Skate "Gada Labākā būve Latvijā` 2010"
25.martā ar laureātu svinīgu apbalvošanu noslēgsies Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) rīkotā skate "Gada Labākā būve Latvijā` 2010".
Asociācija skati rīko jau kopš 1998.gada. Arī šogad, neskatoties uz būvdarbu apjoma straujo samazināšanos, skatei pieteikti 23 objekti 6 nominācijās – Jaunbūve, Rekonstrukcijas objekts, Renovācijas, t.sk. energoefektivitātes objekts, Inženierbūve, Santehnikas darbi (ūdensvads, kanalizācija, siltumapgāde, vēdināšana, u.c.), Elektromontāžas darbi.
Piektdien, 25.martā 10.00 LBA biedri Rīgas Brīvostas pārvaldē pulcēsies uz atskaišu-pārvēlēšanu kopsapulci, kur teiks paldies ilggadējam asociācijas prezidenta V.Puriņa un ievēlēs jaunu prezidentu, valdi un revīzijas komisiju.
Savukārt 14.00 notiks skates "Gada Labākā būve Latvijā` 2010" laureātu apbalvošana.
Ieskats dažos no objektiem – laureātiem
Skates "Gada Labākā būve Latvijā` 2010" objekti - laureāti izceļas ar augstvērtīgiem rezultātiem kvalitātes ziņā un augstiem energoefektivitātes rādītājiem. Kā daži no veiksmīgākajiem objektiem jāpiemin:
Nominācijā JAUNBŪVE Valmieras pamatskola izcili iekļaujas ainavā, Ēka un teritorija izbūvēta atbilstoši Eiropas projektēšanas normām – mācības un ārpusstundu aktivitāte noris plašā, nesaspiestā vidē, skolas teritorijā izbūvēts amfiteātris, ko iespējams izmantot gan skolas pasākumiem, gan skolēnu atpūtai
DnB NORD Bankas jaunā centrālā biroju ēka, apvienojot augstvērtīgu arhitektūru un energoefektīva biroja īpašības, ir viena no tehnoloģiski attīstītākajām un mūsdienīgākajām celtnēm Rīgā. Tajā izbūvēta vēdināma fasādes sistēma, īpašas iekštelpu gaisa mitrināšanas, vēdināšanas un dzesēšanas sistēmas, ārējās automātiskās žalūzijas.
Ādažu Kultūrizglītības Centrs ir būve ar sarežģītiem konstruktīviem un arhitektoniskiem risinājumiem - unikāla ir 12 metrus augstā stiklotā fasāde. Tā ir izbūvēta pēc īpašas Baltijā pirmo reizi izmantotas tehnoloģijas, kur nesošās konstrukcijas ir stikla ribas.
Kā tehnoloģiski sarežģīts uzdevums ir M.Čehova Rīgas Krievu teātra REKONSTRUKCIJA un restaurācija, jo demontāžas procesā atsedzot jumtu, bija jāatstāj vien vēsturiski nozīmīgās telpas un jāpasargā tās no nelabvēlīgiem laika apstākļiem, kas bija jāveic vienlaicīgi ar būvniecības procesu, kura laikā bija jāpielieto sarežģītas pastiprināšanas metodes
Atzinību izpelnījusies Sociālās integrācijas centra ēkas rekonstrukcija Jūrmalā, tās būvniecībā izmantotas īpašas tehnoloģijas. Tā kā pamatā objektā tiek sniegti rehabilitācijas pakalpojumi cilvēkiem ar kustību traucējumiem un objekta pamatfunkcija ir ūdens procedūru izmantošana, tajā veidotas cementa plākšņu starpsienas, telpas aprīkotas ar īpašām palīgierīcēm klientu ērtībām, sevišķa uzmanība pievērsta materiālu noturībai pret triecieniem un skrāpējumiem, liela vērība pievērsta akustikai.
Skolēnu jaunrades nama Ventspilī būvniecības gaitā vienlaicīgi bija jāveic rekonstrukcija, tajā skaitā arī saglabājušos jūgendstila perioda liecību restaurācija, un modernas piebūves jaunbūve, kurā izvietotas laikmetīgas tehniskās jaunrades nodarbību telpas, tajā skaitā Baltijā modernāko un Latvijā lielāko digitālo planetāriju, kā arī ar modernu teleskopu aprīkotu observatoriju.
Kā veiksmīgus RENOVĀCIJAS piemērus jāmin Suntažu pils korpusa renovācija ar tās sarežģīto jumtu un torņiem un Katoļu pirmsskolas izglītības iestādes renovācija Rēzeknē.
No INŽENIERBŪVĒM jāizceļ Dzintaru skatu tornis kam izvēlēts speciāli projektēts un izstrādāts oriģināls apdares risinājums. Vizuālais veidols panākts, izmantojot speciālu priedes koka apdari, kas nosedz nesošās metāla konstrukcijas. Pilsētas iedzīvotāji un viesi var apskatīt Jūrmalu no putnu lidojuma, galvenā skatu platforma izvietota tieši virs koku galotnēm.
Šogad izstrādāti ļoti sarežģīti objekti nominācijā ELEKTROMONTĀŽA. Tā 110 kV un optisko kabeļu līnija Grobiņa –Liepājas Metalurgs" kabelis nodrošina AS "Liepājas Metalurgs" attīstībai nepieciešamo elektroenerģijas jaudas pieaugumu un stabilizē Liepājas pilsētas elektroapgādi. Uz doto brīdi izbūvētais kabelis ir garākais augstsprieguma (110kV) kabelis, kas izbūvēts Latvijas teritorijā.
Savukārt SIA "Ventspils Nafta Termināls" Vienotā TP AVS Vadības Centra izveide nodrošināja vienotu tehnoloģisko procesu automatizētās vadības sistēmas (TP AVS) dispečeru un operatoru vadības centra izveidi atsevišķo vadības centru vietā, tādā veidā veicot TP AVS modernizāciju un samazinot pasūtītāja ekspluatācijas izmaksas Projekta realizācija tika veikta intensīvi darbojoša uzņēmuma apstākļos netraucējot ražošanas procesa norisi.