building.lv skaitļos

Lietotāji online39
Aktīvie uzņēmumi214
Nozares raksti32370
Siltumtīklu pārbaudes laikā nākamnedēļ nebūs karstais ūdens Daugavas labajā krastā : building.lv - par būvniecību Latvijā

Siltumtīklu pārbaudes laikā nākamnedēļ nebūs karstais ūdens Daugavas labajā krastā

Siltumtīklu pārbaudes laikā nākamnedēļ nebūs karstais ūdens Daugavas labajā krastā

Lai sagatavotos nākamajai apkures sezonai un savlaicīgi atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos, kurām plīstot ziemā, nebūtu pieejams karstais ūdens un apkure, AS “Rīgas siltums” ceturtdien, 5.augustā, veiks Daugavas labā krasta siltumtīklu hidraulisko pārbaudi.

Pārbaudes laikā iedzīvotāji Vecrīgā, Rīgas centrā, Ķengaragā, Dārzciemā, Dreiliņos, Pļavniekos, Purvciemā, Mežciemā, Teikā, Juglā, Čiekurkalnā, Sarkandaugavā, Mežaparkā, Grīziņkalnā, Brasā, Maskavas forštatē, Avotos, Rumbulā, Šķirotavā, Skanstē, Zaķusalā un Pētersalā - Andrejsalā, nesaņems karsto ūdeni.

Hidrauliskā pārbaude tiek veikta vienas dienas laikā. Karstā ūdens padevi plānots atjaunot jau tās pašas dienas vakarā, izņemot tās vietas, kur tiks atklāti bojājumi, iespējami karstā ūdens piegādes pārtraukumi līdz bojājumu novēršanai.

Iedzīvotāju drošībai, lai siltumtīklos radušos bojājumu gadījumā apkārtējā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs (zaļganas nokrāsas ūdens), pirms hidrauliskās pārbaudes to atdzesē zem +45 grādiem, tāpēc karstā ūdens temperatūra pakāpeniski pazemināsies jau trešdien, 4. augustā.

Pārbaudes laikā siltumtīkli ir paaugstinātas bīstamības objekti - siltumnesēja spiediens tajos sasniedz 16 atmosfēras.

Droša un nepārtraukta siltumapgāde ir īpaši svarīga ziemā, kad, plīstot siltumapgādes caurulēm, avārijas situācijā pie zemām āra gaisa temperatūrām var aizsalt visa mājas apkures sistēma.

“Rīgas siltums” lūdz iedzīvotājus nekavējoties ziņot par hidrauliskās pārbaudes laikā novērotajām ūdens noplūdēm siltumtīklos pa Klientu diennakts bezmaksas tālruni 8 00000 90.

Par plānoto siltumenerģijas padeves pārtraukšanu savlaicīgi ir informēti namu īpašnieki un apsaimniekotāji, kuru pienākums ir informēt arī dzīvokļu īpašniekus.

Uzņēmums atgādina - ēku īpašniekiem un apsaimniekotājiem jānodrošina drošs siltumapgādes sistēmu atslēgums no siltumtīkliem. “Rīgas siltums” atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina ar sapratni uztvert esošo situāciju.

Hidrauliskās pārbaudes ir visefektīvākā metode, lai pārliecinātos par siltumtīklu drošību, tādējādi, samazinot apkures sezonā iespējamo siltumtīklu defektu skaitu. To laikā katru siltumtīklu posmu pārbauda ar paaugstinātu spiedienu. Hidraulisko pārbaužu laikā tiek kontrolēts cauruļvadu, armatūras, savienojuma atloku un kompensatoru blīvums.

Dalies ar šo rakstu