Ogrē turpinās saimnieciskie darbi

Ogrē turpinās saimnieciskie darbi

Ogrē darbi risinās pilnā sparā – uzsākta biomasas katlu mājas būvniecība, noslēgumam tuvojas Ogres Mūzikas skolas fasādes atjaunošanas darbi un būvdarbi Ogres 1.vidusskolā, kur tiek veikti teritorijas labiekārtošanas darbi.


24.septembrī Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dimants un pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" direktors Aigars Briedis devās aplūkot, kā noris darbi Ogres pilsētā esošajos objektos un iestādēs.
 
Projekti "Siltuma avota efektivitātes paaugstināšana Ogres pilsētā" un "Savienojošā siltumtrašu posma izbūve, apvienojot pilsētas siltumapgādes sistēmu ar efektīvu biomasas staciju Ogres pilsētā" paredz jaunas katlumājas būvniecību Ogrē, kurā kā kurināmais tiks izmantota šķelda. Īstenojot projektu Ogrē, plānots, ka iedzīvotājiem tarifs par apkuri samazināsies 12 – 14 %, turklāt būs ieviests alternatīvais kurināmais, kas ir būtiski, ja notiek izmaiņas dabasgāzes piegādē un cenā. Jaunā katlumāja spēs saražot 60 % no kopējās Ogres pilsētai nepieciešamās siltumenerģijas, kā arī tiks veicināta uzņēmējdarbība, kurināmajam izmantojot vietējo dabas resursu – šķeldu. Vieta biomasas katlumājas būvniecībai izraudzīta ārpus Ogres pilsētas centra – Rietumu ielā 1.
 
Šobrīd veikta koku izciršana biomasas katlu mājas būvniecības teritorijā. Daļa koku tiks nodota PA "Ogres namsaimnieks" rīcībā saimnieciskiem darbiem, piemēram, soliņu izgatavošanai, nederīgā koksne tiks sadedzināta . Nākamās nedēļas sākumā sāksies melnzemes izvešana no būvniecības teritorijas.
 
Jūlija beigās tika uzsākti fasādes atjaunošanas darbi Ogres Mūzikas skolā. Pirmdien, 28.septembrī oficiāli tiks atklāta jaunā Ogres Mūzikas skolas fasāde.
 
15. jūlijā Ogres novada pašvaldība parakstīja līgumu ar SIA "TG Construction" par Ogres Mūzikas skolas fasāžu vienkāršoto atjaunošanu. Līguma summa - EUR 265 992,12 (ar PVN).
 
Līgums paredz, ka darbi jāpabeidz līdz 31. augustam, tomēr darbi netika paveikti līgumā paredzētajā termiņā, jo karstie laika apstākļi uzņēmējam liedza veikt paredzētos darbus, tādēļ bija nepieciešams tehnoloģiskais pārtraukums un termiņu nācās pagarināt.

Līguma ietvaros paredzēts ēkas pārsedžu remonts, ieejas mezgla kolonnu stiprinājuma darbi, mūra darbi, fasādes atjaunošanas un fasādes metāla konstrukciju darbi, apdares darbi ēkas cokolam, ārējie apdares darbi, elektrisko tīklu un zibens aizsardzības izbūve, kā arī LED apgaismojuma ierīkošana skolas ēkas fasādei.
 
Telpu nomas izsoles rezultātā tiesības kafejnīcas ierīkošanai Ogres Mūzikas skolā uz 5 gadiem ieguvis individuālais komersants "Štoka pica". Jau 28. septembrī, reizē ar Ogres Mūzikas skolas fasādes atklāšanu, plkst. 14.00 tiks atklāta jaunā kafejnīca, kuras gatavību novērtēja arī A.Mangulis un P.Dimants.
 
5. maijā Ogres 1. vidusskola noslēdza līgumu ar SIA "I.K.Būve"(līguma summa 437 945.46 eiro ar PVN). Darbi tika uzsākti 25. maijā, tie jāpabeidz līdz šī gada 5. oktobrim.
 
Projekta ietvaros tika plānots veikt esošo kanalizācijas tīklu nomaiņu, lietus kanalizācijas tīklu izbūvi, bojātā ūdensvada posma nomaiņu, 20kV un 0.4kV kabeļu tīklu pārbūvi, Lattelecom kabeļa padziļināšanu, daļēju pamatu siltināšanu, laukumu bruģēšanu un asfaltēšanu, kāpņu uz Bērzu aleju remontu, teritorijas labiekārtojumu (laukumu apgaismojums, soliņu izvietošana, atkritumu urnu izvietošana, karogu masti, žoga uzstādīšana, velosipēdu novietņu uzstādīšana), sienas remontu, vārtu uzstādīšanu III korpusā, sporta halles kāpņu pārbūvi. Darba gaitā radās neparedzēti darbi un pašvaldība šo darbu veikšanai piešķīra pašvaldības budžeta līdzekļus "Izdevumi neparedzētiem gadījumiem" EUR 12 795 apmērā. Šobrīd lielākā daļa darbu jau pabeigta, turpinās kāpņu pārbūve un teritorijas labiekārtošanas darbi.
 
Apmeklējot Ogres 1.vidusskolau, A.Mangulis un P.Dimants pārliecinājās, ka skolā izveidots un darbojas Ogres novada pašvaldības policijas pastāvīgais postenis. Kā zināms, šāds ir arī Ogres Valsts ģimnāzijā.
 
A.Mangulis, P.Dimants un A.Briedis apmeklēja arī pārbrauktuvi pie Jaunogres dzelzceļa stacijas, kur remontdarbi norisinājās no pirmdienas, 21.septembra, plkst. 8.00 līdz ceturtdienas, 24.septembra, plkst.20.00 un transportlīdzekļu satiksmei bija slēgta dzelzceļa pārbrauktuve pie Jaunogres stacijas Raiņa prospektā.
 
Tika apmeklēta arī dzelzceļa pāreja pie veikala "Maxima". Situācija tur ir bīstama un gājēji nevar justies droši. A.Mangulis un P.Dimants, lai noskaidrotu cilvēku viedokli par šo pāreju, iztaujāja nejauši satiktus cilvēkus, kuri atzina, ka šī pāreja patiešām ir problemātiska un nepieciešami uzlabojumi. Pašvaldība nav tiesīga veikt kādus darbus tai nepiederošā īpašumā, tāpēc vairākkārt ir vērsusi AS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgo amatpersonu uzmanību par nepieciešamību šo pāreju sakārtot tā, lai cilvēki varētu droši šķērsot dzelzceļu.

 

www.ogresnovads.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.