building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi72
Nozares raksti32531
Populārākie apkures sistēmas veidi – kā izvēlēties piemērotāko? : building.lv - par būvniecību Latvijā

Populārākie apkures sistēmas veidi – kā izvēlēties piemērotāko?

Populārākie apkures sistēmas veidi – kā izvēlēties piemērotāko?

Kad pienācis laiks izvēlēties mājoklim piemērotāko apkures sistēmu, vērts padomāt par dažiem svarīgiem aspektiem, jo apkures sistēmas uzstādīšana lielākoties ir ilgtermiņa risinājums. Kādi ir populārākie apkures sistēmas veidi? Kam pievērst uzmanību, izvēloties sev piemērotāko? Par to vairāk raksta turpinājumā. 

Katram apkures sistēmas risinājumam ir savas priekšrocības un trūkumi. Izvērtējot vairākus variantus, varēsiet pieņemt pārdomātu gala lēmumu. 

Malkas apkure 

Malkas apkure ir viens no senākajiem un labāk zināmajiem apkures veidiem, tomēr tas arī prasa rūpīgu uzraudzību neatkarīgi no tā, vai mājoklī ir plīts pavards, malkas apkures katls vai siltummūris. 

Mūsdienu mājokļos vairāk tiek izmantoti malkas apkures katli – tie ir salīdzinoši vienkārši uzstādāmi, arī malka neizmaksā ļoti daudz, īpaši, ja to ir iespējams sagādāt pašu spēkiem, nevis pirkt. Tomēr, ņemot vērā, ka šāda sistēma nav autonoma un arī malkas sagādāšana prasa zināmu laiku, jārēķinās, ka apkures sistēmas uzturēšana prasīs diezgan daudz laika un rūpju. 

Elektrības apkure 

Šī ir izmaksu ziņā dārgākā opcija, tādēļ lielākoties tiek izvēlēta mājokļos, kur apkure vajadzīga tikai īslaicīgi. Pie priekšrocībām var minēt salīdzinoši vienkāršo uzstādīšanu un izmantošanu. 

Granulas 

Viens no plašāk izmantotajiem variantiem šodien ir granulu apkures sistēma. Uzstādīšanas un uzturēšanas izmaksas ir vidējas, turklāt sistēma nodrošina zināmu autonomiju. Taču ir jārēķinās ar to, ka apkures katla tvertnes kapacitāte ir ierobežota. 

Siltumsūknis 

Vēl viens mūsdienīgs variants ir siltumsūknis. Izvēlei pieejami vairāku veidu siltumsūkņi – gaiss–ūdens, zeme–ūdens, gaiss–gaiss. Būtiskākā priekšrocība ir tā, ka šāda apkures sistēma ir autonoma. Tas nozīmē, ka mājoklī būs vienmērīgs siltums, turklāt sistēmas darbības laiku un jaudu ir vienkārši regulēt. Šīs sistēmas galvenie trūkumi ir saistīti ar augstajām izmaksām, īpaši tad, ja gaisa temperatūra nokrītas zem -15 grādiem. Šī iemesla dēļ tāda apkures sistēma nereti tiek kombinēta ar citām, piemēram, granulu apkures katlu. 

Ja meklējat labu apkures sistēmu, kas kalpos daudzus gadus, ieskatieties Videstehnika.lv. Šis būvmateriālu veikals piedāvā arī citus risinājumus. Klientu izvēlei tiek piedāvāti arī dažādi siltināšanas materiāli mājokļa energoefektivitātes uzlabošanai. 

Dalies ar šo rakstu