building.lv skaitļos

Lietotāji online21
Aktīvie uzņēmumi86
Nozares raksti32454
PVC logi joprojām populārākie Latvijā. Kā nekļūdīties ar kvalitāti? : building.lv - par būvniecību Latvijā

PVC logi joprojām populārākie Latvijā. Kā nekļūdīties ar kvalitāti?

PVC logi joprojām populārākie Latvijā. Kā nekļūdīties ar kvalitāti?

Joprojām vairums cilvēku, veicot logu ierīkošanu vai nomaiņu, priekšroku dod plastikāta jeb PVC logiem. Iemesls ir gan pieejamā cena, gan salīdzinoši vienkāršā logu uzstādīšana un kopšana. Tomēr ne vienmēr lētie parasto stikla pakešu PVC logi spēj nodrošināt patīkamu un komfortablu vidi mājoklī. 

Visbiežāk šādiem logiem būs ievērojami siltuma zudumi, kas ilgtermiņā veidos daudz lielākas mājokļa ekspluatācijas izmaksas nekā dārgāku un kvalitatīvāku logu ierīkošanas gadījumā. Ir pašsaprotami, ka kvalitatīvs produkts nozīmē lielākus tēriņus, taču ir arī alternatīva. Viens no pieredzes bagātākajiem logu un durvju tirgotājiem Latvijā SIA Eirodurvis iesaka izvēlēties energoefektīvus, augstas kvalitātes plastikāta logus no Polijas, kas pārsteigs ne tikai ar lieliskām siltumizolācijas īpašībām un dizainu, bet arī ar pievilcīgu cenu. Logu piedāvājums apskatāms gan klātienē, uzņēmuma tirdzniecības vietās Rīgā, Kurzemes prospektā 3 un Rencēnu ielā 1, gan uzņēmuma jaunizveidotajā mājaslapā www.eirologi.lv

Mūsdienās plastikāta logu piedāvājums ir ļoti plašs – pieejami gan budžeta klases PVC logi, gan vairāku kameru stikla pakešu logi, kas atbildīs pasīvo māju būvniecības standartiem. Lai arī funkcionāli ļoti dažādi, joprojām galvenais un nereti arī vienīgais kritērijs, pēc kura pircējs izvēlas savam mājoklim logus, ir to cena. Lēto logu šķietamais izdevīgums gan ir maldinošs, jo pierādīts, ka visparastākie plastikāta logi praktiski neizpilda valstī noteiktās minimālās siltumizolācijas prasības. Ja salīdzina siltuma zuduma attiecību lētajiem un augstākas klases logiem, uz mājokļa apkures izmaksu rēķina ieguldījums kvalitatīvāku logu iegādē atmaksājas vidēji 5–6 gadu laikā. Tas nozīmē, ka ilgtermiņā ekonomiskās klases plastmasas logu ierīkošana ir neizdevīga. Taču ko darīt, ka pieejamais budžets logu iegādei ir ierobežots? Eksperti rekomendē izvēlēties Polijā ražotus augstas kvalitātes PVC logus, kuru cena, ņemot vērā atšķirības ražošanas un darbaspēka izmaksās, ir krietni pieejamāka. 

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties PVC logus? 
Neatkarīgi no tā, kādus logus pircējs iegādājas, tiem visiem jāatbilst šādiem pamata kvalitātes kritērijiem: 
• logiem jābūt ekspluatācijā ērtiem un ar ilgu kalpošanas laiku;
• tiem jānodrošina laba saules gaismas caurlaidība;
• logiem jāuztur komfortabli apstākļi telpā, jāsaglabā siltums;
• logiem jāaizveras, neveidojot spraugas;
• tiem jānodrošina skaņas izolācija, jāaiztur trokšņi.

