building.lv skaitļos

Lietotāji online21
Aktīvie uzņēmumi20063
Nozares ziņas33045
Sienas flīzes – kā ieklāt patstāvīgi? Instrukcija ar detalizētiem soļiem : building.lv - par būvniecību Latvijā

Sienas flīzes – kā ieklāt patstāvīgi? Instrukcija ar detalizētiem soļiem

Sienas flīzes – kā ieklāt patstāvīgi? Instrukcija ar detalizētiem soļiem

Sienas dekoratīvās apdares ieklāšana pavisam noteikti ir viens no visbrīnišķīgākajiem veidiem, kā radīt pilnīgi oriģinālas, stilīgas un pat neierasti abstraktas sienas izskatu. Šim nolūkam itin bieži tiek izvēlēts tāds tautā iemīļots materiāls kā sienas flīzes jeb sienas apdares paneļi, kas gatavoti no dažādiem materiāliem, to skaitā EPS (putu polistirola), keramikas, porcenāla vai stikla. Sienas flīžu ieklāšanai nereti tiek izraudzīta kvalificēta meistara palīdzīgā roka, taču – kā rīkoties, ja vēlaties ietaupīt un šo procesu esat nolēmis paveikt pašrocīgi? Par to un citiem būtiskiem ieteikumiem, kurus noteikti ir vērts zināt pirms darba uzsākšanas, lasiet raksta turpinājumā.

Pirms ķeršanās pie lietas jāveic rūpīgi sagatavošanās darbi
Kā jau pirms ikkatra svarīgas nozīmes remontdarba uzsākšanas, vispirms jāveic zināma apjoma sagatavošanās/plānošanas darbi. Lai noteiktu, cik daudz konkrētā apdares materiāla nepieciešams iegādāties, ieteicams sākt ar izskaistināmās sienas skices izveidi. Skices izveide ne tikai palīdzēs vizualizēt jūsu iecerēto flīžu izvietojumu un aptuveno materiāla apjomu, bet arīdzan noteiks to, cik daudz flīžu atgriezumu paliks pāri; šos atgriezumus nepieciešamības gadījumā varēsiet izmantot citām vajadzībām. Protams, nevajadzētu aizmirst arī par visu nepieciešamo materiālu un darba rīku novietošanu sev viegli aizsniedzamā vietā, lai izveidotu pēc iespējas efektīvāku un ergonomiskāku darba vidi.

Sienas flīžu ieklāšanai nepieciešams nodrošināties ar šādu darba ekipējumu:

  • dekoratīvo sienas apdari un sienas flīžu krustiņiem;
  • špakteļlāpstiņu, gruntēšanas emulsiju un otiņu sienas pamatnes nolīdzināšanai;
  • līmeņrādi nepieciešamo mērījumu veikšanai;
  • alumīnija profilu līdzenas flīžu pamatnes nodrošināšanai;
  • sienas flīžu materiālam piemērotu līmes maisījumu;
  • manuālo vai elektrisko flīžu griezēju.

Pirmais solis ceļā uz rezultātu – apstrādājamās sienas nolīdzināšana
Kad sagatavošanās process paveikts un sienas skice izveidota, laiks ķerties pie pirmā soļa, proti, apstrādājamās sienas nolīdzināšanas un gruntēšanas. Pirms procesa uzsākšanas ir svarīgi atcerēties, ka izskaistināmo sienu vispirms nepieciešams attīrīt no sīkām putekļu daļiņām, krāsas un tapešu līmes atliekām, kā arī cita veida netīrumiem. Šim nolūkam varat izmantot špakteļlāpstiņu, kas ar vieglām rokas kustībām palīdzēs tikt galā pat ar visspītīgākajiem nosēdumiem.

Pēc sienas apstrādes ar špakteļlāpstiņu jāpievēršas sienas gruntēšanai. Sagatavojiet otu vai veltnīti, kā arī jūsu izvēlēto gruntēšanas emulsiju, lai pilnībā noklātu sienas pamatni, tādējādi samazinot tās uzsūktspēju. Ņemiet vērā, ka vecas vai stipri uzsūcošas pamatnes gadījumā šo procesu varētu nākties atkārtot līdz pat 2 vai 3 reizēm.

Flīžu ieklāšana obligāti jāuzsāk ar otro flīžu rindu
Sienas izlīdzināšanas/gruntēšanas darbiem noslēdzoties, varat pievērsties nākamajam etapam – otrās flīžu rindas ieklāšanai. Nekad neuzsāciet darbu ar pirmo flīžu rindu, jo šāda rīcība var rezultēties ar dažādu defektu rašanos procesa gaitā, kas tiešā veidā saistīti ar nelīdzenu un nevienmērīgu grīdas segumu telpā.

