RTU un «Latvenergo» sadarbosies tehnisko zinātņu programmu atbalstam
Vakar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un AS «Latvenergo» valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz savstarpēju sadarbību tehnisko zinātņu programmu atbalstam un mācību programmu veiksmīgai īstenošanai, nostiprinot apņemšanos arī turpmāk kopīgi strādāt zinošu, profesionālu un vispusīgi izglītotu speciālistu sagatavošanai.
Galvenie sadarbības pamatvirzieni starp «Latvenergo» un RTU tiks īstenoti pētniecisko darbu izstrādes ietvaros un laboratorijas aprīkojuma izmantošanā, kā arī kopīgu pieteikumu sagatavošanā, lai varētu pretendēt uz Eiropas Savienības finansējumu izglītības projektiem. Uzsvars tiks likts arī uz akadēmisko un profesionālo studiju programmu izstrādi un pilnveidošanu, kā arī konferenču un semināru rīkošanu par enerģētikas nozari.
Svinīgajā līgumu parakstīšanā RTU rektors Leonīds Ribickis kā veiksmīgu universitātes un privātā kapitāla piesaistes piemēru minēja Āhenes Reinas-Vestfāles Tehnoloģisko universitāti, kurā viņš viesojās pagājušajā nedēļā. Universitātei izdevies no dažādām kompānijām pētniecībai piesaistīt aptuveni 300 miljonus eiro. Tāpēc rektors pauda prieku par RTU un «Latvenergo» noslēgto līgumu, kas veicinās turpmāku sadarbību, īpaši atbalstu RTU studentiem.
Arī «Latvenergo» vadība ir pārliecināta, ka šāda abpusēja sadarbība veicinās inženiertehnisko speciālistu vispusīgāku apmācību gan teorētiskajā, gan praktiskajā jomā, kā arī nodrošinās studējošajiem kvalitatīvu pētniecisko darbību un iespēju zināšanu un tehnoloģiju pārnesei darba vidē. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ā.Žīgurs uzsver, ka «bez Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēkiem un zināšanām «Latvenergo» nevar funkcionēt», jo liela daļa uzņēmumā nodarbināto cilvēku ir tieši RTU enerģētikas un elektronikas studiju programmas absolventi, kas nozīmē, ka «šai universitātei ir būtiska loma jauno speciālistu sagatavošanā, kas savukārt garantēs turpmāku energoapgādes jomas ilgtspēju un atbilstošu funkcionēšanu nākotnē».
Runājot par praktikantu un jaunu speciālistu piesaisti uzņēmumam, Ā. Žīgurs ieskicēja, kā mainījusies situācija pēdējo pāris gadu laikā: «Agrāk liela problēma bija tā, ka jau pirmajos kursos studenti bija izķerti un strādāja mazās privātās firmās, bet lielie uzņēmumi, tādi kā «Latvenergo», ar diennakts darba režīmu studentus nevarēja dabūt. Tagad situācija ir mainījusies, taču jāatzīst, ka ir mainījies arī darba vietu skaits.»
«Latvenergo» valdes loceklis Arnis Daugulis gan iezīmēja virzienu, kurā tehnoloģiju attīstība paredzama vēl vairākus desmitus gadu: «Ja runājam par tiem projektiem, kas patlaban vēl tikai sāk veidoties un kur ir plašs darba lauks tuvākajiem 50 gadiem, tad tie ir viedie tīkli. Protams, tas ir ilgtermiņa projekts, taču mēs šajā jomā sākam darboties jau tagad. Esam izveidojuši Viedo tīklu kompetences centru un domājam arī par laboratorijas izveidi, lai sāktu pētīt, kā šīs jaunās iespējas izmantot un attīstīt.»
Avots: RTU