Lai PVC logi un to kvalitāte neliktu vilties, pirms logu iegādes vajadzētu pievērst uzmanību logu rāmim un stikla paketei. Logu rāmis jeb profils sastāv no kamerām, kas veido tukšu telpu starp kameras starpsienām. Jo profilā vairāk kameru, jo rāmis ir izturīgāks un energoefektīvāks. Reizēm, lai palielinātu loga rāmja izturību, tajā tiek iestrādāts arī metāla stiegrojums. Latvijas klimatiskajos apstākļos pietiek, ja loga rāmis sastāv no trīs līdz četrām kamerām. Līdzīgas kameras ir arī pašā stikla paketē. Brīvo gaisa spraugu skaits stikla paketē nosaka to, cik stikla pakete būs skaņas un siltumizturīga. Tirgū pieejami PVC logi, sākot ar vienas līdz pat piecu kameru stikla paketēm. Siltumizturīgākas stikla paketes ar vairākām kamerām būs dārgākas, taču apkures sezonā noteikti veidos mazākus siltuma zudumus nekā vienas kameras stikla pakešu plastmasas logi. 

Autors: pvc_durvis_5_722x450
Autors: pvc_durvis_5_722x450

Plastikāta logi un to furnitūra
Tikpat nozīmīgs elements kā loga stikla pakete un rāmis ir arī loga furnitūra. Lai logs tā ekspluatācijas laikā funkcionētu bez sarežģījumiem, loga furnitūrai – rokturiem, virām, sprūdiem un citām mehāniskajām daļām jābūt kvalitatīvām un uzticamām. Loga furnitūrai jāspēj nodrošināt loga atvēršanu un aizvēršanu, vēdināšanas režīmu un aizsardzību no caurvēja. Ņemot vērā, ka logi tiek izmantoti teju katru dienu, logu mehānismiem jābūt izturīgiem un jādarbojas bez traucējumiem. Logu furnitūru parasti iedala pēc loga atvēršanas veida – ar vertikālo piekari, horizontālo piekari un pagriežamo piekari. PVC logi ar horizontālo piekari ir visizplatītākie un vissenāk zināmie. Furnitūra logos ar vertikālo piekari var būt ierīkota gan no labās, gan kreisās puses. Plastikāta logi ar horizontālo piekari savukārt ļauj pagriezt logu par 180 grādiem un nodrošina lielāku aizsardzību pret uzlaušanu. Pagriežamas piekares plastmasas logi ir jaunievedums PVC logu klāstā. Šādu logu lielākā priekšrocība ir iespēja ar roktura palīdzību mainīt loga stāvokli. Neskatoties uz to, kāds furnitūras veids logam ir, būtiskākais nosacījums loga ekspluatācijā ir furnitūras lietošanas ērtumam, tāpēc pirms loga iegādes vienmēr ieteicams furnitūru ne tikai apskatīt, bet arī mēģināt to pašam noregulēt. Ja furnitūra padodas bez liekas piepūles, tā ir kvalitatīva.

Vai PVC logi ir videi nedraudzīgi? 
Visai bieži nākas dzirdēt apgalvojumus, ka plastikāta logi, salīdzinot ar logiem, kas ražoti no koka, ir videi nedraudzīgi un pat kaitīgi veselībai. Mūsdienās, kad PVC logi ierīkoti teju katrā mājā, ir jo īpaši būtiski noskaidrot šādu pieņēmumu pamatotību. PVC konstrukciju ražošanas procesā tik tiešām tiek izmantoti ķīmiskie savienojumi un vielas, piemēram, etilēns, hlors un svins, kas pieder toksisko elementu grupai. Tomēr, lai arī toksiski, šie elementi piešķir loga rāmja konstrukcijai izturību pret UV starojumu, temperatūras svārstībām un atmosfēras spiedienu. Kā zināms, pārlieku liels UV starojums var atstāt negatīvu ietekmi ne tikai uz dažādu priekšmetu virsmu stāvokli, bet arī uz cilvēku veselību. Tas nozīmē, ka būtībā PVC logi mājokļa iemītnieku veselību pat aizsargā. Plastmasa var nodarīt kaitējumu tikai tajā gadījumā, ja tā aizdegas, tomēr tam nepieciešama atklāta uguns. Visas kaitīgās vielas, kas atrodas plastikāta logu konstrukcijās, ir savienojumu ar citiem ķīmiskajiem elementiem veidā, kas padara neiespējamu to izdalīšanos. Pat ja notikusi ugunsnelaime un plastikāta logi sākuši kust, negatīva ietekme uz cilvēka pašsajūtu var rasties tikai tad, ja kūstošās plastmasas tvaiki ieelpoti ilgstoši. Ņemot vērā minēto, ikdienišķas ekspluatācijas apstākļos PVC logi ir tikpat nekaitīgi cilvēka veselībai kā citu materiālu logi, turklāt papildus sniegs aizsardzību pret temperatūras svārstībām un ultravioleto starojumu. 

