Seifu atvēršanas lielākie izaicinājumi

Seifu atvēršanas lielākie izaicinājumi

Tiem, kas seifus izmanto ikdienā, ir pazīstama problēma, kad seifa slēdzenes iestrēgst vai tiek sajaukts pieejas kods un seifu vairs nav iespējams atvērt ar ierastajām metodēm. Tad nepieciešama prasmīgu, kvalificētu strādnieku piesaiste, kas prot atvērt seifus arī tad, ja atslēgas nav vai tā salūzusi. Seifu atvēršana ir pat atsevišķs pakalpojums, ko piedāvā vairāki servisi, tostarp SOSdienests.lv. 

Seifu uzbūve atšķiras no parastajiem mantu uzglabāšanas skapjiem, jo tiem ir biezākas sienas, sevišķi izturīgs korpuss un sarežģītas slēdzenes, kas izgatavotas, lai būtu noturīgas pret ārējo vidi un zagļu centieniem tās uzlauzt. Tā kā seifi ir grūts pārbaudījums zagļiem, arī seifu meistariem tie dažreiz sagādā grūtības, taču, kā atzīst SOSdienests.lv pārstāvji, nav seifu un nav slēdzeņu, ko nevarētu atvērt. Bet, jo drošākas pakāpes seifs ir uzstādīts, jo lielāka loma ir pieredzei un instrumentiem, sevišķi tad, ja seifā iebūvētas kodu atslēgas un vairāku līmeņu slēdzenes.

Elektronisko seifu biežākā problēma, kādēļ tie iestrēgst, ir izlādējusies baterija. Seifs par to parasti iepriekš brīdina, bet, ja seifu izmantojat reti vai neesat pamanījis brīdinājumu, varat attapties jau brīdī, kad seifa kods vairs nestrādā. Vairumam seifu baterija atrodas iekšpusē, un, lai tai piekļūtu, ir jebkurā gadījumā jāatver seifs. Šādām avārijas situācijām mēdz būt rezerves atslēga, kas paver pieeju baterijas nodalījumam, bet, ja tās nav, tad atvēršana ir sarežģītāka. Tad meistariem jādomā veidi, kā atmūķēt slēdzeni ar rīcībā esošajiem instrumentiem.

Seifu atvērēju instrumenti krietni atšķiras no instrumentiem, ko varat atrast parastajā darbarīku kastē. Tie ir sevišķi smalki, izturīgi un daudzi no tiem ar miniatūrām video kamerām, lai ielūkotos seifa mehānismā un korpusā pat tad, ja no ārpuses neko nevar redzēt. Šie instrumenti ļauj piekļūt seifam pat pa ļoti šaurām vietām un pavirzīt vai atvienot slēdzenes savienojuma vietas, lai galu galā seifa durvis atvērtos. Seifu atvēršana prasa ļoti lielu precizitāti un pacietību, un daudzkārt nepieciešama arī radoša pieeja, lai izdomātu risinājumus nestandarta situācijās. 

Dažkārt seifa atvēršanai jāizmanto arī urbšanas metodes, jo tā ir vienīgā iespēja izveidot piekļūvi seifa iekšpusei, taču šādās situācijās tas tiek veikts ļoti uzmanīgi, jo seifā parasti glabājas viegli uzliesmojošas lietas, kā nauda un papīri, tādēļ atvēršanas laikā nedrīkst izmantot instrumentus, kas rada dzirksteli. Seifu atvēršana tieši tādēļ ir liels izaicinājums pat tādiem profesionāļiem kā SOSdienests.lv, jo seifs ir ne tikai jāatver, bet arī jānodrošina, ka atvēršanā necieš glabātuvē paslēptās lietas, jo sevišķi, ja atvēršanai tiek nodots ugunsdrošs seifs. Tādēļ atvērt seifu nav īstais izaicinājums, izaicinājums ir to atvērt saudzīgi, nesabojājot ne pašu seifu, ne tajā paslēptos saimnieka dārgumus.

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri