Trīs mājokļa likstas, ar kurām tikt galā var ātrāk, nekā tu domā
Tumšie rudens vakari var būt arī lielisks brīdis, lai vairāk uzmanības veltītu savam dzīvoklim vai mājai. Šajā rakstā vari iepazīties ar trīs paņēmieniem (un to, kādi piederumi un rokas instrumenti šo darbu paveikšanai nepieciešami), lai beidzot tiktu galā ar visai izplatītām problēmām mājoklī!
Klāt garie un tumšie rudens vakari, kas parasti tiek pavadīti, ērti iekārtojoties dīvānā un skatoties kādu TV pārraidi vai filmu. Taču šis var būt arī lielisks brīdis, lai vairāk uzmanības veltītu savam dzīvoklim vai mājai. Šajā rakstā vari iepazīties ar trīs paņēmieniem (un to, kādi piederumi un rokas instrumenti šo darbu paveikšanai nepieciešami), lai beidzot tiktu galā ar visai izplatītām problēmām mājoklī!
Durvis, kas aizveras pašas no sevis
Foto: Foto: Shutterstock.com; autors: 2_rokas_instrumenti
Īpaši aktuāla šī problēma mēdz būt kaķu īpašniekiem, kuru mīluļi ar lielām grūtībām spēj tikt tiem paredzētajā telpā ar tualeti, jo durvis aizveras, paliekot vien nelielā spraugā. Taču arī virknei cilvēku nepatīk, ka durvis mēdz aizvērties pašas no sevis. Lai to izlabotu, atliek vien izņemt durvju eņģes saturošo stieni (ar skrūvgriezi uzspiežot uz tā apakšdaļas) un, ar āmuru uzsitot, to pavisam minimāli ieliekt. Ja šāda opcija nepastāv, vari iegādāties magnētisko durvju atduri – viena tā daļa tiek piestiprināta pie durvīm, savukārt otra – aiz durvīm, lai tās ar magnēta palīdzību vienmēr būtu vaļā. Parasti atdures tiek stiprinātas vai nu ar skrūvju, vai līmes palīdzību – tas tiek norādīts konkrētās preces specifikācijā, un no tā atkarīgs, kādi rokas instrumenti būs vajadzīgi.
Nepieciešamie piederumi: skrūvgriezis un āmurs vai skrūvgriezis un urbjmašīna / līme (atkarībā no konkrētās metodes).
Sapelējušas šuves starp vannu un sienu
Foto: Foto: Shutterstock.com; autors: 3_rokas_instrumenti
Šī problēma ne tikai neglīti izskatās, bet pat var būt kaitīga veselībai, jo pelējuma poras var radīt nopietnus plaušu un elpceļu bojājumus. Vienkāršākais, taču arī īslaicīgākais risinājums – pelējuma iznīcināšana ar dažādiem ķīmiskiem līdzekļiem, taču tie ir indīgi, kā arī nereti pelējums hermētiķa šuvēs jau ir "ieēdies". Tāpēc daudz drošāks un ilglaicīgāks risinājums ir šuvju nomaiņa. Lai to paveiktu, seko šiem soļiem:
• ar celtniecības nazi rūpīgi izgriez vecās šuves;
• attauko virsmas, izmantojot mazgāšanas līdzekli, un kārtīgi tās izžāvē;
• vannas un sienu virsmai, kur hermētiķim nevajadzētu nonākt, uzklāj tā saukto krāsotāju līmlenti;
• līdz pusei piepildi vannu ar ūdeni;
• rūpīgi un vienmērīgi iespied salaiduma vietās hermētiķi un nekavējoties to pielīdzini;
• pēc pielīdzināšanas uzreiz noplēs līmlenti;
• ļauj hermētiķim pāris stundu sacietēt.
Nepieciešamie piederumi: celtniecības nazis, mazgāšanas līdzeklis, švammīte, fēns, krāsotāju līmlente, hermētiķis, hermētiķu pistole, špakteļlāpstiņa
Nelīdzeni skapji
Foto: Foto: Shutterstock.com; autors: 4_rokas_instrumenti
Lai gan nedaudz šķībs skapis dzīvot netraucē, vizuāli tas noteikti nav pats pievilcīgākais risinājums (un atruna par to, ka pie tā jau pierasts, nav attaisnojums). Taču novērst šo vizuālo nepilnību ir gaužām vienkārši. Pirmkārt, uz skapja novieto līmeņrādi, lai brīdī, kad mēbele "iztaisnojusies", tu par to būtu pilnībā drošs – acumērs mēdz būt maldinošs. Otrkārt, vietās, kur skapis ir iesēdies, zem tā paliec filca gabaliņu (vai arī vairākus gabaliņus, ja skapis joprojām nav taisns). Kad iegūts optimāls rezultāts, ar celtniecības nazi rūpīgi nogriez to filca daļu, kas ir ārpus skapja gabarītiem.
Nepieciešamie piederumi: celtniecības nazis, filca gabaliņi, līmeņrādis.
Ja arī tu vēlies paveikt kādu no šiem uzdevumiem, bet mājoklī vēl nav viss nepieciešamais, lai to izdarītu, ielūkojies viedveikalā 1a.lv – šeit atrodami gan dažādi rokas instrumenti, gan viss pārējais lielākiem un mazākiem remontdarbiem!