Tendences apstrādes rūpniecības nozarēs joprojām ir ļoti atšķirīgas
Apstrādes rūpniecībā Latvijā izaugsme turpinās. Jūnijā saražotās produkcijas apjomi bija par 7 % lielāki nekā pirms gada (pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem). Kopumā šogad 1. pusgadā apstrādes rūpniecībā izlaide bija par 6,2 % lielāka nekā pirms gada. Vienlaikus attīstības tendences apstrādes rūpniecības nozarēs joprojām ir ļoti atšķirīgas.
Ražošanas apjomu kāpumu apstrādes rūpniecībā pēdējos mēnešos lielā mērā sekmē izaugsme metālapstrādes nozarē saistībā ar darbības atsākšanu KVV Liepājas metalurgs. Tāpat arī stabila izaugsme saglabājas lielākajā apstrādes rūpniecības nozarē – kokapstrādē. Jūnijā ražošanas apjomi tajā bija par 5,8 % lielāki nekā pirms gada. Strauja izaugsme gada griezumā saglabājas arī mēbeļu ražošanas nozarē (jūnijā kāpums par 17,8 %).
Ļoti strauja izaugsme turpinās datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā, kur izlaides apjomi jūnijā bija par 42 % lielāki nekā pirms gada. Pēc vājākiem darbības rādītājiem gada sākumā pozitīvas tendences ir vērojamas papīra ražošanas, poligrāfijas, elektrisko iekārtu, kā arī dzērienu ražošanas nozarēs, kurās jūnijā gada griezumā ražošanas apjomi ir auguši.
Savukārt pārtikas rūpniecību ietekmē Krievijas noteiktais pārtikas produktu importa embargo. Jūnijā nozarē ražošanas apjomi bija par 5 % mazāki nekā pirms gada. Ražošanas apjomi turpina sarukt arī tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošanā – jūnijā samazinājums gada griezumā attiecīgi par 2,4 % un 13,3 %. Pēc strauja ražošanas apjomu kāpuma aprīlī un maijā, jūnijā saruka izlaides ķīmiskajā rūpniecībā, savukārt lēnie pieauguma tempi būvniecībā negatīvi ietekmē nemetālisko minerālu ražošanas nozari.
Kopumā šogad apstrādes rūpniecības attīstība būs cieši saistīta ar tendencēm ārējos tirgos. Apstrādes rūpniecības apakšnozarēs saglabāsies atšķirīgas attīstības tendences un nozaru izaugsmi ietekmēs pieprasījuma izmaiņas galvenajos eksporta tirgos.