building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi86
Nozares raksti32454
Rīgas mērs apbalvo iniciatīvas #energovienoti dalībniekus : building.lv - par būvniecību Latvijā

Rīgas mērs apbalvo iniciatīvas #energovienoti dalībniekus

Rīgas mērs apbalvo iniciatīvas #energovienoti dalībniekus

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis pirmdien, 6. jūnijā, tikās ar iniciatīvas #energovienoti dalībniekiem, kuri iedvesmo pārdomāti lietot energoresursus, tā mazinot Latvijas atkarību no importētiem energoresursiem un vienlaikus arī iestājoties pret karu Ukrainā.

Pie Rīgas mēra viesojās Rīgas 64. vidusskolas skolnieces Letīcija Bērziņa un Rēzija Ieviņa, un skolotāja Everita Lukss. Tikšanās ar M. Staķi bija pārsteiguma balva skolniecēm par aktīvu un radošu dalību iniciatīvā #energovienoti.

Ar Rīgas mēru tikās arī Indra Bērziņa un SIA "Uzlādēts" dibinātājs Kārlis Mendziņš. Uzsverot nepieciešamību vairot Latvijas energoneatkarību, viņi sociālajos medijos dalījās ar pieredzi, padomiem un informāciju, kā lietot resursus ilgtspējīgi un atbildīgi kā mājsaimniecības, tā uzņēmējdarbības un nacionālā mērogā.

Tikšanās laikā M. Staķis ar  iniciatīvas dalībniekiem apspriedās un dalījās idejās par to, ko var darīt ikviens no mums, lai samazinātu un racionālāk izmantotu energoresursus. Rīgas mērs arī pastāstīja, ko jau šobrīd aktīvi dara un plāno darīt galvaspilsētas pašvaldība energoefektivitātes paaugstināšanā dažādās jomās.

“Šis mums visiem ir milzīgu izaicinājumu laiks. Jau pagājušajā gadā saskārāmies ar ievērojamu energoresursu cenu pieaugumu, kam sekoja Krievijas zvēriskais iebrukums Ukrainā, vēl vairāk satricinot energoresursu tirgu pasaulē. Šie notikumi vēlreiz skaudri apliecina to, ka mums pēc iespējas ātrāk jāatrod alternatīvas fosilajam kurināmajam, samazinot energoatkarību no Krievijas, kā arī jāveicina enerģijas taupīšana gan pašvaldības iestādēs un uzņēmumos, gan iedzīvotāju vidū. To varam izdarīt, tikai iesaistoties visai sabiedrībai, tāpēc atbalstām Rīgas Tehniskās universitātes sākto akciju #energovienoti, aicinot ikvienu iedzīvotāju pārskatīt savus paradumus un mazināt energopatēriņu,” norādīja M. Staķis.

Banner 280x280

“#energovienoti apvieno dažādas puses - jauniešus, uzņēmumus, politiķus un pašvaldības svarīgam mērķim - Latvijas energoneatkarībai. Rīgas pašvaldībai ir bijis prieks atbalstīt aktīvākos dalībniekus un arī palīdzēt ar rīcībām pašvaldībā samazināt neracionālu enerģijas patēriņu Rīgā,” uzsvēra Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.

Ar iniciatīvas dalībniekiem tikās arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore profesore Dagnija Blumberga un pētnieces Ketija Bumbiere un Lauma Balode.

"Skolēnu aktivitāte, piedaloties iniciatīvā #energovienoti, kā arī izsakot savas ierosmes tikšanās laikā ar Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi un Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāju Edmundu Cepurīti, rāda, ka nereti pozitīvas pārmaiņas ir iespējamas, ja tās iniciē iedzīvotāji paši, apzinoties savas nepieciešamības. Esmu gandarīta, ka ir aktīvi skolēni un skolotāji, kuriem rūp Latvijas nākotne. Priecē, ka arī Rīgas pašvaldība pievērš lielu uzmanību energojautājumiem, priekšplānā izvirzot energopārvaldību. Aicinām arī citas pašvaldības sekot Rīgas piemēram," uzsvēra D. Blumberga.

Iniciatīvu #energovienoti īsteno RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts, Rīgas dome, AS “Rīgas siltums”, Rīgas enerģētikas aģentūra, “Elektrum” Energoefektivitātes centrs un Ekonomikas ministrija. Pievēršot lielu vērību agrīnai izpratnes veidošanai, iniciatīva partneri aicināja iniciatīvā piedalīties vispārizglītojošo skolu klases. Tām bija jāsagatavo video, plakāts, komikss vai cits vizuāls materiāls, kurā atainota ikdienas rīcība, kas palīdz samazināt energopatēriņu. Radošāko skolēnu darbu autori balvā saņēma arī iespēju ciemoties RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, lai iepazītu vides inženieru darbu, un “Rīgas siltuma” siltumcentrālē “Imanta”, kur noskaidroja, kā siltums nonāk mājā, kā arī pārsteiguma balvas no citiem iniciatīvas partneriem.

Lai ieviestu ilgtermiņa paradumus un motivētu līdzcilvēkus arī turpmāk rīkoties atbildīgi, iniciatīvas partneri aicina ikvienu turpināt sociālajos tīklos dalīties pieredzē par risinājumiem energoresursu patēriņa samazināšanai, izmantojot tēmturi #energovienoti. 

Vairāk foto: https://flic.kr/s/aHBqjzT8Yz

Dalies ar šo rakstu