building.lv skaitļos

Lietotāji online59
Aktīvie uzņēmumi13
Nozares raksti32747
SALUS Smart Home – mājas attālināta vadība : building.lv - par būvniecību Latvijā

SALUS Smart Home – mājas attālināta vadība

SALUS Smart Home – mājas attālināta vadība

Tiešsaistes dzīve ir mūsu laika lielākais simbols. Citiem vārdiem sakot – tā  ir obligāta nepieciešamība. Mūsdienu energoefektīvajos mājokļos mēs arvien biežāk izlemjam ne tikai attālināti vadīt ierīces, bet arī kontrolēt iekārtu – tostarp apkures sistēmas – darbību, izmantojot internetu.


SALUS Smart Home  ir moderna viedās mājas vadības sistēma, tostarp jeb galvenokārt siltumapgādes sistēmas kontrole.

SALUS Smart Home ļauj izveidot saiti starp sadzīves tehnikas darbību (OneTouch noteikumi) un ierīču vadību ar interneta starpniecību.

SALUS Smart Home sistēma sastāv no iekārtām, kas nodrošina individuālu temperatūras regulāciju katrā telpā. Šie produkti palīdz kontrolēt arī apkures katla, centrālapkures sūkņa, siltā ūdens vai citu apkures un dzesēšanas ierīču darbību.

SALUS Controls piedāvājumā pieejami arī citi Smart Home sistēmas elementi, kas mājas automatizācijas sistēmas vadību paceļ daudz augstākā līmenī.

Papildu ar spriegumu vai bateriju darbināmiem regulatoriem sistēma ietver:

Izmantojot SALUS Smart Home sistēmu, jūs varat pārvaldīt tīmekļa lietotnē redzamos elementus (temperatūras regulatori, Smart Plug, releji, noteikumu aktivatori).

Ko tieši pārvaldīt?
Siltumapgādes sistēmu
Šeit ir trīs iespējas. Iespēja iestatīt temperatūru, kas atbilst atsevišķu telpu funkcijām (piemēram, atšķirīgi parametri vannasistabai, guļamistabai, dzīvojamai istabai, priekšnamam). Iespēja izveidot fiksētu, automātisku apkures grafiku atsevišķām nedēļas dienām (piemēram, cits grafiks darba dienās, cits brīvdienās un svētku dienās). Visbeidzot, atkarībā no apstākļiem, bet neatkarīgi no tā, kur atrodaties, iespēja attālināti pielāgot mājokļa siltumapgādes parametrus (piemēram, mainot temperatūru līdz nākamajām izmaiņām grafikā vai mainot visu grafiku).

Apgaismojumu
OneTouch noteikumu programmēšana, izmantojot apgaismojumu, ir praktiska un ērta opcija. Arī šajā gadījumā tiek piedāvātas trīs iespējas. Iespēja ieslēgt vai izslēgt gaismu norādītajā laikā vai atkarībā no saullēkta/saulrieta. Iespēja ar vienas rokas kustību ieslēgt/izslēgt visas gaismas, atrodoties mājās vai prombūtnes laikā, kā arī aktivizēt iepriekš saglabātus apgaismojuma noteikumus klātbūtnes imitācijai. Visbeidzot, iespēja savienot izvēlēto apgaismojuma elementu darbību ar citām SALUS Smart Home sērijas ierīcēm (relejiem, kontrolieriem, regulatoriem, sensoriem), lai, veicot vienu darbību (piemēram, žalūziju/slēģu aizvēršanu), tiktu ieslēgta cita, ar to saistīta, darbība (piemēram, gaismas iedegšana).

