building.lv skaitļos

Lietotāji online36
Aktīvie uzņēmumi129
Nozares raksti32348
Rīgā Latgales parkā top jauns bērnu rotaļu un vingrošanas laukums : building.lv - par būvniecību Latvijā

Rīgā Latgales parkā top jauns bērnu rotaļu un vingrošanas laukums

Rīgā Latgales parkā top jauns bērnu rotaļu un vingrošanas laukums
Foto: Freepik.com/ zinkevych

Latgales parkā pie Balvu ielas tiek atjaunots vecais bērnu rotaļu laukums, kā arī veidots jauns vingrošanas laukums.

Patlaban ir noņemts vecais laukuma segums un ieklāts jauns smilts segums, bērnu laukumiņa daļā uzstādītas gandrīz visas paredzētās jaunās rotaļu ierīces - šūpoles, kāpelēšanas trase un citas,  savukārt  vingrošanas laukumā notiek vingrošanas iekārtu uzstādīšana – pievilkšanās stieņi, lēkājamās barjeras, līdztekas un trenažieri.

Pie laukumiem būs izvietotas velonovietnes, atkritumu tvertnes, atjaunoti soliņi. Apkārt laukumiem tiks atjaunoti celiņi.

Ideju laukumu labiekārtošanai Rīgas pilsētās līdzdalības budžeta konkursā iesniedza biedrība “Asociācija Latgales priekšpilsētas attīstībai” un ieguva finansējumu projekta īstenošanai. Projektu realizē Rīgas domes Mājokļu un vides departaments, būvdarbus veic SIA “Fixman”, līguma summa ir 90 600 eiro. Paredzēts, ka darbi tiks pabeigti augustā.

Jau vēstīts, ka Rīgas dome Maskavas dārzu nolēma pārdēvēt par Latgales parku, tādējādi parks atguvis vēsturisko nosaukumu.

Maskavas dārzs atrodas teritorijā starp Mazā Krasta, Maskavas, Balvu un Kojusalas ielām, tā platība ir 6,2 ha. Parku bijušās dārzniecības teritorijā sāka ierīkot 1937. gadā pēc latviešu daiļdārznieka un ainavu arhitekta Andreja Zeidaka projekta.

Dalies ar šo rakstu