Ar zīmuļa palīdzību iezīmējiet vietu, kur atradīsies pirmā flīze un, vadoties pēc konkrētās atzīmes, ar līmeņrāža palīdzību novelciet taisnu līniju gar apstrādājamās sienas apakšējo malu. Šī atzīme kalpos par jūsu atskaites punktu jeb vietu, kur pēcāk piestiprināsiet alumīnija profilu, kas nepieciešams, lai flīzes darba gaitā nesāktu slīdēt lejup. Kad alumīnija profils stingri piestiprināts pie sienas, varat ķerties pie līmes sagatavošanas, kas jāveic atbilstoši konkrētā ražotāja norādījumiem.

Sagatavoto līmes maisījumu būtu ieteicams uzklāt tieši uz flīzes pamatnes, izmantojot jau iepriekš pieminēto špakteļlāpstiņu. Kad esat pārliecinājies, ka flīze ar līmi noklāta vienmērīgi, kārtīgi piespiediet to pie sienas. Ja flīzes ir gana lielas, pa tām atļauts viegli uzsist ar gumijas āmuriņu, lai veicinātu to pielipšanu pie noklājamās virsmas. Ievērojiet, ka starp katru nākamo flīzi nepieciešams ievietot arī tā sauktos flīžu krustiņus, tādējādi nodrošinot vienmērīgas atstarpes starp flīzēm.

Katru nākamo rindu nepieciešams pārbaudīt ar līmeņrādi


Pakāpeniski veicot flīžu ieklāšanas darbus, paturiet prātā, ka pirms katras nākamās rindas novietošanas attiecīgajā pozīcijā, obligāti jāveic konkrētās rindas atzīmēšana uz sienas, pēcāk pārbaudot līnijas vienmērīgumu ar līmeņrāža palīdzību. Ja novilktā līnija nav taisna, pārzīmējiet to un veiciet mērījumus atkārtoti. Šo procesu varētu nākties atkārtot vairākas reizes, līdz flīžu rindas atzīme ir pilnībā taisna, lai izvairītos no nevienmērīga flīžu klājuma, kas, protams, neizskatīsies nedz pievilcīgi, nedz īpaši profesionāli.

Svarīgi atcerēties – sienas flīžu ieklāšanai būtu silti ieteicams izmantot tieši lineārā tipa līmeņrādi; šie līmeņrāži spēs sniegt visaugstākās precizitātes mērījumus, kas ir īpaši svarīgi, veicot kā sienas, tā grīdas flīžu ieklāšanas darbus.

Rūpīga flīžu apgriešana – svarīgs aspekts pēdējās rindas ieklāšanā
Kad esat nonācis līdz pēdējās rindas ieklāšanai, īpaša uzmanība jāpievērš flīžu griešanai; visticamāk, ka flīžu izmēru nāksies koriģēt ar manuālā vai elektriskā flīžu griezēja palīdzību. Pirms flīžu apgriešanas atcerieties, ka flīžu mērīšanai jāpieiet īpaši rūpīgi. No šiem mērījumiem būs atkarīgs jūsu gala rezultāts. Ja apstrādājamā flīze ir gana bieza vai arī nepieciešams iegūt relatīvi šauru materiāla joslu (līdz 2 cm), eksperti iesaka izmantot speciālo flīžu griezēju. Plānāku flīžu apstrādei un biezāku joslu izveidei varat izlīdzēties ar flīžu apstrādei paredzētām knaiblēm.

Pēcāk, kad pēdējā flīžu rinda veiksmīgi apgriezta un ieklāta atbilstoši plānojumam, jāizņem procesa sākumā ievietotais alumīnija profils, lai noslēgtu darbu ar apakšējās jeb pirmās rindas ieklāšanu. Protams, nedrīkst aizmirst arī par atdalošo flīžu krustiņu izņemšanu no flīžu šuvēm, kas ir noslēdzošais etaps visā sienas flīžu ieklāšanas procesā.

Plašs sienas flīžu sortiments jūsu mājokļa dekoratīvajai apdarei
Sienas flīzes lieliski iekļausies kā viesistabas, tā guļamtelpas un pat virtuves vai koridora interjerā, pateicoties to plašajam dizainu, reljefu un toņu variāciju klāstam. Lai piemeklētu jūsu redzējumam un mājokļa interjera niansēm atbilstošāko dekoratīvās apdares risinājumu, aicinām jūs apskatīt interneta veikala 220.lv tiešsaistes klāstu, kur jūs sagaidīs neskaitāmi sienas flīžu tipi, to skaitā modernās 3D flīzes, dekoratīvie apdares paneļi ar aktuālo ķieģeļu rakstu, gaismu atstarojošās spoguļflīzes, kā arī klasiski estētiskie apdares paneļi ar apļveida elementiem. 220.lv aicina – iepērcieties jau šodien un saņemiet preci kādā no jums tuvākajiem pasūtījumu izsniegšanas punktiem Rīgā vai Daugavpilī, lai uzsāktu ilgi gaidīto remontu jau rīt!

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.