Žalūzijas/apgaismojuma slēdžus un vārtus
OneTouch scenārijā iekļautā žalūziju aizvēršana un atvēršana palīdzēs nekoncentrēties uz šo darbību un aizmirst par to, savukārt karstu vasaras dienu gadījumā tā palīdz pasargāt telpas no pārkaršanas. Turklāt, atrodoties darbā, jūs varat aizvērt žalūzijas savā viesistabā. Otra žalūziju kontroles priekšrocība ir aizvēršanas un atvēršanas laika plānošana. No rīta žalūzijas iespējams atvērt, piemēram, līdz pusei un tikai pēc laika atvērt pilnībā. Vakarā žalūzijas iespējams aizvērt saulrietā vai jebkurā citā laikā. Iebraukšanas vai garāžas vārtu attālinātas vadības priekšrocības, šķiet, nav jāskaidro, tomēr, ir vērts pieminēt – pareizi iestatīts scenārijs var apvienot vārtu atvēršanu ar āra apgaismojuma ieslēgšanu.

Atcerieties, ka SALUS Smart Home sistēma nozīmē arī katrā ēkā nepieciešamus drošības elementus. Lai gan nav iespējams mainīt ierīču iestatījumus, tīmekļa lietotnē ir redzams, vai drošības ierīces darbojas pareizi un veic savu funkciju. Briesmu gadījumā šīs ierīces nosūtīs jums paziņojumu ar iepriekš sagatavotas trauksmes ziņas saturu. Kas ir šīs ierīces?

Sensori:

  • dūmu (SD600) – nosaka dūmu parādīšanos reāllaikā. Turklāt, UZMANĪBU, sensoru iespējams izmantot kā pastāvīgi darbojošos ierīci, bez sistēmas „sirds” (UGE600 vārtejas). Šādā gadījumā tiek aktivizēta vienīgi sirēnas funkcija (lokāli noteikts trauksmes signāls bez iespējas nosūtīt lietotājam paziņojumu);
  • ūdens noplūdes (WLS600) – nosaka ūdens klātbūtni uz virsmas zem sensora vai sensoram pievienoto vadu sadures vietās. Nepieciešams izmantot kopā ar interneta vārteju UGE600 lietotni SALUS Smart Home;
  • atvēršanas (SW600; versija slim, OS600; versija standard) – signalizē par loga/durvju atvēršanu. Nepieciešams izmantot kopā ar interneta vārteju UGE600 lietotni SALUS Smart Home. UZMANĪBU: savienojot ar telpu temperatūras regulatoriem, automātiski izslēdz siltā gaisa ieplūšanu vēdināšanas laikā;
  • kustības (MS600 kustības sensoru, izmantojot  ar lietojumprogrammu, mums ir iespēja attālināti novērot klātbūtni telpā un saņemt SMS/e-pasta paziņojumus. Pateicoties OneTouch noteikumiem un tādām ierīcēm kā SPE600 vai SR600, kustības detektors var ieslēgt/izslēgt jebkuru elektrisko ierīci, piemēram, uz laiku ieslēdzot gaismu pēc klātbūtnes konstatēšanas.)

Kādēļ savai ēkai izvēlēties sistēmu SALUS Smart Home?
Lai vairs nerastos šaubas, ka mūsu gudrā sistēma ir tas, kas izmainīs jūsu māju, vienuviet esam apkopojuši sistēmas galvenās priekšrocības.

Ko jūs iegūstat?


Interneta apkures kontrole – 10 priekšrocības


Sākumā atgādināsim, ka apkures kontrolei, izmantojot internetu, ir plašs lietojumu klāsts. Apkures parametru regulēšana ar šo metodi ir lieliska ne tikai privātajās mājās, daudzdzīvokļu mājās un īrētās telpās, bet arī – pateicoties iespējai ērti vadīt vairākas sistēmas vienlaikus – viesnīcās un atpūtas objektos.

10 interneta apkures kontroles priekšrocības
Ko jūs iegūstat, izvēloties inteliģento apkures vadību?

Optimāla telpu apkure
… tas ir, augsts siltuma komforts, kuru jūs pastāvīgi ietekmējat un ko novērtēs jūsu mājas (viesnīcas, biroja) lietotāji. Atcerieties, ka jūs varat iestatīt temperatūru atsevišķi katrai telpai. Pateicoties iebūvētajiem regulatoriem (piem., Quantum) precīzs vadības algoritms, kas ļauj to viegli uzturēt neatkarīgi no tā, kur jūs pašlaik atrodaties. Jūsu ģimenei (viesiem, darbiniekiem) nekad nebūs par karstu vai par aukstu.

