building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi1956
Nozares raksti32924
EM: Plānots izstrādāt 316. un 602.sēriju daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas tipveida projektus : building.lv - par būvniecību Latvijā

EM: Plānots izstrādāt 316. un 602.sēriju daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas tipveida projektus

EM: Plānots izstrādāt 316. un 602.sēriju daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas tipveida projektus
Foto: 602. sērija

Ekonomikas ministrija izsludinājusi atklātu konkursu 316. un 602.sēriju daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas tipveida projektu izstrādei. Plānots, ka šo ēku iedzīvotājiem tipveida projekti ēku atjaunošanai būs pieejami nākamā gada pavasarī.

Ekonomikas ministrija izsludinājusi atklātu konkursu 316. un 602.sēriju daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas tipveida projektu izstrādei. Plānots, ka šo ēku iedzīvotājiem tipveida projekti ēku atjaunošanai būs pieejami nākamā gada pavasarī.

Foto: 316. sērija

Tipveida projektu izstrādes mērķis ir veicināt sērijveida daudzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanu un energoefektivitātes paaugstināšanu, nodrošinot izmaksu ziņā efektīvus un kvalitatīvus tipveida risinājumus, kā rezultātā pasūtītajiem ievērojami samazinātos būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādes laiks un izmaksas.

Konkursā aicināta piedalīties jebkura fiziska vai juridiska persona vai šādu personu apvienība jebkurā to kombinācijā, kas atbilst izvirzītajām kvalifikācijas prasībām un ir gatavi sagatavot šādus projektus. Pretendenti var iesniegt piedāvājumu par vienu vai abām sērijveida ēkām. Piedāvājums jāiesniedz elektroniski EIS e-konkursu apakšsistēmā līdz šā gada 24. jūlijam pulksten 10.00.

Ar tipveida projektu tiek saprasta detalizēta būvniecības ieceres dokumentācija, kas satur visas nepieciešamās projekta sadaļas un ir noformēta un komplektēta atbilstoši visiem spēkā esošiem normatīviem aktiem.

Tipveida projekta ekonomikas daļā niansēti un precīzi jāietver visi tipveida projektā iekļautie un objektīvi nepieciešamie darbi, materiāli, iekārtas, precīzi aprakstot to specifikāciju un apjomus. Tipveida projektā jāiekļauj efektīvākie arhitektūras, energoefektivitātes, būvkonstrukciju, apkures un siltummezgla, ventilācijas, ūdensapgādes un kanalizācijas, logu un durvju, ugunsdrošības, kā arī elektroapgādes un vājstrāvas risinājumi. Būtisku uzsvērt, ka tipveida projektā iekļautajiem energoefektivitātes paaugstināšanas risinājumiem ir jānodrošina  vismaz 30 % primārās kopējās enerģijas ietaupījumu no daudzdzīvokļu mājas primārās kopējās enerģijas patēriņa pirms projekta uzsākšanas.

Plānots, ka tipveida projektā netiks iekļautas tādas sadaļas, kuru izstrāde ir saistīta ar ēkas novietojumu vai specifiskiem gadījumiem kādai konkrētai ēkai un inženiersistēmu ārējiem pieslēgumiem (teritorijas sadaļa, ārējo inženiersistēmu (siltumapgāde un siltummezgls, elektroapgāde un vājstrāvas, gāzes apgāde, ūdensapgāde un kanalizācija) pieslēgumu sadaļas).

Kā informēts, Ekonomikas ministrija jau pērn uzsāka tipveida projektu izstrādi sērijveida daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai. Kā pirmā tika izvēlēta 103. sērijveida ēku sērija, jo tā ir visplašāk izplatītā ēku sērija Latvijā un šai sērijai 2023. gada beigās tika pabeigts tipveida projekts ēkas 103. sērijas ēku atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai. Nākošās visplašāk izplatītās sērijveida ēkas ir 316.sērija. un 602.sērija.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.