Samazinās izdevumus par neizmantotām telpām
Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā šodien tika akceptēts Rīgas domes lēmumprojekts, kas ļaus samazināt pašvaldības izdevumus par neizmantotām telpām dzīvojamās mājās.
Pašvaldībai jāsedz izdevumi/zaudējumi, kas rodas pašvaldības dzīvojamo namu apsaimniekotājiem, ja netiek izmantotas juridiski un faktiski brīvās telpas. Ja ir atbrīvojusies dzīvošanai derīga telpa, tad Rīgas domes Dzīvojamo telpu izīrēšanas komisijai mēneša laikā jāpieņem lēmums par tās izīrēšanu. Ja šis process aizkavējas, ir jāsedz apsaimniekošanas izdevumi un maksa par komunālajiem pakalpojumiem.
Savukārt, ja telpas nav piemērotas dzīvošanai un to remonts par pašvaldības līdzekļiem nav lietderīgs, tiek pieņemts Rīgas domes lēmums par telpu atsavināšanu, kuru organizē Dzīvojamo māju privatizācijas komisija.
"Līdz šim par atsavināmo telpu apsaimniekošanu turpināja maksāja Mājokļu un vides departaments, taču jaunā kārtība paredz, ka turpmāk šos izdevumus, tiklīdz būs pieņemts Rīgas domes lēmums par kāda objekta atsavināšanu, segs Dzīvojamo māju privatizācijas komisija. Tādējādi šai komisijai vajadzēs strādāt efektīvāk un ātrāk, lai samazinātu savus izdevumus, kas rodas par atsavināmo telpu apsaimniekošanu un maksājumiem par komunālajiem pakalpojumiem. Nenoliedzami, tas būs arī ietaupījums pilsētas budžetam," saka Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.
Galīgo lēmumu par to, kā tiks kompensēti izdevumi, kas radušies dzīvojamās mājās esošu neizmantotu telpu neizmantošanas rezultātā, pieņems Rīgas dome.