Mainiet iestatījumus attālināti (mobilajā aplikācijā)
Apkures regulēšanas sistēmu iegādes lielā priekšrocība ir iespēja katrai telpai izveidot atsevišķu darba grafiku, taču – kā rāda dzīve – vienreiz iestatītie iestatījumi ne vienmēr tiek līdzi jūsu ikdienas ritmam. Gadās, ka mēs ierodamies mājās agrāk, nekā ierasts, vai izbraucam uz nezināmu atgriešanās laiku. Tad ar grafiku nepietiek. Lai pēc saspringtas dienas atgrieztos ideāli apsildītā mājā, iestatījumus varam pielāgot manuāli. Kontrolējot siltuma avotu tiešsaistē, varat to izdarīt no sava biroja vai pat no viesnīcas Maljorkā. Tāpēc apkures parametru atjaunināšana ir vēl viena mājas automatizācijas pārvaldīšanas priekšrocība internetā.

Metode aizmāršīgajiem
Reizēm mēs visi aizmirstam par tādām ikdienišķām darbībām kā apgaismojumu izslēgšana, apkures pārslēgšana no komforta režīma uz ekonomisku režīmu, kad neatrodamies mājās, karstā ūdens sūkņa izslēgšana utt. Tīmekļa lietojumprogrammā mēs noregulēsim apkures vērtības vai izslēgsim aprīkojumu, pat ja atrodamies simtiem kilometru no tā.

Palīdzība viesnīcu īpašniekiem
Tiešsaistes apkures kontrole ir lielisks palīgs cilvēkiem, kuri pārvalda viesnīcas telpas, jo interneta vārteja (UGE600) atbalsta daudzas telpas un regulatorus vienlaikus. Ar vienu vārteju var savienot līdz 100 ierīcēm, kas nozīmē, ka viena sistēma var aptvert pat visu ēku. Protams, katram stāvam ir vērts izveidot atsevišķu sistēmu, tad interneta aplikācijā regulatorus būs vieglāk atrast. Rezultātā no savas mājas vai viesnīcas privātās daļas varat kontrolēt temperatūru, kā arī atjaunināt uzdotās temperatūras vērtības limitus klientu īrētajos numuros.

Temperatūras iestatījumu kontrole no jebkuras vietas pasaulē
Mēs to jau minējām, taču par šo priekšrocību ir vērts izveidot atsevišķu punktu. Šāds risinājums labāk par jebkuru citu risinājumu pielāgo ēkas siltuma apstākļus mūsu vajadzībām.

Ietaupījumi
Atbilstoša apkures kontrole nodrošina ne tikai komfortu, bet arī reālus ietaupījumus. Apkures kontroles lielākā finansiālā priekšrocība ir tā, ka jūs netērējat enerģiju, atrodoties prom no mājām. Jūsu grafiki ļauj mainīt istabas temperatūru visas dienas garumā. Jūs neapsildāt ēku, ja jums tas nav nepieciešams, un jūs nepārsildāt telpas, kurās nav nepieciešama augstāka temperatūra. Tiešsaistes vadība papildus palielina apkures efektivitāti, jo tā ļauj veikt iepriekš iestatīto iestatījumu pielāgojumus. Jūs izmantojat iestatījumus atkarībā no apstākļiem un izslēdzat, piemēram, tukšas mājas apsildīšanu. Jūs lietojat mazāk kurināmo un netērējat naudu.

Mājas/viesnīcas/biroja ierīču darbības uzraudzība
No vienas puses, šī priekšrocība ir jāapvieno ar iepriekšējo punktu, no otras puses, tā jāskata plašāk nekā apkures regulēšanas jomā, jo attiecas uz visu ēkas automatizāciju.

