Par dzīvokļa pabalstu siltumenerģijas pakalpojumu apmaksai un cietā kurināmā iegādei

Par dzīvokļa pabalstu siltumenerģijas pakalpojumu apmaksai un cietā kurināmā iegādei

Ar dzestriem laika apstākļiem sācies jaunais 2016. gads, kas liek daudziem jo daudziem pilsētas iedzīvotājiem ar bažām gaidīt rēķinus par apkuri, cerot, ka spēs tos apmaksāt.

 

Arī nelielo privātmāju īpašnieki, kuri izmanto cieto kurināmo, spiesti patērēt daudz vairāk kurināmā, lai apsildītu dzīvojamo platību un līdz ar to ir aktuāls jautājums par sociālās palīdzības saņemšanas iespējām siltumenerģijas pakalpojumu apmaksai un cietā kurināmā iegādei mazturīgajiem pilsētas iedzīvotājiem.

 

Lai objektīvi risinātu mazturīgo Rēzeknes pilsētas pašvaldības iedzīvotāju sociālās palīdzības sniegšanas jautājumus, ņemot vērā izmaiņas sociālajā jomā 2016.gadā valstī un 2015. gada pensiju indeksāciju, Rēzeknes pilsētas domes pārvalde "Sociālais dienests" ir veikusi grozījumus saistošajos noteikumos, kuri skar sociālās palīdzības jomu.

 

Tiesības saņemt dzīvokļa pabalstu siltumenerģijas pakalpojumu apmaksai un cietā kurināmā iegādei ir trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm vai atsevišķi dzīvojošām personām, kuru dzīvesvieta deklarēta Rēzeknes pilsētas pašvaldības teritorijā.

 

Ģimene vai persona atzīstama par trūcīgu pēc ienākumu un mantiskā stāvokļa izvērtēšanas, ja ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 128,06 eiro mēnesī.

 

 Savukārt ģimene vai persona atzīstama par maznodrošinātu pēc ienākumu un mantiskā stāvokļa izvērtēšanas, ja ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 222,00 eiro mēnesī (60% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas), bet atsevišķi dzīvojošiem pensionāriem vai personām ar invaliditāti, ģimenēm, kuras sastāv no pensionāriem un/vai personām ar invaliditāti maznodrošinātā statuss un attiecīgi sociālie pabalsti tiek piešķirti pēc ienākumu un mantiskā stāvokļa izvērtēšanas, ja ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 272,00 eiro mēnesī un, ja:

 

    tai nepieder naudas līdzekļu uzkrājumi, kuri pārsniedz 128,06 eiro apmēru, vērtspapīri vai īpašums, izņemot Ministru kabineta noteikumos par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu un pašvaldības saistošajos noteikumos par īpašumiem, kurus neņem vērā nosakot ģimenes /personas atbilstību trūcīgas personas statusam minēto;

    tā nav iegādājusies nekustamo īpašumu pēdējo 12 mēnešu laikā, izņemot gadījumu, ja nekustamais īpašums iegūts privatizējot īrētu dzīvokli vai nekustamā īpašuma maiņas gadījumā;

    tā nav noslēgusi uztura līgumu;

    tā nesaņem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas sniegtos pakalpojumus.

 

Saskaņā Rēzeknes pilsētas domes saistošo noteikumiem Nr.16 "Kustamā un nekustamā īpašuma novērtēšanas kritēriji, nosakot atbilstību trūcīgas ģimenes /personas statusam", kuros ir noteikts, ka, nosakot atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes, personas statusam, par nekustamo īpašumu netiek uzskatīta viena garāža vai viens vai vairāki nekustamie īpašumi, kuru kopējā kadastrālā vērtība nepārsniedz 3500 eiro. Savukārt par kustamo īpašumu netiek uzskatīts viens automobilis vai motocikls, viena airu laiva, viena vieglā automobiļa piekabe, viens traktors, kas ir vecāks par desmit gadiem un ģimenes īpašumā ir ilgāk nekā 24 mēnešus, kā arī viens velosipēds, mopēds vai motorollers katram ģimenes loceklim.

