building.lv skaitļos

Lietotāji online35
Aktīvie uzņēmumi19829
Nozares ziņas33032
Rīgā notiks starptautiska arhitektūrai un zināšanu ekonomikai veltīta konference : building.lv - par būvniecību Latvijā

Rīgā notiks starptautiska arhitektūrai un zināšanu ekonomikai veltīta konference

Rīgā notiks starptautiska arhitektūrai un zināšanu ekonomikai veltīta konference
Foto: Rīgā notiks starptautiska arhitektūrai un zināšanu ekonomikai veltīta konference

No šā gada 4. līdz pat 6. oktobrim Rīgā norisināsies vērienīga konference, kas veltīta arhitektūras un pilsētvides pielāgošanai zināšanu ekonomikas attīstībai un mūsdienīgu zinātnes centru attīstībai. Tiek plānota plaša konferences programma, tostarp ietekmīgu ārvalstu ekspertu lekcijas, kā arī diskusijas un meistarklases. Pasākumi norisināsies gan Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, gan Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā. Vēl līdz pat maijam jebkuram ar arhitektūras un pilsētbūvniecības un plānošanas nozari saistītam ekspertam vai topošajam speciālistam ir iespēja pieteikt savu referātu dalībai konferencē.



"Šogad, pateicoties labai sadarbībai ar projektu "Live Baltic Campus"un Latvijas Nacionālo bibliotēku, mūsu tradicionālajai ikgadējai Rīgas arhitektūras aktualitātēm veltītajai Šmēlinga konferencei esam iecerējuši piešķirt pilnīgi citu mērogu – Šmēlinga konference pāraug nopietnā starptautiskā forumā, kur apskatīt un analizēt gan pie mums paveikto, gan apgūt ārvalstu pieredzi. Šogad konferencei esam izvēlējušies īpaši aktuālu tematu – runāsim un diskutēsim par to, kā ar pārdomātu arhitektūru un gudru pilsētvides plānošanu atbalstīt un veicināt zināšanu centru attīstību, jo zinātne un inovācijas ir priekšnoteikums pilsētas un visas valsts ekonomikas attīstībai, un, kā zināms, ieguldījums zinātnē un infrastruktūrā ir visai droša investīcija, kas dos atdevi tuvākā un tālākā nākotnē. Kā veiksmīgu piemēru var minēt Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru, kur līdz šim paveiktais ļauj cerēt, ka topošās studentu pilsētiņas piemērs kalpos par iedvesmu ciešākai zinātnes un uzņēmējdarbības sadarbībai Pārdaugavā," uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Šogad Reinholda Šmēlinga konference tiks organizēta sadarbībā ar Latvijas Universitātes un Rīgas plānošanas reģiona īstenoto INTERREG Centrālbaltijas programmas projektu "Live Baltic Campus", kura mērķis ir veicināt Baltijas jūras reģiona pilsētu konkurētspēju, sekmēt pilsētas dzīves vides uzlabošanu un inovatīvas pieejas ieviešanu pilsētplānošanā, izmantojot dizaina domāšanas metodes un attīstot mūsdienīgus zinātnes centrus un studentu pilsētiņas.
2017. gada Reinholda Šmēlinga konferences uzmanības centrā ir temats "Kā veidot arhitektūru un pilsētvidi veiksmīgai zināšanu ekonomikas attīstībai". Konferences gaitā tiks apskatīti arhitektoniskie, telpiskie un pārvaldības aspekti un risinājumi, kas sekmē vai kavē Baltijas jūras reģiona pilsētu, piemēram, Stokholmas, Helsinku, Tallinas, Kauņas, Rīgas, konkurētspēju un uz zināšanām balstītas ekonomikas attīstību, uzlabo pilsētvidi iedzīvotājiem, un kādas jaunas pieejas būtu identificējamas un integrējamas esošajā plānošanas, pilsētbūvniecības un pārvaldības praksē.

Paralēli Baltijas jūras reģiona teritoriālajam kontekstam konferencē īpaša uzmanība tiks pievērsta arhitektoniskajai videi Pārdaugavā – Daugavas kreisajam krastam. Līdztekus unikālai publiskās ārtelpas un pilsētvides tipoloģijai, līdzīgi kā citās Baltijas jūras reģiona un Eiropas pilsētās, Pārdaugavā pēdējos gados norisinājusies koncentrēta starptautiski nozīmīga zināšanu infrastruktūras izveide – lielākie nacionālie akadēmiskie centri un studentu pilsētiņas (RTU, LU, RSU, RISEBA, "Turība"), Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB), dinamiska uzņēmējdarbības vide (Swedbank, Mūkusalas biznesa centrs), kā arī starptautiskas nozīmes transporta infrastruktūra (Rail Baltic, lidosta Rīga).

