building.lv skaitļos

Lietotāji online15
Aktīvie uzņēmumi13
Nozares raksti32831
Objekti, kas iezīmē pozitīvu tendenci : building.lv - par būvniecību Latvijā

Objekti, kas iezīmē pozitīvu tendenci

Objekti, kas iezīmē pozitīvu tendenci

Būvkompānija Arčers nesūrojas par grūtiem laikiem, bet pēdējā pusgada laikā vienu pēc otra ekspluatācijā nodod sabiedriski nozīmīgus un arī lokālas funkcijas objektus.

autors: Objekti, kas iezīmē pozitīvu tendenci
Foto: Objekti, kas iezīmē pozitīvu tendenci; autors: Objekti, kas iezīmē pozitīvu tendenci
Būvkompānija Arčers nesūrojas par grūtiem laikiem, bet pēdējā pusgada laikā vienu pēc otra ekspluatācijā nodod sabiedriski nozīmīgus un arī lokālas funkcijas objektus. Uzņēmuma Arčers Būvniecības departamenta direktors Jānis Markulis: "Mūsu mērķis nekad nav bijis strādāt saskaņā tikai ar uzstādījumu – laiks ir nauda. Kvalitātes latiņa ir pirmais kritērijs, bet kvalitāte termiņos – tas jau ir pieredzējušu būzuņēmumu know-how. Arčers pieredze ļauj realizēt objektus augstā kvalitātē un precīzos termiņos."

Kultūras vidusskola Rīgā – rekonstrukcija, piebūves celtniecība un teritorijas labiekārtošana

Arhitektūras projekts - Tugeļeva birojs, būvniecība - būvkompānija Arčers, objekts ekspluatācijā nodots 2008. gada augustā.

Kuktūras vidusskola ir sabiedriski nozīmīgs objekts – mācības visā valstī sākas 1.septembrī, tāpēc jauno piebūvi ekspluatācijā bija jānodod augusta sākumā, lai līdz septembrim paspētu pilnībā iekārtot jaunās skolas telpas. Kopsummā tika apgūti 6 milj. latu, būvniecības ilgums – 1,5 gadi.

Jaunā Kultūras vidusskolas piebūve stilistiski tika pieskaņota esošai ēkai. 5 stāvu piebūve ar divslīpju skārda jumtu tapa no mūrētām nesošajām konstrukcijām, monolītā betona pārsegumiem, plašas stiklotas konstrukcijas izmantotas tikai pirmajā stāvā, vizuālo plašumu ienesot virtuves un ēdnīcas telpās, un no stikla veidojot ēkas fasādē izvirzīto lifta šahtu. Augsts gruntsūdens līmenis, purvaina grunts noteica nepieciešamību ēku balstīt uz pāļiem. Darbi bija jāplāno un jaizpilda rūpīgi, lai novērstu iespējamo risku – plaisu izveidi apkārtesošajās ēkās, kas nereti rodas pāļu dzīšanas laikā.

Objektīvi vērtējot, būvniecības darbi ir izdevušies labā kvalitātē, ievērojot nodošanas termiņu, un 1. septembrī svētku sajūta bija visiem – skolniekiem, skolotājiem un būvniekiem.


autors: Objekti, kas iezīmē pozitīvu tendenci
Foto: Objekti, kas iezīmē pozitīvu tendenci; autors: Objekti, kas iezīmē pozitīvu tendenci
Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku medicīnas centrs Kadagā
Arhitektūras projekts - Āboltiņa birojs, būvniecība – būvkompānija Arčers, objekts ekspluatācija nodots 2008. gada 30. oktobrī.

Jaunā medicīnas centra apjoms tika būvēts iepriekšējo ēku korpusu vietā, no kuriem bija saglabājušies tikai atsevišķas konstrukcijas. Kadagas Nacionālo Bruņoto spēku kompleksa bāzes projekts izstrādāts arhitekta Āboltiņa birojā, līdz ar to kompleksa jaunais apjoms – medicīnas centrs – harmoniski iekļaujas kopējā ēku ansamblī un arī dabas vidē. Būvniecisko apjomu veido divstāvīga garumā izstiepta ēka ar akcentētu ieejas mezglu un medicīnas centram atbilstošu plānojumu – palātām, procedūru un ārstu kabinetiem, operāciju zālēm. Nesošās konstrukcijas mūrētas no blokiem, ēkai ir metāla jumts un metāla apdares plātnes fasādē. Interjera apdarē - kabinetos un operāciju zālēs - izmantoti apdares materiāli ar speciālu antibakteriālu pārklājumu, kā arī realizēti interesanti dizainiski risinājumi.

Būvkompānijai Arčers gadu gaitā izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem, tie ir vieni no pasūtītājiem, kas būvniekus uztver ar sapratni, problēmām tiek meklēts racionāls, uz rezultātu orientēts risinājums. Kadagas kompleksā būvkompānija Arčers nesen ekspluatācijā ir nodevusi arī vislielāko ēdnīcas ēku Austrumeiropā, paredzētu armijas vajadzībām.


autors: Objekti, kas iezīmē pozitīvu tendenci
Foto: Objekti, kas iezīmē pozitīvu tendenci; autors: Objekti, kas iezīmē pozitīvu tendenci
Pašvaldības dzīvojamo ēku komplekss Lubānas ielā, Rīgā – būvniecība, teritorijas labiekārtošana
Arhitektūras projekts – Gints un kolēgi, būvniecība - pilnsabiedrība: SIA "Arčers" un SIA "Ēku celtniecības kombināts".

Pļavniekos, Lubānas ielā 129 top vērienīgs projekts - četras daudzstāvu dzīvojamās mājās, kurās kopumā būs 500 dzīvokļi. Tie tiks izīrēti personām, kuras reģistrētas pašvaldības palīdzības saņemšanai dzīvokļa jautājuma risināšanai, vienai no ēkām tiks piešķirts sociālās dzīvojamās mājas statuss. Šā gada novembrī ekspluatācijā nodos 2 ēkas, nākamās divas ekpsluatācijā paredzēts nodot 2009. gada jūnijā.

Ēku plānojums atbilst labi zināmajai 119. sērijai, kas ir populāra jau kopš padomju laikiem. Plānojums ir veiksmīgs, racionāls un pilnībā izmantojams arī mūsdienās tipveida projektu realizācijā. Daudzdzīvokļu ēku celtniecībā izmantotas saliekamās dzelzsbetona konstrukcijas, iekštelpu apdarē – moderni, kvalitatīvi materiāli, ēkām atraktīvi risināta fasādes dekoratīvā apdare, kas tās atšķir no līdzīga projekta ēkām.

Pieminēti un nepieminētie būvuzņēmuma Arčers objekti apliecina, cik būtisks ir korekts menedžments, pieredze un spēja realizēt apjomīgus objektus precīzi termiņos.Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.