās būvniecības izglītības diena. 

Latvijas būvniecības nozares nākotnes attīstības galvenajam virzienam jābūt digitalizācijai un  jaunai, daudz ciešākai sadarbībai starp pasūtītāju un būvniecības nozares pārstāvjiem, lai nodrošinātu pasūtītāja vajadzībām atbilstošu, kvalitatīvu būvi. Būvniecības informācijas modelēšana jeb BIM šodien vairs nav tikai jaunvārds – daudzās pasaules valstīs un arī Latvijā tā tiek pielietota, lai nodrošinātu maksimālus ieguvumus, ko sniedz jaunās tehnoloģiju iespējas.

Konferences mērķis – veicināt Latvijas būvniecības procesa dalībnieku – pasūtītāju, arhitektu, projektētāju, būvnieku – izpratni par BIM, dalīties ar dažādu Latvijas uzņēmumu pieredzi tās izmantošanā. "Produktivitātes celšana ir vitāli svarīgs izaugsmes priekšnosacījums visā tautsaimniecībā, t.sk. būvniecības nozarē, īpaši konkurējot eksporta tirgos. BIM ir jauna iespēja, ko būvniecības nozarei devis šodienas digitālais laikmets. Tās izmantošana būtiski cels būvniecības kvalitāti un produktivitāti, jo būvniecībā iesaistītajiem ļaus daudz efektīvāk izmantot pieejamos resursus – gan cilvēkresursus, gan finanšu līdzekļus. Tāpēc Ekonomikas ministrija kopā ar nozares pārstāvjiem strādā pie veicamo pasākumu identificēšanas un īstenošanas koordinētai BIM ieviešanai būvniecības nozares ikdienā," uzsver ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes locekle Kitija Gruškevica informē, ka būvniecības digitalizācija ir veids, kā nodrošināt procesu efektivitāti un caurspīdīgumu. "Būvniecības procesu digitalizācija palīdzēs efektīvi tikt galā ar lielākajiem būvniecības izaicinājumiem, ļaus izvairīties no projektēšanas nepilnībām un samazināt būvdarbu izmaksas, vienlaikus uzlabojot komunikāciju un darbību koordināciju starp projektētājiem, būvniekiem un pasūtītāju. Šādi būvniecības process būs operatīvāks un precīzāk prognozējams," skaidro Gruškevica.

Konferencē piedalīsies Latvijas valsts, nevalstisko organizāciju un privātā sektora pārstāvji, daloties pieredzē par ieguvumiem būvniecības procesā, izmantojot BIM gan publisko iepirkumu, gan ražošanas, projektēšanas un būvniecības procesos. Konference notiks Rīgā, Latvijas Universitātes Dabas mājā. Konferencei pieteikušies vairāk nekā 300 dalībnieki.

Konferenci atklās Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" valdes locekle Kitija Gruškevica un Būvniecības Industrijas Digitalizācijas asociācijas (BūvID) valdes priekšsēdētājs Jānis Berķis.

Konferences pirmā daļa tiks veltīta aktuālajām BIM prasībām būvniecības projektos Latvijā. Par vēsturiskās pēctecības un moderno būvniecības iespēju apvienojumu stāstīs VAS "Valsts nekustamie īpašumi" valdes locekle Kitija Gruškevica, savukārt SIA "Latvijas standarts" sadarbības projektu vadītājs Dainis Matulis skaidros par nākotnes attīstību BIM standartizācijas jomā.

Konferences otrajā daļā dažādu būvniecības nozares jomu pārstāvji - arhitekti, būvkonstrukciju un  inženiertīklu projektētāji, civilās būvniecības pārstāvji un nekustamā īpašuma attīstītāji – dalīsies ar BIM izmantošanas veiksmes stāstiem, lai iedvesmotu pārējos industrijas dalībniekus digitālai izaugsmei.

Konferences noslēgumā VNĪ vecākais attīstības projektu vadītājs Dmitrijs Kots prezentēs uzņēmuma izstrādātās BIM vadlīniju prasību piemērošanu valsts publiskajos  iepirkumos,  pretendentu atbilstības vērtēšanu un galvenos nosacījumus veiksmīga rezultāta sasniegšanai.

Konferences dienas programmas un cita saistītā informācija publicēta mājaslapā www.bimkonference.lv. Konferenci organizē Ekonomikas ministrija un Latvijas Nacionālā standartizācijas institūcija "Latvijas standarts" sadarbībā ar VAS "Valsts nekustamie īpašumi" un Būvniecības Industrijas Digitalizācijas asociāciju (BūvID).

Savukārt Digitālās būvniecības izglītības dienu Rīgas Tehniskā universitāte organizē ar mērķi izzināt pašreizējo situāciju Latvijas augstākajās izglītības iestādēs būvniecības digitalizācijas atbalstam un veicināšanai, kā arī smelties ārzemju ekspertu pieredzi par būvniecības izglītības digitālo attīstību citās valstīs. Digitālās būvniecības izglītības diena notiks RTU Zinātniskajā bibliotēkā. Pasākumu apmeklēs vairāk nekā 100 dalībnieki. Digitālās būvniecības izglītības dienu organizē Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar BūvID.  Digitālās būvniecības izglītības dienas programma un cita saistītā informācija publicēta mājaslapā www.bimkonference.lv.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.