Lai sekmētu tālredzīgu šī potenciāla izmantošanu un plānotu ilgtspējīgu pilsētvidi, konference vēlas mudināt izvērtēt līdzšinējās vēsturiskās un tematiskās Pārdaugavas vīzijas, kā arī sekmēt daudzpusīgu publisku diskusiju redzējumu tapšanu.

Konferences ilggadīgs atbalstītājs ir Vastint Latvia - starptautiskajā nekustamo īpašumu organizācijā Vastint Group ietilpstošs nekustamo īpašumu projektu attīstītājs, kas īstenojis vērienīgus projektus Rīgas klusajā centrā, piemēram, viesnīcu Albert Hotel, A klases biroju ēku Zaļā 1 un mūsdienīgu dzīvojamo namu FUTURIS. Šobrīd Vastint Latvia aktīvi darbojas pie vairākiem jauniem projektiem: ir uzsākta pirmo ēku būvniecība Magdelēnas kvartālā, paralēli norit darbs pie biroju ēku kompleksa Business Garden Rīga, kā arī jauna urbāna koncepta dzīvojamo ēku projekta Lindenholma.
Iespēja ekspertiem un studentiem uzstāties ar saviem referātiem

Rīgas pilsētas arhitekta birojs kā Šmēlinga konferences organizators aicina arhitektus, plānotājus un publiskā sektora pārstāvjus un topošos speciālistus izmantot iespēju un iesniegt referātus, tēzes un labos piemērus par šādiem tematiem:

Pilsētbūvniecisko attīstības projektu īstenošanas analīze;
Mūsdienu Rīgas un citu pilsētu pilsētbūvniecisko projektu attīstības vēsture;
Vietējās kopienas loma, iespējas un tiesības ietekmēt pilsētbūvnieciskus attīstības projektus;
Pilsētvides dzīvojamības (liveability) pētniecība un pētījumu rezultātu izmantošana plānošanā un projektēšanā.

Zināšanu ekonomika pilsētvidē:
mūsdienu tendences un labā prakse mūsdienu zināšanu ekonomikas arhitektūrā;
zināšanu ekonomika un zināšanu teritorijas kā pilsētas attīstības dzinējspēks;
pilsētbūvnieciskā un arhitektoniskā tipoloģija: no modernisma līdz tīklveida struktūrām.

Zināšanu ekonomika un publiskā infrastruktūra:
akadēmiskās pilsētas un to integrācija pilsētvidē: Baltijas konteksts;
sinerģija un optimizācija: zināšanu ekonomikas centri un tīkli;
zināšanu vietas: uzņēmējdarbības centri un jaunu nodarbinātības formu arhitektūra un plānošana.

No zināšanu telpas uz zināšanu vietu:
dzīvojamība, dabas resursu reurbanizācija un publiskā ārtelpa;
pārvietošanās: sliežu transports un integrēta mobilitāte tuvējā Pārdaugavā.

Pārvaldība:
pilsētas ekonomikas vektori: jauni pārvaldības un sadarbības modeļi (new forms of governance and stakeholder management);
apkaime, iedzīvotāju loma un lietotāju iesaiste: lietotāju radīts pilsētvides dizains un koprades modeļi.
Referāta nosaukumu un kopsavilkumu (līdz 2 lpp.) lūgums iesniegt, nosūtot uz e-pasta adresi rpab@riga.lv līdz pat aprīļa mēneša beigām.
Konferences organizatori patur tiesības atlasīt atbilstošākos tēmu un kopsavilkumu autorus, kā arī referātu skaitu prezentācijai konferencē, to priekšlasījuma laiku, ilgumu un veidu.

Rīgas pirmajam pilsētas arhitektam Reinholdam Šmēlingam veltīto populārzinātnisko konferenci ik gadu rīko Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas pilsētas arhitekta birojs". Konferences nolūks ir kopā aicināt aktīvus sabiedrības pārstāvjus, arhitektus, būvniekus, plānotājus, politiķus un citus interesentus, lai diskutētu par pilsētai un nozarei svarīgiem jautājumiem, iepazītos ar jaunākajiem nozares pētījumiem un analizētu citu valstu pieredzi.

Papildu informācija:
Gvido Princis,
Rīgas pilsētas arhitekts
Tālr.: 67105937, 67105941;
E-pasts: Gvido.Princis@riga.lv
www.arhitekts.riga.lv
www.facebook.com/RigasPilsetasArhitekts

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.