 

Pabalsta apmērs siltumenerģijas pakalpojumu apmaksai 2016. gadā ir:

 

    trūcīgām ģimenēm/personām:

        trūcīgām ģimenēm/ personām bez bērniem 328 eiro;

        ģimenei ar bērniem 400 eiro;

        daudzbērnu ģimenei ar trim un vairāk bērniem 450 eiro.

 

    maznodrošinātai ģimenei, kurā ir darbaspējīgas personas, vai atsevišķi dzīvojošai darbaspējīgai personai:

        maznodrošinātām ģimenēm/ personām bez bērniem 240 eiro;

        maznodrošinātai ģimenei ar bērniem 300 eiro.

 

    maznodrošinātam atsevišķi dzīvojošam pensionāram vai personai ar invaliditāti, ja personai vidējie ienākumi par pēdējiem trim mēnešiem ir:

         līdz 200 eiro mēnesī, pabalsts ir 250 eiro;

        no 201 eiro līdz 272 eiro mēnesī, pabalsts ir 224 eiro.

 

    maznodrošinātai ģimenei, kura sastāv no pensionāriem un/vai personām ar invaliditāti, ja uz vienu ģimenes locekli vidējie ienākumi par pēdējiem trim mēnešiem ir:

        līdz 200 eiro mēnesī, pabalsts ir 200 eiro;

        no 201 eiro līdz 272 eiro mēnesī, pabalsts ir 185 eiro.

 

Pabalsta apmērs cietā kurināmā iegādei ir:

 

    trūcīgām ģimenēm/ personām 129 eiro;

    maznodrošinātai ģimenei, kurā ir darbaspējīgas personas, vai atsevišķi dzīvojošai darbaspējīgai personai 80 eiro;

    maznodrošinātam atsevišķi dzīvojošam pensionāram vai personai ar invaliditāti 129 eiro;

    maznodrošinātai ģimenei, kura sastāv no pensionāriem un/vai personām ar invaliditāti 100 eiro.

 

Lai noformētu trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu un pēc tam varētu saņemt dzīvokļa pabalstu, personai "Sociālajā dienestā" jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un:

 

    jāiesniedz iesniegums (ja Sociālajā dienestā griežas cita persona, tad obligāti ir jāuzrāda pilnvara);

    jāaizpilda Iztikas līdzekļu deklarācija;

    jāiesniedz pilna bankas kontu izdruka (ieejošie, izejošie maksājumi, uzkrājumi) par pēdējiem trim mēnešiem katram ģimenes loceklim;

    jāiesniedz izziņa par darba algu par pēdējiem trim mēnešiem, ja persona strādā;

    jāuzrāda rēķins no SIA "Rēzeknes enerģija";

    dzīvokļa īres līgums, ja klients dzīvo citai personai piederošā īpašumā;

    jāiesniedz līguma numurs, kurš noslēgts ar A/S "Latvenergo", jo visas maznodrošinātās ģimenes un personas saņem atlaidi elektroenerģijas pakalpojumu apmaksai no A/S "Latvenergo".

 

Pensionāri un invalīdi, kuriem pienākas pabalsts siltumenerģijas pakalpojumu apmaksai, tiks apkalpoti pārvaldē "Sociālais dienests" 127. un 128. kabinetā (paņemot rindas numuriņu).

 

Papildus informācija: pārvaldē "Sociālais dienests", Atbrīvošanas alejā 93, Rēzeknē, 124., 127., 128. kabinetā, tālr. 64622139.

 

Gribam pievērst klientu uzmanību tam, ka tiesības saņemt dzīvokļa pabalstu ir vienu reizi gadā no kārtējā gada 1. janvāra līdz 31. decembrim. Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, aicinām būt saprotošiem un korektiem vienam pret otru un dienesta darbiniekiem. 

 

rezekne.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.