Mobilajai lietojumprogrammai SALUS Smart Home ir enerģijas patēriņa diagrammu izveides funkcija. Pateicoties darbam sistēmā Smart Plug, jūs saņemat detalizētus datus par to, kuras ierīces darbojas efektīvi un kuras pakļauj jums nevajadzīgu enerģijas izmaksu risku. Šīs zināšanas ļauj modificēt iekārtas darbību, iestatīt tai citu darbības režīmu vai pieņemt lēmumu aizstāt to ar energoefektīvāku modeli.

Drošība kā bonuss (SMS paziņojumi par iespējamu apdraudējumu)
Kā redzams no iepriekšējā punkta, apkures kontrole caur internetu pārsniedz telpu temperatūras vērtību kontroli. Viedās mājas tīkla iespējotajai lietotnei ir vairākas funkcijas. Viena no tām ir iespēja saņemt SMS vai e-pasta paziņojumus, piemēram, par ugunsgrēku katlu telpā (dūmu sensors), plūdi virtuvē (plūdu sensors) vai iekļūstot zaglim jūsu mājā (atvēršanas sensors). Šī opcija sniedz iespēju ātri reaģēt un samazināt zaudējumus. Ja jūs nolemjat kontrolēt savu apkures sistēmu tiešsaistē, jums ir jūsu mājas (viesnīcas, biroja) drošība.


Ekoloģijas efektivitātes paaugstināšana
Tāpat kā ar naudas taupīšanu, apkures regulēšana, izmantojot internetu, samazinot pārslodzi un nevajadzīgu enerģijas patēriņu, nodrošina ekoloģijas efektivitātes paaugstināšanu. Piesārņojošo vielu emisiju samazināšana ietekmē vidi, kļūstot par līdzekli, lai cīnītos pret globālajām klimata pārmaiņām un to negatīvo ietekmi uz mūsu veselību.

Ēkas vērtības paaugstināšana nekustamā īpašuma tirgū
Ēku automatizācija ir faktors, kam ir liela nozīme potenciālā pircēja lēmumā par pirkumu. Objekts, kas aprīkots ar interneta apkures vadības sistēmu, sākumā iegūst moderna, inteliģenta mājokļa prestižu un līdz ar to arī labāku cenu. Izstrādātājiem, kuri vēlas palielināt savu ieguldījumu vērtību, šis aspekts jāpatur prātā.

Kas nepieciešams, lai kontrolētu apkuri, izmantojot internetu?

  • Gudrās mājas sistēma (ar interneta vārteju)
  • Ar sistēmu saderīgas ierīces (sistēmas elementi)
  • Mobilo aplikāciju sistēmas atbalsts (viena aplikācija pat vairākām sistēmām)
  • Viedtālrunis / planšetdators / dators
  • Interneta pieslēgums

Piedāvājumā SALUS Smart Home, kas izveidots apkures regulēšanai tiešsaistē, jūs atradīsiet:
1. viedās sistēmas “sirds” – UGE600 interneta vārteja, nodrošinot visu tīklā esošo ierīču saziņu;
2. bezmaksas SALUS Smart Home aplikācija, kas, pateicoties intuitīvajām aplikācijas dizaina izkārtojumam, ļauj ērti attēlot un ātri regulēt parametrus;
3. temperatūras regulatori un izpildmehānismi, kas darbojas SALUS Smart Home sistēmā: bezvadu centrālie bloki, vadības moduļi, termostata radiatoru galviņas, viedie elementi (sensori, viedie spraudņi, releji utt.)


 


SALUS Smart Home
sistēmu var viegli pielāgot esošajām un ilgstoši lietotām telpām.

Jūs katru dienu pavadāt daudz laika tiešsaistē. Kāpēc lai jūsu mājas (viesnīca, birojs) arī nebūtu tiešsaistē? Izmantojiet interneta apkures vadības piedāvātās iespējas – esam norādījuši 10 no tām, taču ikdienā jūs šo skaitli noteikti varat palielināt.

Kur pirkt? Atrast izplatītāju

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.