Augstas kvalitātes plastikāta logi par pieejamu cenu
Uzņēmums SIA Eirodurvis piedāvā iegādāties PVC logus, kas ir ne tikai siltumizturīgi un skaņas necaurlaidīgi, bet arī mehāniski noturīgi un estētiski pievilcīgi, turklāt par pieņemamu cenu. PVC logu sortiments iedalīts vairākās sērijās, no kurām vērts izcelt Powertherm, Avangarde un Innovo sēriju logus. Powertherm PVC logi ir ar ļoti zemu siltuma zuduma koeficientu, vienlaikus saglabājot kompakta loga parametrus. A klases pasīvā loga profils īpašai izturībai pieejams ar alumīnija pārklājumu. Trīs kameru stikla pakešu logs ar argona gāzes pildījumu ziemās padarīs Jūsu mājokli siltāku, bet vasarās vēsāku, savukārt septiņu kameru loga rāmis radīs telpās patīkamu klusuma atmosfēru. Avangarde sērijas plastmasas logi ar paaugstinātas izturības sešu kameru profilu garantē ne tikai drošību, bet arī teicamu siltuma noturību. Elegantās un modernās profila līknes apvienojumā ar PVC balto un nevainojamo spīdumu padara šīs sērijas logus īpaši iekārojumus. Savukārt Innovo sērijas logus vislabāk raksturo praktiskums, funkcionalitāte un bagātīga krāsu gammu izvēle. Pateicoties īpašajam stiklam un armatūrai, šīs sērijas PVC logi pārsteigs ar izturību un komfortu, vienlaikus nodrošinot nevainojumu gaismas caurlaidību un vienkāršu tīrīšanu. Uzņēmums piedāvā arī unikālu iespēju klientam izveidot logu pašam, izvēloties individuālas loga īpašības un dizainu. Ņemot vērā, ka visi pieminētie plastikāta logi tiek ražoti Polijā, kur ir ne tikai zemākas darbaspēka izmaksas, bet arī nodokļu slogs, uzņēmums SIA Eirodurvis spēj piedāvāt produkciju par īpaši konkurētspējīgu cenu. 

Autors: plastikas_logi
Autors: plastikas_logi

Montāžas pakalpojumi ar garantiju
Logu ilgmūžība slēpjas ne tikai konstrukciju kvalitātē un uzbūvē, bet arī pareizā montāžā. Lai PVC logi nodrošinātu energoefektivitāti un būtu droši, svarīga ir to atbilstoša uzstādīšana. SIA Eirodurvis speciālistiem ir vairāk nekā 15 gadu liela pieredze logu un durvju montāžā dažāda veida objektos, sākot ar privātmājām un dzīvokļiem, beidzot ar multifunkcionāliem kompleksiem, bankām un militārajiem objektiem. Tāpat uzņēmuma darbinieki palīdzēs veikt logu uzmērīšanu, tāmes sastādīšanu, aiļu apdari, veco logu demontāžu un būvgružu izvešanu, turklāt pakalpojumiem nodrošinot garantijas apkalpošanu un pēcgarantijas servisu. Cienot klienta vēlmes un iespējas, konsultācijas un logu uzmērīšana, par to iepriekš vienojoties, tiek veikta arī ārpus uzņēmuma noteiktā darba laika. Augstas kvalitātes PVC logi pieejami apskatei uzņēmuma tirdzniecības vietās Rīgā, Kurzemes prospektā 3 un Rencēnu ielā 1, kā arī uzņēmuma jaunizveidotajā mājaslapā www.eirologi.lv.

Autors: eirologi_logo
Autors: eirologi_logo

Dalies ar šo rakstu