building.lv skaitļos

Lietotāji online26
Aktīvie uzņēmumi129
Nozares raksti32348
Siltumsūkņi: kā tie var ietekmēt jūsu mājokli un budžetu? : building.lv - par būvniecību Latvijā

Siltumsūkņi: kā tie var ietekmēt jūsu mājokli un budžetu?

Siltumsūkņi: kā tie var ietekmēt jūsu mājokli un budžetu?

Arvien vairāk māju īpašnieku apsver iespēju uzstādīt siltumsūkni. Protams, tas rada arī dažādus jautājumus par to veidiem un darbības principiem. Turpinājumā nedaudz vairāk par to, kas ir siltumsūkņi un kā tie darbojas. 

Kas ir siltumsūknis?
Siltumsūknis līdzinās gaisa kondicionēšanas iekārtai ēku ārpusē, un tas darbojas , izmantojot elektrību  tas iegūst  enerģiju no ārējā gaisa un tādā veidā nodrošina apsildi mājai. Ir arī siltumsūkņi, kas enerģiju iegūst no zemes un ūdens. 

Ar kādām izmaksām jārēķinās? 
Siltumsūkņu izmaksas atkarīgas no izvēlētā ierīces veida un apsildāmās platības. Piemēram, gaissgaiss siltumsūkņi, kas galvenokārt paredzēti nelielu platību apsildei, izmaksā mazāk (sākot no aptuveni 800 eiro), savukārt gaissūdens siltumsūkņi, kas ir daudz jaudīgākas ierīces, var izmaksāt vairākus tūkstošus eiro. Abos gadījumos papildus jārēķinās arī ar uzstādīšanas izmaksām. 

Daži svarīgi aspekti, kas būtu jāņem vērā 
Jāpiemin, ka ar siltumsūkņa palīdzību mājoklis uzsilst lēnāk, taču pēc tam tas efektīvi uztur telpā vajadzīgo temperatūru. 

Būtiska priekšrocība  atkarībā no izvēlētā siltumsūkņa modeļa, jūs varat ieprogrammēt tā darbību. Piemēram, varat uzstādīt, ka ierīce periodiski ieslēdzas arī jūsu prombūtnes laikā vai tieši pirms jūsu atgriešanās no ceļojuma, lai jums nebūtu jāsaskaras ar auksta mājokļa radīto diskomfortu. Vairumu jaunāko siltumsūkņu modeļu var ērti saslēgt ar viedtālruni, tādā veidā nodrošinot attālinātu ierīces vadību. 

Apsverot iespēju uzstādīt siltumsūkni, jānovērtē arī siltumizolācijas līmenis mājoklī. Bez šaubām, sistēma strādās efektīvāk, ja ēkai būs teicama siltumizolācija. 

Kur iegādāties labu siltumsūkni savam mājoklim? 
Lai siltumsūknis kalpotu ilgi un labi, jāizvēlas pārbaudītas vērtības un pieredzējuši tirgotāji. Viens no tādiem ir termo.lv  uzņēmums, kas šajā sfērā darbojas jau vairāk nekā 10 gadus, piedāvājot klientiem augstas kvalitātes risinājumus  gan siltumsūkņus, gan kondicionierus un ventilācijas sistēmas. 


Termo.lv speciālisti sniegs vajadzīgās konsultācijas, lai palīdzētu izvēlēties jūsu vajadzībām piemērotāko risinājumu! Aizpildot pieteikumu, saņemsiet bezmaksas aprēķinus, prezentāciju un izdevīgākos piedāvājumus! Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk  https://www.termo.lv

 

 

Dalies ar šo rakstu